Statistika našeho portálu

  • 94 762 Akcí v kalendáři
  • 5 388 Ubytovacích zařízení
  • 24 188 Míst a památek

Vinařský dvůr - Dolní Dunajovice

Dolní Dunajovice

Penzion Vinařský dvůr se nachází v obci Dolní Dunajovice, která je proslulá především svojí bohatou vinařskou minulostí i přítomností.Součástí penzionu jsou vinné sklepy s posezením a degustacívína u sudu. Dále jsou zde archivní sklepy s vinotékou a možnostípronájmu vinných boxů k ukládání vín. Sklepy Vinařskéhodvora datují stáří přes 300 let. Mezi nejrozšířenější odrůdy, které se v této oblasti …

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Hlavní 555, Dolní Dunajovice
Oblast
Jihovýchod
Kraj
Jihomoravský kraj
Okres
Břeclav
Obec
Dolní Dunajovice

Fotogalerie k článku

Penzion Vinařský dvůr se nachází v obci Dolní Dunajovice, která je proslulá především svojí bohatou vinařskou minulostí i přítomností.Součástí penzionu jsou vinné sklepy s posezením a degustacívína u sudu. Dále jsou zde archivní sklepy s vinotékou a možnostípronájmu vinných boxů k ukládání vín. Sklepy Vinařskéhodvora datují stáří přes 300 let. Mezi nejrozšířenější odrůdy, které se v této oblasti pěstují patří Ryzlink vlašský, Veltlínské zelené, Chardonnay, Műller Thurgau, Frankovka, Modrý Portugal a další.Ve vzdálenosti 100 m od penzionu se nachází zdravotní středisko praktický, dětský a zubní lékař, lékárna, nákupní středisko potraviny, průmysl, textil, obuv, mototechna,restaurace s diskotékou, kavárna a cukrárna.V obci dále najdete čerpací stanici pohonných hmot a autoopravnu.

Možnosti stravování

Restaurace je součástí areálu Vinařského dvora a je propojena s vinnými sklepy. Nabízí teplou a studenou kuchyni, víno jak sudové tak i lahvové, pivo a další alkoholické i nealkoholické nápoje. Na objednávku je možno před restaurací na terase připravit speciality na grilu, dále opékat selata, kuřata, vepřová kolena a další. Připravujeme různé speciality na víně nejen pro ubytované. Ubytovaní mají dále možnost přiobjednat si i polopenzi.

Popis okolí

Obec má výhodnou polohu na trase Brno - Wien a je vzdálena pouze 5 km od hraničního přechodu Mikulov - Drasenhofen. Leží v údolí, které lemují dominanta jižní Moravy - Pálava a hřebeny Dunajovických kopců, pod nimiž se rozprostírají rozsáhlé vinohrady a četné vinné sklípky.

Tipy na výlet po okolí

Ke sportovnímu vyžití slouží zejména vlastní bazén, který se nachází přímo v areálu Vinařského dvora. Pro milovníky přírodního koupání, jachtingu, surfování a dalších vodních sportů je nespornou výhodou snadná dosažitelnost 3 km Novomlýnských nádrží. Náročnější mohou navštívit koupaliště s tobogánem v 5 km vzdáleném Mikulově, kde se rovněž nachází řada kulturních památek zámek, Svatý kopeček, vyhlídka Turold, museum, a další ,nebo koupaliště v Březí a Hustopečích u Brna s řadou vodních atrakcí. Před areálem je dětské sportovní hřiště, pískoviště a tenisový kurt. Dále se v obci pronajímají tenisové kurty s antukovým povrchem.Cyklisté mohou využít řadu značených vinařských naučných stezek, které Vám přiblíží kraj v Podpálaví a v okolí Lednicko - Valtického areálu. Řada z nich vede přímo Dunajovicemi, nebo jejich bezprostředním okolím.Pro pěší turisty se nabízí výlety do Mikulova na Svatý kopeček a Turold, na Pálavské vrchy, návštěva archeologického muzea v Dolních Věstonicích a další. Rybolov je možný na 3 km vzdálených Mušovských jezerech Novovmlýnské nádrže.K historickým lákadlům našeho kraje patří zejména Lednicko - Valtický areál se souborem památek, které jsou zařazeny ve fondu památek UNESCO, město Mikulov a další.Kulturním zážitkem jsou například srpnové Slavnost vína, Dunajovické krojované hody první víkend v září a Mikulovské vinobraní druhý víkend v září.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie
Turistické regiony

středa 27. leden

Dnes má svátek Ingrid

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete