Statistika našeho portálu

  • 92 676 Akcí v kalendáři
  • 5 381 Ubytovacích zařízení
  • 24 177 Míst a památek

Boubínský prales

Lenora

Až se někdy rozhodnete pro pořádné dobrodružství na Šumavě, měli byste určitě zavítat do Boubínského pralesa.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Boubínský prales
Oblast
Jihozápad
Kraj
Jihočeský kraj
Okres
Prachatice
Obec
Lenora

Fotogalerie k článku

Až se někdy rozhodnete pro pořádné dobrodružství na Šumavě, měli byste určitě zavítat do Boubínského pralesa. Jméno prales nenese nadarmo, jedná se totiž o největší nedotčenou plochu původního lesa ve střední Evropě. Dokážete si představit, že stromy, mezi kterými se zde procházíte, jsou staré až 400 let a samotný prales starší než lidstvo samo? Najdeme zde porosty zejména buku, smrku nebo jedle a protože se prales rozkládá na hoře Boubín, dostal jméno Boubínský.

Stezka Boubínským pralesem začíná u parkoviště nedaleko obce Zátoň. První část stezky vede po asfaltové cestě, po které dojdeme k uměle vytvořenému Boubínskému jezírku. Tato část cesty je dlouhá asi dva kilometry a můžete se na ni vypravit i s kočárkem. U Boubínského jezírka začíná naučná stezka, která už není pro kočárky nebo dětská odrážedla vhodná. Stezka je dlouhá asi devět kilometrů a vede kolem oplocené části lesa, jenž je chráněn před okusováním stromů zvěří. Na cestě také narazíte na několik informačních panelů, můžete se tak dozvědět víc o tom, co právě vidíte. Kromě až padesátimetrových smrků tu můžeme potkat také takzvané chůdové kořeny. Je to velmi pozoruhodný systém kořenů, které rostou nad zemí a jiné stromy je pak využívají pro svůj růst. Na vrcholu Boubína pak můžete vystoupat na rozhlednu a podívat se na všechnu tu krásu pěkně z výšky.

Pralesy kdysi pokrývaly většinu naší země i zemí okolních, kvůli lidské činnosti jich ale naprostá většina vymizela, měli bychom se tak starat alespoň o to málo, co nám z nich zbylo a nedělat například na stezce nepořádek. Na výlet se můžete vydat i vlakem, nejbližší zastávky jsou Zátoň nebo Kubova Huť. Vstup na rozhlednu i do pralesa je zcela zdarma.

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Zadovská 30 - Stachy

14.03.2020 - 15.03.2020
Stachy

Stejný závod, nové jméno! Oblíbený závod na Šumavě nyní nese příhodnější název, z Kašperské se změnil na Zadovskou 30.

Zadovská 30 - Stachy

14.03.2020 - 15.03.2020
Stachy

Stejný závod, nové jméno! Oblíbený závod na Šumavě nyní nese příhodnější název, z Kašperské se změnil na Zadovskou 30.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

sobota 29. únor

Dnes má svátek Horymír

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete