Statistika našeho portálu

  • 101 439 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

SPA HOTEL MIROSLAVA - Lednice

Lednice

Nově vybudovaný ****SPA HOTEL MIROSLAVA Lednice je druhým léčebným domem, který rozšíří vznikající lázeňskou zónu ve městě Lednici. Toto město nacházející se na jižní Moravě v Lednicko-valtickém areálu získalo lázeňský statut teprve v roce 2009 a stalo se tak nejmladším lázeňským městem v České republice.****SPA HOTEL MIROSLAVA nabízí nejen svým lázeňským hostům komfortní ubytování ve 43 prostorn…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Břeclavská /781, Lednice
Oblast
Jihovýchod
Kraj
Jihomoravský kraj
Okres
Břeclav
Obec
Lednice

Fotogalerie k článku

Nově vybudovaný ****SPA HOTEL MIROSLAVA Lednice je druhým léčebným domem, který rozšíří vznikající lázeňskou zónu ve městě Lednici. Toto město nacházející se na jižní Moravě v Lednicko-valtickém areálu získalo lázeňský statut teprve v roce 2009 a stalo se tak nejmladším lázeňským městem v České republice.

****SPA HOTEL MIROSLAVA nabízí nejen svým lázeňským hostům komfortní ubytování ve 43 prostorných pokojích, 3 apartmánech a luxusním Knížecím apartmánu, který nadchne i toho nejnáročnějšího zákazníka. Lázeňský hotel je dále vybaven komplexním balneoprovozem, který nabízí širokou nabídku léčebných a wellness procedur, restaurací se zimní zahradou, kavárnou a školící místností. Celý hotel je nekuřácký. Samozřejmostí je vlastní uzavřené parkoviště v areálu hotelu. ****SPA HOTEL MIROSLAVA si klade za cíl poskytovat nadstandardní lázeňské služby pro náročnou klientelu. Díky přítomnosti jodobromové vody se lázně Lednice specializují na léčbu nemocí pohybového ústrojí, revmatických chorob, artrózy, zánětlivých kloubních onemocnění, gynekologických onemocnění a léčby sterility, cévních onemocnění. Pozitivně působí na celý lidský organismus.

Možnosti stravování

Přijďte ochutnat speciality šefkuchaře naší restaurace i Vy! Skladba pokrmů a jejich celková kompozice vychází z moderní světové a české kuchyně s důrazem na chuťový zážitek a současně zdraví. Využijte této příležitosti a poznejte naše nové speciality v krásném prostředí v blízkosti zámeckého parku. Pro Vaše nejmenší je v restauraci k dispozici dětský koutek.

Restaurace hotelu má koncept zdravé a moderní světové kuchyně s použitím lokálních čerstvých surovin tak, abychom pro Vás připravili opravdové chuťové zážitky.

Přejeme Vám dobrou chuť a příjemné chvíle strávené při relaxaci ve ****SPA HOTELU MIROSLAVA.

Popis okolí

Lednicko-valtický areál je rájem historických památek, překrásné přírody a jiných turistických zajímavostí. Za návštěvu stojí nejen kulturní památky UNESCO v Lednicko-valtickém areálu, ale i mnohá další místa na území jižní Moravy.
Lednicko-valtický areál nebo jeho části je označován za perlu jižní Moravy či hlavní město vína. Má rozlohu 283 km2 a skládá se z areálů zámků Lednice a Valtice a jejich okolí, které tvoří převážně zahrady, rozlehlý krajinářský park a lužní lesy v nivě řeky Dyje. Rod Lichtenštejnů vytvořil v okolí těchto měst bohaté architektonické dědictví. Navštivte nejen oba zámky – Lednice a Valtice, ale také ostatní nádherné romantické stavby a zámečky, kterými jsou unikátní lednický zámecký skleník, rozhledna Minaret, Janův hrad a další. Vydejte se také na prohlídku zámeckých parků pěšky, loďkou nebo kočárem taženým koňmi.
Celý areál je protkaný turistickými trasami, které Vás zavedou téměř ke všem památkám Lednicko-valtického areálu. Někde je možné se pohybovat i po cyklostezkách. Nezapomeňte ale, že cyklistům je vjezd do lednického zámeckého parku zakázán.
Město Valtice je přezdíváno hlavním městem vína. Ale rozhodně není jediným místem, kde lze ochutnat vynikající moravské víno. Celá jižní Morava je protkána útulnými vinnými sklípky s možností ochutnávky. K vínu také neodmyslitelně patří dobré jídlo, kterého je v okolních restauracích dostatek.

Tipy na výlet po okolí

Zámek Lednice

Dominantou obce Lednice je zámek ve stylu anglické novogotiky s rozsáhlým zámeckým parkem. Původní tvrz byla postupně přestavována až do své současné podoby.

Zámecký skleník

Jednou z nepřehlédnutelných atrakcí zámeckého parku je zámecký skleník úctyhodných rozměrů. Najdete tu nespočet tropických a subtropických rostlin.

Minaret

Nejpozoruhodnější romantickou stavbou lednického areálu je bezpochyby Minaret. Pokud zdoláte všech 302 schodů, naskytne se Vám jedinečný výhled do okolí.

Janův hrad

Památkou, která je od lednického zámku vzdálena asi čtyři kilometry je Janův hrad neboli Janohrad. K této pozoruhodné stavbě můžete od lednického zámku dojít pěšky či doplout v loďce.

Apollonův chrám

Apollonův chrám je zámeček zasvěcený antickému bohu Apollonovi. Nalézt ho můžete na kopečku nad Mlýnským rybníkem.

Nový dvůr

Nový dvůr byl již od prvopočátku zamýšlen jako užitková budova. Pro chov a ustájení koní slouží Nový dvůr dodnes a jeho interiéry jsou tedy veřejnosti nepřístupné.

Tři Grácie

V areálu lednického zámku můžete najít také klasicistní půlkruhovou kolonádu se sousoším tří řeckých bohyň Athény, Afrodity a Artemis – bohyně lovu.

Rendez-Vous

Rendez-Vous je antickou stavbou zasvěcenou římské bohyni lovu, Dianě a je tedy nazývaný také jako Dianin chrám. Tento chrám má tvar vítězného oblouku a je ozdoben sochami a antickými motivy.

Belveder

Po cestě z Lednice do Valtic najdete také zámeček Belveder, který dříve sloužil pro chov ptactva například bažantů či pávů. Je z něj nádherný výhled na nedaleký Mikulov a reliéf Pálavy.

Hraniční zámeček

Dříve sloužil Hraniční zámeček k relaxaci a odpočinku šlechty v prostředí krásné přírody. Dnes zde mohou návštěvníci najít luxusní hotel s restaurací.

Zámek Valtice

Dominantou Valtic je překrásný barokní zámek, který v sobě ukrývá až stovku místností zařízených v barokním či rokokovém stylu. Valtický zámek je obklopen také krásným parkem.

Rybniční zámeček

Klasicistní stavba Rybničního zámečku se tyčí nad průzračnou hladinou Prostředního rybníka. Zámeček je zdoben motivy harfy, květinovými ornamenty a velkými francouzskými okny.

 

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Královský košt Hustopeče 2023

13.01.2024 - 13.01.2024
Hustopeče

Pultová degustace nejlepších českých a moravských vín, oceněných medailemi odbornou porotou soutěže KRÁL VÍN České…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete