Statistika našeho portálu

  • 94 535 Akcí v kalendáři
  • 5 386 Ubytovacích zařízení
  • 24 188 Míst a památek

Tipy v Praze

Poslední únorový týden se nese ve znamení poutavých a atraktivních kulturních a společenských akcí, které můžete díky naší pozvánce navštívit i Vy.

Fotogalerie k článku

Patříte-li mezi milovníky grafického umění a všeho co se týká vzniká zdařilých plakátů, zveme Vás na "Výstavu nejlepší z nefilmových plakátů", která zahrnuje divadelní pozvánky od těch nejlepších českých výtvarníků. I letošní zimní měsíce můžete osvěžit svým příbuzným volný čas "Bruslením uprostřed obchodního centra Europark", které potěší i poutavými soutěžemi a zábavou. Všechny naše čtenáře zveme do Pragovka Gallery, kde se koná autorská výstava Moniky Žákové "Nová Gravitace II". Srdečná pozvánka směřuje i na "Koncert v Českém muzeu hudby", kde vystoupí dětský orchestr Nadačního fondu Harmonie.

Procházka moderním Karlínem 

Jednou z nejpopulárnějších komentovaných vycházek je putování "Moderním Karlínem od Rohanského ostrova", které všem účastníkům představí jednu z nejzajímavějších městských částí. Letošní premiéru si odbude i cyklus Hudba bez hranic, který se představí "koncertem Královské Baroko v podání Jaroslava Šonského a Gesine Tiefuhr". Rádi naše čtenáře zveme i na "Smyčcový orchestr pražské konzervatoře", který zahraje s orchestrem Nadačního fondu Harmonie. Poutavou sondou do historie našeho státu a s ním spojených významných osobností je "Vyšehradský hřbitov aneb Kde odpočívají slavní malíři" a další z procházek za poznáním našeho hlavního města. Zdravý pohyb zajistí všem účastníkům i "Bruslení s programem", které je spojeno s humanitární akcí směřující na dostavbu sociálního podniku Dobroty s příběhem. Zábavu a povyražení přináší populární "Stand Up comedy aneb Don´t call me Kotě", který omráčí všechny účastníky svým extravagantním průběhem.

Horymírova jízda či Masopust v Toulcově dvoře

Spojení poutavého vyprávění s vědeckým obohacením přináší "Přednáška Radkina Honzáka v paláci YMCA". Všechny přátele koní a historie srdečně zveme na zahájení jezdecké sezóny 2019, které bude mít obvyklou podobu Horymírovy sváteční jízdy. I v Praze pak můžeme zažít na vlastní kůži barevné srocení masek, symbolizující masopustní období při "Lidovém masopustu v Toulcově dvoře". Romantiku i historii představí všem putujícím po nejstarší části Prahy i poutavá "Vycházka Malebný Nový svět", která Vás provede po hradčanských předměstích. Zajímavým tipem na rodinný výlet je pozvánka do "Expozice Jede traktor v Národním zemědělském muzeu", která představuje historii i současnost těchto nepostradatelných zemědělských strojů. Fantastickou myšlenku shromáždit bohatství celého světa do jedné místnosti rozvíjí "Kunstkomora aneb kabinet kuriozit ve stylu Rudolfa II.", která probudí zvědavost v každém návštěvníkovi. Hledáte-li prostor k trávení volného času s možností pobavení i vědomostního obohacení, doporučujeme nízkoprahové centrum Letná nazvané "Letnalive.cz NPC", kde se konají rozličné kulturní, sportovní či společenské akce. Čtenářům s dobrodružstvím v krvi pak doporučíme "Únikovou hru VA-BANK", která svým strhujícím tempem vede účastníky k nalezení originálního způsobu jak opustit tajuplnou místnost.

Po stopách památných stromů či století trampingu

Jarní počasí láká k procházce do přírody a zeleně po celém hlavním městě a my Vám proto doporučujeme unikátní projekt "Po stopách pražských památných stromů", který je součástí informačního systému Prahy 2GIS. Ve středu si pak nenechte ujít "Pohádkové odpoledne v centru Černý Most", které potěší divadélkem pro děti či tanečním vystoupením. Jen pro ty nejodvážnější připravil Atlas Česka pozvánku na "Hard verzi prohlídky Strašidelný dům Prague", která během 15 minut přinese do Vašeho života pocity dosud nepředstavitelného strachu a úzkosti. Poučení atraktivní formou si naplno užijí všichni návštěvníci Národního technického muzea, kteří se mohou těšit na novou expozici "Historie kontaktních čoček". O historii i živé současnosti sociálního fenoménu české provenience se nejvíce dozvíte na tématicky laděné výstave "Století trampingu v Národopisném muzeu Národního muzea".

Zajímavé akce v okolí

Hudební festival Hrošení - Krucembu…

16.07.2021 - 17.07.2021
Kemp MOŘE u rybníku Řeka

Festival se zaměřením na folk, bluegrass, tremp a country music se odehrává v zavedeném retrokempu s restaurací.

Online Festival francouzského filmu…

19.11.2020 - 25.11.2020
Praha

23. ročník Festivalu francouzského filmu uvede jako každý rok francouzské snímky promítané v české distribuci 2019/2020.

Online Kino na hranici - celá ČR

23.11.2020 - 29.11.2020
Praha

Po dvou nezdařených pokusech uspořádat filmový festival Kino na hranici v tradiční podobě se organizátoři rozhodli, že…

Online: PechaKucha Night Prague - c…

25.11.2020 - 25.11.2020
Online celá ČR

Listopadová pražská PechaKucha Night přijímá výzvu a online verzi věnuje mluvčím žijícím dlouhodobě v zahraničí!

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

středa 25. listopad

Dnes má svátek Kateřina

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete