Statistika našeho portálu

  • 95 435 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 197 Míst a památek

Strnadovský mlýn - Sedlčany

Sedlčany

Tento objekt od pohledu lákavý a příjemný, je citlivě zasazen do krásné přírodní partie na rozhraní nejjižnější části okresů Příbram a Benešov a na rozhraní středních a jižních Čech, která svým charakterem připomíná Šumavu. Je ideálním prostředím pro relaxaci a odpočinek, pro pěší či cykloturistiku, v zimním období jsou zde dobré podmínky pro lyžování a běžky. Nachází se v oblasti Českého Meránu,…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Vršovice 1, Sedlčany
Oblast
Střední Čechy
Kraj
Středočeský kraj
Okres
Příbram
Obec
Sedlčany

Fotogalerie k článku

Tento objekt od pohledu lákavý a příjemný, je citlivě zasazen do krásné přírodní partie na rozhraní nejjižnější části okresů Příbram a Benešov a na rozhraní středních a jižních Čech, která svým charakterem připomíná Šumavu. Je ideálním prostředím pro relaxaci a odpočinek, pro pěší či cykloturistiku, v zimním období jsou zde dobré podmínky pro lyžování a běžky. Nachází se v oblasti Českého Meránu, jehož území bylo v roce 1996 vyhlášeno přírodním parkem. Kotlina Českého Meránu, jejíž okraj tvoří nejvyšší část Jistebnické vrchoviny s vrcholem Javorová skála 723m n.m., je jedinečnou svou rozmanitostí a hloubkou a není tedy divu, že přitahuje turisty ze všech částí České republiky a zahraničí.

Možnosti stravování

Stravování je v restauraci penzionu, provozní doba je denně od 11 do 22hod. dle ročního období...

Popis okolí

Horním a Dolním Dobřejovem a teče v délce přes 11 kilometrů, stojí osamělý mlýn Strnadský nyní Strnadovský, který byl tak nazvaný po jednom z někdejších majitelů. Zmiňován je již v 16. století. Když roku 1539 bratří Růtové z Dírné prodávali jesenický statek, kupec získal i kus potoka nad mlýnem Strnadským. Tj. důkazem, že v té době již mlýn stál. Míval vodní pohon, dvě kola, 15HP vodní síly a odedávna patří k osadě Vršovice.

Tipy na výlet po okolí

původně gotický kostel Nejsvětější Trojice s věží z r. 1617 a přízemní fara z r. 1754 v Jesenici zřícenina hradu Zvěřinec s vyhlídkou do kraje. Toto místo často navštěvoval i K.H.Mácha - 5 km RKS ojedinělé radiotelekomunikační zařízení z r. 1974 zprostředkovávající pomocí družic televizní a telefonické spojení s celým světem - 2km Prčice - kostel sv. Vavřince, zámek, klášter, kašna, židovský hřbitov, slavný pochod Praha - Prčice od r.1966prochází okolo mlýna - 4 km Sedlec - kostel sv. Jeronýma reg. expozice Českého Meránu - 4 km Vysoký Chlumec - zámek a pivovar pánů Lobkowicz - 7 km zámek Červený hrádek - původně vodní tvrz, v 19. století novogoticky přestavěn - zámecký park - 7 km Vrchotice - vladycká tvrz - 14 km Kamenná Lhota - zámeček - pobýval v něm i Oskar Nedbal - 15 km Sedlčany - původně raně gotický kostel sv. Martina z konce 13. století, městské muzeum založené v roce 1894, hvězdárna - 9 km Starý Zámek - zřícenina hradu Borotín - 15 km Jistebnice - gotický Nový zámek, panský dům, kašna - 16 km Bolechovice rokokový zámek 17 km Přestavlky - barokní zámek Nové Mitrovice - 17 km Chýnov - Slavníkovský hrad - jeden z nejstarších v Čechách - 18 km Jetřichovice - barokní zámeček, park, kaple, špýchar - 21 km Chýnovská jeskyně - národní přír. památka - 2 největší zpřístupněná jeskyně v Čechách - 25 km CyklotrasyV okolí je více jak 100 km značených tras vedoucích přes zajímavé oblasti s využitím silnic, polních i lesních cest a pěšin. Přímo kolem Vršovic prochází například mezinárodní cyklotrasa Praha - Vídeň, vytvořená v rámci projektu Greenways - Zelené stezky.

Mapa

Zajímavé akce v okolí

55.ročník pochodu Praha- Prčice - S…

13.06.2021 - 13.06.2021
Příbram

Vážení pochodníci, stejně jako tomu bylo v loňském roce, tak i letos nás omezuje jak covid, tak vládní opatření. Kvůli…

Příměstský in-line kemp s angličtin…

02.08.2021 - 06.08.2021
Areál Nový rybník

In- line kemp je veden formou příměstského tábora a nabízí program denně od 8:00 do 16:30. Děti jsou rozděleny do…

Příměstský cyklo kemp 2021 - Příbram

09.08.2021 - 13.08.2021
Areál Nový rybník

Cyklo kempy jsou oblíbené pětidenní příměstské tábory určené pro děti ve věku od 5 do 15 let. Jsou zaměřeny na výuku…

Letní festival hudby na zámku Dobří…

10.08.2021 - 15.08.2021
Francouzský park,…

Šestidenní festival hudby ve francouzském parku a na nádvoří oranžerie zahrnuje nejen koncertní, taneční a divadelní…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie
Turistické regiony

neděle 13. červen

Dnes má svátek Antonín

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete