Statistika našeho portálu

  • 101 436 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Pokochejte se výhledem na Jeseníky ze Stezky v oblacích na Dolní Moravě

Dolní Morava

Dechberoucí výhled na celé Jeseníky a masiv Kralický Sněžník i několik adrenalinových atrakcí nabízí Stezka v oblacích Dolní Morava.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Stezka v oblacích Dolní Morava
Oblast
Severovýchod
Kraj
Pardubický kraj
Okres
Ústí nad Orlicí
Obec
Dolní Morava

Fotogalerie k článku

Stezka v oblacích je turistická rozhledna, na kterou se můžete vypravit z obce Dolní Morava. Na 55 metrů vysokou rozhlednu vede – nad úrovní terénu, dřevěná lávka o délce 710 metrů. Podél dřevěné lávky najdete 12 informačních tabulí, na kterých se dozvíte zajímavosti o Stezce, informace o regionu a o pohoří Králického Sněžníku. Celá stavba je bezbariérová.

Z vrcholku Stezky v oblacích v nadmořské výšce 1 116 m se vám otevře výhled na masiv Králického Sněžníku s malebným údolím řeky Moravy i na hlavní hřeben Jeseníků – Suchý vrch a Krkonoše.

Pro milovníky dobrodružství a zábavy je na Stezce vybudováno několik atrakcí, nejlákavější je bezesporu 100metrový tobogán, který si užijí děti i dospělí.

Na Stezku pěšky nebo lanovkou

Výlet na Stezku v oblacích můžete i s malými dětmi či kočárkem spojit s turistikou po trase dlouhé téměř 4 km. Vydejte se z konečné zastávky autobusu či parkoviště v Dolní Moravě vzhůru po asfaltové cestě k rozcestníku Pod mramorovým lomem. V ostré levotočivé zatáčce půjdete doprava po zelené a modré cyklotrase. Nad sjezdovkou Kamila se napojíte na modrou turistickou značku, po které budete pokračovat kolem horní stanice U Slona a rozcestníku Slaměnka až ke Stezce v oblacích.

Pokud neholdujete turistice, vyveze vás pohodlně ke Stezce lanovka Sněžník. Kočárky, kola nebo psa přepravují zdarma a lanovkou lze zdarma přepravit i invalidní vozíky do váhy 50 kg.

Okolí Stezky v oblacích

V okolí Stezky v oblacích objevíte několik míst, kde si můžete odpočinout a užívat si luxusní výhledy na okolní hory. Občerstvit se můžete v panoramatické restauraci Skalka nebo na vrcholu v horské chatě Slaměnka s restaurací a venkovní panoramatickou terasou. Vybalit ovesné sušenky Emco můžete po cestě na odpočívadle s dřevěnými lavičkami a stolky. A pokud výletujete s dětmi, nevynechejte zastávku u horské chaty Slaměnka s prolézačkami a slack-line nebo po cestě domů nejdelší bobová dráha v ČR U Slona, která se nachází v obci Dolní Morava!

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

sobota 9. prosinec

Dnes má svátek Vratislav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete