Statistika našeho portálu

  • 90 073 Akcí v kalendáři
  • 5 378 Ubytovacích zařízení
  • 24 168 Míst a památek

Pokochejte se s Emcem výhledem na Jeseníky ze Stezky v oblacích na Dolní Moravě

Dolní Morava

Dechberoucí výhled na celé Jeseníky a masiv Kralický Sněžník i několik adrenalinových atrakcí nabízí Stezka v oblacích Dolní Morava.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Stezka v oblacích Dolní Morava
Oblast
Severovýchod
Kraj
Pardubický kraj
Okres
Ústí nad Orlicí
Obec
Dolní Morava

Fotogalerie k článku

Stezka v oblacích je turistická rozhledna, na kterou se můžete vypravit z obce Dolní Morava. Na 55 metrů vysokou rozhlednu vede – nad úrovní terénu, dřevěná lávka o délce 710 metrů. Podél dřevěné lávky najdete 12 informačních tabulí, na kterých se dozvíte zajímavosti o Stezce, informace o regionu a o pohoří Králického Sněžníku. Celá stavba je bezbariérová.

Z vrcholku Stezky v oblacích v nadmořské výšce 1 116 m se vám otevře výhled na masiv Králického Sněžníku s malebným údolím řeky Moravy i na hlavní hřeben Jeseníků – Suchý vrch a Krkonoše.

Pro milovníky dobrodružství a zábavy je na Stezce vybudováno několik atrakcí, nejlákavější je bezesporu 100metrový tobogán, který si užijí děti i dospělí.

Na Stezku pěšky nebo lanovkou

Výlet na Stezku v oblacích můžete i s malými dětmi či kočárkem spojit s turistikou po trase dlouhé téměř 4 km. Vydejte se z konečné zastávky autobusu či parkoviště v Dolní Moravě vzhůru po asfaltové cestě k rozcestníku Pod mramorovým lomem. V ostré levotočivé zatáčce půjdete doprava po zelené a modré cyklotrase. Nad sjezdovkou Kamila se napojíte na modrou turistickou značku, po které budete pokračovat kolem horní stanice U Slona a rozcestníku Slaměnka až ke Stezce v oblacích.

Pokud neholdujete turistice, vyveze vás pohodlně ke Stezce lanovka Sněžník. Kočárky, kola nebo psa přepravují zdarma a lanovkou lze zdarma přepravit i invalidní vozíky do váhy 50 kg.

Okolí Stezky v oblacích

V okolí Stezky v oblacích objevíte několik míst, kde si můžete odpočinout a užívat si luxusní výhledy na okolní hory. Občerstvit se můžete v panoramatické restauraci Skalka nebo na vrcholu v horské chatě Slaměnka s restaurací a venkovní panoramatickou terasou. Vybalit ovesné sušenky Emco můžete po cestě na odpočívadle s dřevěnými lavičkami a stolky. A pokud výletujete s dětmi, nevynechejte zastávku u horské chaty Slaměnka s prolézačkami a slack-line nebo po cestě domů nejdelší bobová dráha v ČR U Slona, která se nachází v obci Dolní Morava!

Milujete turistiku a rádi do ní zapojujete i děti? Ačkoliv je pro ně tato sportovní aktivita bezpochyby ideální, ne vždy je v jejich očích zábavná. Abyste z výšlapu měli příjemný zážitek všichni, myslete na to, že dítě potřebuje mít jasný cíl. To však neznamená, že s ním musíte lámat rekordy. Během túry je třeba dělat pravidelné přestávky, které by měly zabírat zhruba polovinu času výšlapu. Mezitím, co budete při pauze pozorovat rostliny a zvířata, vytáhněte z batohu Emco ovesné sušenky, které jsou ideální sladkou svačinkou. "Pokud se věnuje dítě nějaké sportovní aktivitě, vydá energii a tu je třeba společně s živinami doplnit," uvádí nutriční terapeutka Jitka Laštovičková a dodává: "Určitě nezapomínejte dávat svačiny dětem po výkonu, např. banán, menší balení jogurtového nápoje, nebo menší porci kvalitních sušenek bez polevy."

 

 

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Sochařské dílny - Ústí nad Orlicí

21.09.2019 - 21.09.2019
Hernychova vila

Poslední ze čtyř letošních sochařských dílen s lektorkou Petrou Zeidlerovou.

Českotřebovské vinobraní - Česká Tř…

27.09.2019 - 29.09.2019
Staré náměstí, Česká…

Nenechte si ujít Vinobraní v České Třebové!

Den architektury v Hernychově vile …

02.10.2019 - 02.10.2019
Hernychova vila,…

Letos se do celostátního festivalu Den architektury zapojilo i Městské muzeum v Ústí nad Orlicí, které představí…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

čtvrtek 19. září

Dnes má svátek Zita

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete