Statistika našeho portálu

  • 93 875 Akcí v kalendáři
  • 5 384 Ubytovacích zařízení
  • 24 185 Míst a památek

Vydejte se s Emcem po proudu horské bystřiny Bílá Opava naučnou stezkou skrz Jeseníky

Malá Morávka

Naučná stezka Bílá Opava vás provede téměř 6kilometrovým úsekem Jeseníků kolem vodopádů a peřejí z obce Karlovy Studánky na chatu Barborka pod Pradědem.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
NS Bílá Opava, Malá Morávka
Oblast
Moravskoslezsko
Kraj
Moravskoslezský kraj
Okres
Bruntál
Obec
Malá Morávka

Fotogalerie k článku

Naučná stezka Bílá Opava začíná v obci Karlova Studánka, kde můžete nechat automobil na placeném parkovišti přímo u vstupu na lesní cestu do údolí Bílé Opavy a vyrazit po žluté turistické značce. Stezka vede po dřevěných mostech, schodištích a lávkách podél říčky a je vybavena několika odpočívadly, kde se můžete posilnit na další cestu třeba zdravou svačinou od Emco, a třinácti informačními tabulemi o této výjimečné rezervaci.

Náročná trasa podél peřejí a vodopádů

Cesta hluboce zaříznutým údolím Bílé Opavy je jednou z nejnáročnějších turistických tras v Jeseníkách, avšak odměnou vám bude pohled na téměř osm metrů vysoké vodopády v horním úseku. Cesta kolem vodopádů překonává údolí lávkami a žebříky, v některých místech jsou pro přidržování instalovány i řetězy. Připravte se, že v horním úseku toku panují v celku extrémní podmínky. Teplota je zde nízká celý rok a ani v létě nepřesáhne 10°C. To dělá z Naučné stezky Bílá Opava ideální výlet v horkém letním počasí.

Pod vodopádem můžete na ohlazených rulových plotnách spatřit tzv. obří hrnce, známé např. z krkonošské Mumlavy, které jsou v Jeseníkách naprosto ojedinělé.

V údolí Bílé Opavy se zachovaly původní horské smrčiny – s charakteristickou růstovou formou stromů tzv. jesenickým smrkem. Jesenické smrky v rezervaci Bílá Opava představují původní, lidskými zásahy neovlivněný horský prales. Zachovalá příroda rezervace Bílá Opava je přísně chráněna a zpřístupněna pouze po naučné stezce.

Od chaty Barborka můžete po 3 kilometry dlouhé asfaltové cestě vystoupat až na Praděd a pokochat se výhledem do okolí z rozhledny na jeho vrcholu.

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Velký lukostřelecký turnaj - Jiříkov

22.08.2020 - 23.08.2020
Hrad Sovinec

Dvoudenní klání v historické akční lukostřelbě a plnokontaktní souboje pěších rytířů ve zbrojích. Vítejte na Velkém…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

úterý 11. srpen

Dnes má svátek Zuzana

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete