Statistika našeho portálu

  • 102 710 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy v Praze

Poslední únorový týden se nese ve znamení poutavých a atraktivních kulturních a společenských akcí, které můžete díky naší pozvánce navštívit i Vy.

Fotogalerie k článku

Patříte-li mezi milovníky grafického umění a všeho co se týká vzniká zdařilých plakátů, zveme Vás na "Výstavu nejlepší z nefilmových plakátů", která zahrnuje divadelní pozvánky od těch nejlepších českých výtvarníků. I letošní zimní měsíce můžete osvěžit svým příbuzným volný čas "Bruslením uprostřed obchodního centra Europark", které potěší i poutavými soutěžemi a zábavou. Všechny naše čtenáře zveme do Pragovka Gallery, kde se koná autorská výstava Moniky Žákové "Nová Gravitace II". Srdečná pozvánka směřuje i na "Koncert v Českém muzeu hudby", kde vystoupí dětský orchestr Nadačního fondu Harmonie.

Procházka moderním Karlínem 

Jednou z nejpopulárnějších komentovaných vycházek je putování "Moderním Karlínem od Rohanského ostrova", které všem účastníkům představí jednu z nejzajímavějších městských částí. Letošní premiéru si odbude i cyklus Hudba bez hranic, který se představí "koncertem Královské Baroko v podání Jaroslava Šonského a Gesine Tiefuhr". Rádi naše čtenáře zveme i na "Smyčcový orchestr pražské konzervatoře", který zahraje s orchestrem Nadačního fondu Harmonie. Poutavou sondou do historie našeho státu a s ním spojených významných osobností je "Vyšehradský hřbitov aneb Kde odpočívají slavní malíři" a další z procházek za poznáním našeho hlavního města. Zdravý pohyb zajistí všem účastníkům i "Bruslení s programem", které je spojeno s humanitární akcí směřující na dostavbu sociálního podniku Dobroty s příběhem. Zábavu a povyražení přináší populární "Stand Up comedy aneb Don´t call me Kotě", který omráčí všechny účastníky svým extravagantním průběhem.

Horymírova jízda či Masopust v Toulcově dvoře

Spojení poutavého vyprávění s vědeckým obohacením přináší "Přednáška Radkina Honzáka v paláci YMCA". Všechny přátele koní a historie srdečně zveme na zahájení jezdecké sezóny 2019, které bude mít obvyklou podobu Horymírovy sváteční jízdy. I v Praze pak můžeme zažít na vlastní kůži barevné srocení masek, symbolizující masopustní období při "Lidovém masopustu v Toulcově dvoře". Romantiku i historii představí všem putujícím po nejstarší části Prahy i poutavá "Vycházka Malebný Nový svět", která Vás provede po hradčanských předměstích. Zajímavým tipem na rodinný výlet je pozvánka do "Expozice Jede traktor v Národním zemědělském muzeu", která představuje historii i současnost těchto nepostradatelných zemědělských strojů. Fantastickou myšlenku shromáždit bohatství celého světa do jedné místnosti rozvíjí "Kunstkomora aneb kabinet kuriozit ve stylu Rudolfa II.", která probudí zvědavost v každém návštěvníkovi. Hledáte-li prostor k trávení volného času s možností pobavení i vědomostního obohacení, doporučujeme nízkoprahové centrum Letná nazvané "Letnalive.cz NPC", kde se konají rozličné kulturní, sportovní či společenské akce. Čtenářům s dobrodružstvím v krvi pak doporučíme "Únikovou hru VA-BANK", která svým strhujícím tempem vede účastníky k nalezení originálního způsobu jak opustit tajuplnou místnost.

Po stopách památných stromů či století trampingu

Jarní počasí láká k procházce do přírody a zeleně po celém hlavním městě a my Vám proto doporučujeme unikátní projekt "Po stopách pražských památných stromů", který je součástí informačního systému Prahy 2GIS. Ve středu si pak nenechte ujít "Pohádkové odpoledne v centru Černý Most", které potěší divadélkem pro děti či tanečním vystoupením. Jen pro ty nejodvážnější připravil Atlas Česka pozvánku na "Hard verzi prohlídky Strašidelný dům Prague", která během 15 minut přinese do Vašeho života pocity dosud nepředstavitelného strachu a úzkosti. Poučení atraktivní formou si naplno užijí všichni návštěvníci Národního technického muzea, kteří se mohou těšit na novou expozici "Historie kontaktních čoček". O historii i živé současnosti sociálního fenoménu české provenience se nejvíce dozvíte na tématicky laděné výstave "Století trampingu v Národopisném muzeu Národního muzea".

Zajímavé akce v okolí

Auto-moto-Farmářské a bleší trhy Tu…

17.08.2024 - 17.08.2024
Stružinec, Tuhaň, 51251

Všechny zveme na sobotu 17. srpna 2024 do obce Tuhaň u Semil, na tradiční auto-moto, farmářské a bleší trhy, které…

Příměstský tábor spolku Cesta Česka…

22.07.2024 - 26.07.2024
Praha

Spolek Cesta Česka pořádá letní příměstský tábor s názvem „Po stopách starých řemesel." Tábor se uskuteční v klubovně a…

Farmářský a řemeslný trh 2024 - Koj…

24.07.2024 - 24.07.2024
Kojetín

Zveme Vás, vaše přátele, známé a sousedy na farmářské a řemeslné trhy v Kojetíně

Muzeum čte dětem 2024 - Ústí nad La…

24.07.2024 - 24.07.2024
Muzeum města Ústí nad…

Program pro děti doplněný doprovodnými aktivitami a dílnou (pro děti od 4 let). Čte muzejní pedagog.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 24. červenec

Dnes má svátek Kristýna

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete