Statistika našeho portálu

  • 102 177 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Boubínský prales

Lenora

Až se někdy rozhodnete pro pořádné dobrodružství na Šumavě, měli byste určitě zavítat do Boubínského pralesa.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Boubínský prales
Oblast
Jihozápad
Kraj
Jihočeský kraj
Okres
Prachatice
Obec
Lenora

Fotogalerie k článku

Až se někdy rozhodnete pro pořádné dobrodružství na Šumavě, měli byste určitě zavítat do Boubínského pralesa. Jméno prales nenese nadarmo, jedná se totiž o největší nedotčenou plochu původního lesa ve střední Evropě. Dokážete si představit, že stromy, mezi kterými se zde procházíte, jsou staré až 400 let a samotný prales starší než lidstvo samo? Najdeme zde porosty zejména buku, smrku nebo jedle a protože se prales rozkládá na hoře Boubín, dostal jméno Boubínský.

Stezka Boubínským pralesem začíná u parkoviště nedaleko obce Zátoň. První část stezky vede po asfaltové cestě, po které dojdeme k uměle vytvořenému Boubínskému jezírku. Tato část cesty je dlouhá asi dva kilometry a můžete se na ni vypravit i s kočárkem. U Boubínského jezírka začíná naučná stezka, která už není pro kočárky nebo dětská odrážedla vhodná. Stezka je dlouhá asi devět kilometrů a vede kolem oplocené části lesa, jenž je chráněn před okusováním stromů zvěří. Na cestě také narazíte na několik informačních panelů, můžete se tak dozvědět víc o tom, co právě vidíte. Kromě až padesátimetrových smrků tu můžeme potkat také takzvané chůdové kořeny. Je to velmi pozoruhodný systém kořenů, které rostou nad zemí a jiné stromy je pak využívají pro svůj růst. Na vrcholu Boubína pak můžete vystoupat na rozhlednu a podívat se na všechnu tu krásu pěkně z výšky.

Pralesy kdysi pokrývaly většinu naší země i zemí okolních, kvůli lidské činnosti jich ale naprostá většina vymizela, měli bychom se tak starat alespoň o to málo, co nám z nich zbylo a nedělat například na stezce nepořádek. Na výlet se můžete vydat i vlakem, nejbližší zastávky jsou Zátoň nebo Kubova Huť. Vstup na rozhlednu i do pralesa je zcela zdarma.

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Hypnotizér v Prachaticích | květen …

15.05.2024 - 15.05.2024
Velké náměstí 2,…

Přijďte se uvolnit a prožít si něco velice výjimečného na představení HYPNOTIZÉR!

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

úterý 16. duben

Dnes má svátek Irena

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete