Statistika našeho portálu

  • 101 919 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Objevte divokou krásu kaňonu řeky Sázavy na Posázavské stezce

Kamenný Přívoz

Deset kilometrů dlouhá Posázavská stezka vás provede údolím Sázavy z Kamenného Přívozu do Pikovic.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Posázavská stezka, Kamenný Přívoz-Pikovice
Oblast
Střední Čechy
Kraj
Středočeský kraj
Okres
Praha-západ
Obec
Kamenný Přívoz

Fotogalerie k článku

Na dnešní túru vyrazíme do Středočeského kraje, do malebného Posázaví. Nedávno jsme zveřejnili výlet z Posázavského pacifiku a malebná krajina nás opět vzývá se do malebného Posázaví vrátit.

Posázavská stezka nás povede podél toku Sázavy, je vhodná pro pěší, sjízdná na horském kole a určité úseky jsou i splavné lodí. Turisticky nejpopulárnější část cesty, který má asi 10 kilometrů, vede z Kamenného Přívozu do Pikovic. Pokud zrovna na výlet nechcete jet autem, můžete si na výlet vyjet vlakem. Z nádraží v Kamenném Přívoze je to jen pár kroků k vodě. Když přejdeme přes most, narazíme na červenou turistickou značku, kterou budete následovat. Po cestě můžete obdivovat Hostěradické a Ovčínské vodopády a řadu vyhlídek na řeku Sázavu a její kaňon.

Celá cesta je mírně kopcovitá – stylem nahoru a dolu dojdete skoro až na konec stezky. U Klubu českých turistů, jemuž vlastně za tuto trasu vděčíme, se přes pole dostaneme k Píkovicím, kde stezka končí. Cestou minete skalní věž, která díky svému tvaru dostala jméno Pikovická jehla. Dostupná je ale jen horolezcům s řádným vybavením. Z Pikovic se snadno dostaneme zpět do Kamenného Přívozu a to ze zastávky Petrov. 

Varianta na kole

Jestliže si chcete vyrazit na o něco delší výlet, doporučujeme si stezku sjet na kole. Obvyklá trasa vede z Čerčan, přes Nespeky a odtud pak podél Sázavy až do Týnce nad Sázavou, Davle, případně až do Prahy. Poslední možnost, o které se vám zmíníme, je docela dobrodružná. V Týnci nad Sázavou si totiž můžete půjčit kánoe a vrátit je až v Pikovicích. Z obyčejné túry se pak rázem stane neopakovatelný zážitek.

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Den v růžovém 2024 - Jinočany

30.05.2024 - 30.05.2024
MLÝNSKÝ DOMOV…

Největší degustace frizzante a růžových vín v České republice. Ochutnejte skvělou domácí gastronomii.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

sobota 2. březen

Dnes má svátek Anežka

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete