Statistika našeho portálu

  • 100 976 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

S.O.S. Život pro koně - Mířkov

Mířkov

Ubytování je na klasickém venkovském statku postaveném kolem roku 1900. Můžete si vybrat z dvou až pěti lůžkových pokojů nebo pro romantiky a kované koňáky máme novinku-spaní na čerstvém a voňavém seně přímo nad koňskou stájí.na statku krom 13 koní najdete i černou ovečku Amálku, kozlíka Oskara, kačera Adolfa, smečku pejsků a koček, králíčka Toníčka a bydlí s námi také dva ježčí kluci Pepíčci.Pok…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Mířkov 23, Mířkov
Oblast
Jihozápad
Kraj
Plzeňský kraj
Okres
Domažlice
Obec
Mířkov

Fotogalerie k článku

Ubytování je na klasickém venkovském statku postaveném kolem roku 1900. Můžete si vybrat z dvou až pěti lůžkových pokojů nebo pro romantiky a kované koňáky máme novinku-spaní na čerstvém a voňavém seně přímo nad koňskou stájí.na statku krom 13 koní najdete i černou ovečku Amálku, kozlíka Oskara, kačera Adolfa, smečku pejsků a koček, králíčka Toníčka a bydlí s námi také dva ježčí kluci Pepíčci.

Pokud budete mít zájem, po vašem příjezdu na statek pro vás budeme mít připraveného osedlaného koně nebo si koně můžete sami připravit a osedlat. Pak stačí už jen nasednout a užít si hodinovou či celodenní vyjížďku do krásné přírody CHKO Sedmihoří s průvodcem. Čeká vás různě obtížný terén, kdy náročnost i tempo přizpůsobíme vaším jezdeckým schopnostem. A aby nezahálela ani kultura,můžete navštívit také naše Muzeum venkovských řemesel,kde jsou zastoupena tradiční venkovská řemesla a činnosti používané v každodenním a celoročním koloběhu života na statku. Vrátíte se do doby našich prababiček a pradědů žijících a hospodařících na venkovských statcích, kdy se vše dělalo ručně nebo se spoléhalo jen na koňskou sílu. Objevíte zde zapomenutou krásu ruční výroby a starých řemesel jako je předení vlny na kolovratu nebo ruční výroba másla, uvidíte polní stroje za koně atd. Prohlídky muzea jsou s průvodcem a výkladem k jednotlivým exponátům.

Možnosti stravování

Vlastní,k dispozici je vybavená kuchyňka, v obci je obchod se smíšeným zbožím a restaurace.

Popis okolí

1km od statku se nachází CHKO Sedmihoří s naučnou stezkou dlouhou 14km. Tu můžete absolvovat buď pěšky nebo v koňském sedle nebo na kole.

Tipy na výlet po okolí

Na výlet se můžete vypravit do 9km vzdáleného hradu a zámku v Horšovském Týně nebo do památkové zóny Domažlice.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete