Statistika našeho portálu

  • 102 169 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Vila Tereza - Hranice

Hranice

Skvost prvorepublikové architektury – penzion Tereza se nachází v bezprostřední blízkosti lázeňského sanatoria Janáček. Je zasazen v příjemném prostředí zeleně. Vila má 12 kompletně nově rekonstruovaných pokojů se sociálním zařízením a lednicí. Z toho je jeden pokoj jednolůžkový a jedenáct pokojů dvojlůžkových. Dále nabízíme také jeden kompletně zařízený apartmán s kuchyňskou linkou.Na recepci je…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
třída Generála Svobody 1029, Hranice
Oblast
Střední Morava
Kraj
Olomoucký kraj
Okres
Přerov
Obec
Hranice

Fotogalerie k článku

Skvost prvorepublikové architektury – penzion Tereza se nachází v bezprostřední blízkosti lázeňského sanatoria Janáček. Je zasazen v příjemném prostředí zeleně. Vila má 12 kompletně nově rekonstruovaných pokojů se sociálním zařízením a lednicí. Z toho je jeden pokoj jednolůžkový a jedenáct pokojů dvojlůžkových. Dále nabízíme také jeden kompletně zařízený apartmán s kuchyňskou linkou.

Na recepci je možné si rezervovat ubytování a veškeré služby. Další služby jako je kadeřnictví, solárium, minigolf a tenis nabízí jiná lázeňská sanatoria. Denně je otevřena útulná kavárna. V letních měsících je k dispozici venkovní terasa, kde Vám personál rád vytvoří příjemnou atmosféru.

Vybavení

nově rekonstruované pokoje, 1 apartmán s kuchyňskou linkou

Služby

 zajištění léčebných programů a masáží

Aktivity

lázeňská léčba, výlety do okolí

Možnosti stravování

Na žádost hostu zajistíme snídani. V bezprostředním okolí penziónu Vila Tereza je k dispozici několik restaurací.

Popis okolí

V současnosti lázně Teplice nad Bečvou představují v České republice svým personálním i přístrojovým vybavením špičkové zařízení, které se specializuje na moderní rehabilitaci klientů s počínajícími srdečně-cévními potížemi s důrazem na prevenci vzniku srdečních a mozkových příhod a klientů po kardiochirurgických a invazivních výkonech. V lázních se nejedná o klasickou lázeňskou léčbu, kdy se klient pouze pasivně podrobuje tradičním procedurám, ale jde především o aktivní proces intervence do životního stylu člověka s kardiovaskulárními problémy, který na zlepšení svého zdravotního stavu spolupracuje

Atraktivní místa

Zbrašovské aragonitové jeskyně

Jedinečný jeskynní systém evropského významu vzniklý současným působením atmosférických a teplých minerálních vod vystupujících z velkých hloubek ve vápencích. Unikátní výzdobou jeskyní je minerál aragonit připomínající koblihy.

Hranická propast, Závrt

Je nejhlubší českou, ale i středoevropskou propastí, jejiž suchá část do níž lze nahlédnout má hloubku 69,5 m. V zatopené části je nejnovějším měřením z roku 1995 potvrzena hloubka 205 m. Blízko propasti se nachází typický trychtýřovitý závrt.

Zřícenina hradu Svrčov

Hrad vznikl koncem 14. století, jeho zakladatelem byl pravděpodobně Hereč Svrč ze Zdounek, od jehož rodového jména je odvozen i název hradu. Svrčov měl sloužit k ochraně statků olomouckého biskupa. Rytíři ze Svrčova drželi hrad až do konce 15. století, kdy jej opustili a nechali zpustnout.

Valšovická jezírka

Nacházejí se v blízkosti obce Valšovice a jsou součástí Školního polesí SLŠ Hranice ve Valšovicích. Tvoří je soustava tří malých vodních nádrží na potoku Krkavec.

Zřícenina hradu Drahotuch

Drahotuch patřil mezi nejstarší na Moravě. Založil jej před rokem 1269 Bohuš z Drahotuš z rodu pánů z Čebelovic. Tento rod systematicky kolonizoval okolní krajinu a osidloval ji německými osadníky. V roce 1371 hrad koupil moravský markrabě Jan Jindřich. Na začátku 15. století se dostal do rodu pánů z Cimburka. Koncem husitských válek se hradu zmocnil loupežník Boček Puklice z Pozořic, který odtud ohrožoval celé okolí. V r. 1447 se Drahotuch vrátil Cimburkům, kteří však o něj nestáli a po třiceti letech prodali sídlo Pernštejnům. Ti ponechali hrad pustý, takže rychle chátral a měnil se v sutiny.

V nabídce se pro klientelu lázní Teplice nad Bečvou střídají dle požadavků hostů zájezdy:

Skanzen Rožnov pod Radhoštěm

V srdci Beskydských a Vsetínských vrchů na úpatí posvátné hory Radhošť leží městečko Rožnov pod Radhoštěm. Valašské muzeum v přírodě je nejstarším svého druhu ve střední Evropě. Vzniklo v roce 1925 a zahrnuje 120 památkových objektů.

Hrad Helfštýn

Hrad uprostřed zalesněných kopců nad půvabným údolím řeky Bečvy nabízí poučení, zábavu i rekreaci. Rozsáhlý hradní areál se stává dějištěm historického šermu, divadelní, hudební i taneční produkce. Od roku 1982 se zde pravidelně na konci srpna scházejí umělečtí kováři z celého světa a předvádějí svá díla na sympoziu Hefaiston.

Arcibiskupský zámek v Kroměříži

Zámek je úzce spjat s městem, které bylo již od 13. století reprezentativní biskupskou rezidencí. Součástí zámku je rozsáhlá Podzámecká zahrada, bohatá na různé druhy dřevin, a Květná zahrada, která svým architektonickým řešením a bohatou květinovou výzdobou patří mezi světové unikáty.

Zámek Hradec nad Moravicí

Uprostřed přírodněkrajinářského parku stojí Bílý zámek postaven v empírovém slohu, vybaven luxusně zařízenými reprezentačními salony a hostinskými apartmány. V blízkosti hlavní zámecké budovy je Červený zámek postaven v novogotickém stylu, Bílá věž a hradební zeď. Romantický zámek je správnou volbou na výlet.

Hrad Bouzov

Původně gotický hrad Bouzov byl přestavěn v letech 1895 – 1909 pro velmistra Řádu německých rytířů a stal se jeho reprezentačním sídlem. Interiéry nabízejí sbírky dobového nábytku a užitého umění. Velmi ojedinělá je dobová hradní kuchyně se stylovým zařízením a technickými kuriozitami.

Poutní místo na Svatém Hostýně

Jedním z nejnavštěvovanějších poutních míst v ČR se stala hostýnská hora ( 735m n.m. ) se svou Mariánskou svatyní. Tisíce poutníků zde nacházejí útočiště ve svých životních strastech i potřebách

Sv. Kopeček u Olomouce

Severovýchodně od města Olomouc se nachází poutní místo Svatý Kopeček. Uzavřený poutní areál se sestává z chrámu Navštívení Panny Marie dále obytných a účelových budov, ambitů s kaplí, která je cenným barokním dílem. Kromě nádherného chrámu můžete na Svatém Kopečku navštívit i velmi pěknou Zoologickou zahradu.

Technické muzeum Kopřivnice

V Kopřivnici se nachází Technické muzeum Tatra, ve kterém je umístěna rozsáhlá sbírka osobních i nákladních vozů Tatra a dalších výrobků této kopřivnické firmy.

Štramberk

Horské městečko v centru Štramberské vrchoviny v předhůří Beskyd je pro svou malebnost zvané "Moravský Betlém". Městu vévodí zřícenina hradu Strallenberg s válcovou věží zvanou Trúba. Unikátní je také soubor lidové architektury valašských roubených chalup z 18. a 19. století. Samozřejmě nesmíme zapomenout na voňavý cukrářský výrobek " štramberské uši ".

Olomouc

Město je tradiční obchodní i dopravní křižovatkou na řece Moravě. Díky svému historickému významu, starobylé univerzitě, kulturní a církevní tradici se stalo opravdovým centrem střední Moravy.

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Farmářský a řemeslný trh 2024 - Lip…

19.04.2024 - 19.04.2024
Lipník nad Bečvou

Farmářský a řemeslný trh - Lipník nad Bečvou

Farmářský a řemeslný trh 2024 - Koj…

15.05.2024 - 15.05.2024
Masarykovo náměstí

Zveme Vás, vaše přátele, známé a sousedy na farmářské a řemeslné trhy v Kojetín

Farmářský a řemeslný trh 2024 - Lip…

17.05.2024 - 17.05.2024
Náměstí T.G.Masaryka

Zveme Vás, vaše přátele, známé a sousedy na farmářské a řemeslné trhy v Lipníku nad Bečvou

Farmářský a řemeslný trh 2024 - Koj…

12.06.2024 - 12.06.2024
Masarykovo náměstí

Zveme Vás, vaše přátele, známé a sousedy na farmářské a řemeslné trhy v Kojetíně

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete