Statistika našeho portálu

  • 98 908 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Mininaturpark Bohemium - Mariánské Lázně

Mariánské Lázně

Na východním okraji Mariánských Lázní najdete jednu z nejoriginálnější propagací naší země a skvělé místo na výlet - Mininaturpark Bohemium.

Adresa a kontaktní informace

Web:
www.boheminium.cz
Adresa:
Krakonoš 665
Tel.:
+420 72 0 0 29 009
E-mail:
info@boheminium.cz

Fotogalerie k článku

Na východním okraji Mariánských Lázní najdete jednu z nejoriginálnější propagací naší země a skvělé místo na výlet. 

Řada z vás zná většinu českých památek, ale kolik z vás je zná z ptačí perspektivy? Díky řadě nadšenců, kteří se v roce 1999 rozhodli otevřít park Bohemium, kde si můžete prohlédnout největší české památky, očima obra. Zakladatelem je pan Radek Míka, který se věnuje cestovnímu ruchu, zejména pořizováním leteckých snímků památek. Jednoho dne ho napadlo, jaká je škoda, že takovou nádheru může vidět jen hrstka lidí a rozhodl se otevřít park miniatur. Modely, v měřítku 1:25, jsou zde zpracovány do největších detailů, včetně nejrůznějších anomálií, o kterých málokdo ví. Výroba jedné takové miniatury záleží na složitosti stavby, náročnější kousek přijde i na rok práce.

Dnes tu najdete šest desítek českých pamětihodností, včetně hradů Karlštejn, který je dominantou a symbolem parku, Kokořín, zámek Červená Lhota nebo vysílač Ještěd s funkční lanovkou na dálkové ovládání. Mimo jiné tu najdete i model zámku Kynžvart, který se nachází necelých osm kilometrů od Mariánských Lázní a může vám poskytnout inspiraci pro další výlet.

Vstupenka pro rodinu se třemi dětmi vyjde na 460 korun. Prázdninová otevírací doba: od 1. července do 31. srpna máme otevřeno každý den od 10:00 do 19:00! Celé prázdniny včetně svátků a ostatních nestandardních dnů. Zimní otevírací doba: od 1. listopadu do 31. března máme otevřeno pouze do 17 hodin. Včetně víkendů a státních svátků.

Mapa

« zpět na seznam položek

Sdílet

čtvrtek 1. prosinec

Dnes má svátek Iva

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete