Statistika našeho portálu

  • 101 405 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Kam na Mikuláše v Praze 2013

Praha

Atlas Česka Vám přináší pozvánku na nejzajímavější akce spojené s oslavami svátku. Sv. Mikuláše v Praze. Vezměte své nejbližší a přijďte se pobavit do společnosti čertů, andělů i dobrosrdečného Mikuláše!

Adresa a kontaktní informace

Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Atlas Česka Vám přináší pozvánku na nejzajímavější akce spojené s oslavami svátku. Sv. Mikuláše v Praze. Vezměte své nejbližší a přijďte se pobavit do společnosti čertů, andělů i dobrosrdečného Mikuláše!

Čerti na čertovce
Čerti na čertovce

Mikuláši, čerti a andělé mají sraz

Pátý prosinec je již tradičně dnem, kdy se sejdou ti nejrůznější Mikulášové, čerti a jejich andělští pomocníci  z celé Prahy na Staroměstském náměstí. V rámci zdejších vánočních trhů se můžete těšit na vskutku pohádkovou "Mikulášskou show", spojenou s nadílkou pro děti, desítkami soutěží, tajuplnými dárečky a nejedním překvapením. Okouzlující atmosféru jistě podpoří i pásmo zpívaných koled v podání dětského sboru. Průvodcem rozšafným večerem Vám pak bude populární čertík Albertík a jeho kouzelní kamarádi.

Mikulášská zábava na Arkádách

V úterý 3. prosince zažije prostranství před obchodním centrem Arkády Pankrác velké srocení dětí i jejich rodičů. Důvodem jejich zájmu bude "Mikulášská zábava" plná soutěží o ceny, dárků od Mikuláše, kouzelných okřídlených andělů i ďábelsky vyhlížejících čertů. Zdarma se navíc budete moci poveselit na místním zimním ledovém kluzišti. K dobré atmosféře jistě přispějí i bodří hošíci z populární kapely Maxim Turbulenc.

Pečení perníčků pro nejmenší

V sobotu 7. prosince se v areálu Holešovické tržnice rozvoní do dalekých končin stovky čerstvě upečených perníčků, které si jako velcí šéfkuchaři připraví od samého počátku děti všech věkových kategorií. Malí šéfkuchaři zde zažijí nejen spoustu legrace vyvolávající smích na tvářích a jiskření v očích, ale též naplno zasytí svá bříška a přiučí se i něco z tajů kuchařských mistrů. "Mikulášské pečení perníčků" je zkrátka jednoduchou zábavou pro děti i jejich rodiče.

Mikulášské závodění

Svátek sv. Mikuláše však není jen příležitostí k ochutnávce sladkostí a dalších pamlsků, ale též dobou určenou k protažení zimou již notně zkřehlých těl. Proto bychom Vás rádi pozvali na netradičně pojatý "Mikulášský orientační závod Prahou", konající se v sobotu 7. prosince. Určen je pro všechny, kteří se v tento čas chtějí příjemně odreagovat a navíc se dozvědět něco zajímavostí z historie Prahy. Celé klání je určeno pro závodníky od 6 let věku, kteří si chtějí zasportovat, zasoutěžit a porovnat své síly s ostatními. Za zmínku jistě stojí i nesoutěžní kategorie určená pro celé rodiny. Výchozím bodem pro všechny zúčastněné je Malostranské gymnázium v Josefské ulici.

Mikulášská nadílka na Novodvorské

Pokud se pátý prosincový den vydáte za sháněním vánočních dárků či nákupem něčeho dobrého na zub do obchodního centra Novodvorská Plaza, připravte se na tradiční "Mikulášskou nadílku", konající se zde mezi čtvrtou a sedmou hodinou večerní. Ti nejmenší se mohou těšit na pomyslnou  nebeskou bránu, pekelnou váhu hříchů či sladkou i tajuplnou odměnou z rukou Mikuláše a jeho pomocníků. A pokud si děti ještě nestačily napsat o dárek Ježíškovi, budou zde mít jedinečnou příležitost v podobě nebeské pošty.

Děti byli jste hodné?
Děti byly jste hodné?

Rozjeďte to s Mikuldou

Po ročním čekání se opětovně všechny děti bez rozdílu zálib či koníčků toužebně upínají k 5. prosinci, kdy je slovutný Mikuláš odmění za dobré skutky posledního roku. Pohodovou atmosféru tak rozdílnou od zběsilého předvánočního shonu zažije každý z účastníků populární akce "Mikulda to ví!", konané v DDM na Proseku. Na děti ve věku 2-10 let spolu s jejich rodiči čekají Mikuláš s andělem i vykutáleným čertem Medvědanem, vůně sváteční purpury a lesk rozzářených svíček a samozřejmě i nečekané překvapení….

Čerti na Čertovce

Atlas Česka si Vás dovoluje pozvat na stále populárnější akci "Čerti na Čertovce", konající se i letošní rok o pátém prosincovém dni na kanále Čertovka. V ulici U Lužického semináře můžete od 18 do 20 hodin ve dvacetiminutových intervalech nastupovat do krytých vyhřívaných lodiček, jejichž posádka Vás během třicetiminutové plavby seznámí s historií zdejší malebné části Prahy a potěší i několika tajuplnými pověstmi o místních čertech. Ke každé loďce se pak na svém kouzelném plavidle dostane i sám Mikuláš a zajisté ocení všechny hodné děti. Mystickou atmosféru pak jistě podpoří i čerti plivající oheň či soutěž o kostým nejstrašidelnějšího čerta.

Mikuláš ve Ctěnicích

Tradiční mikulášský rej spojený s obdobím blížících se vánočních svátků doputuje i letos do pražské Vinoře. Na zdejším zámku Ctěnice se 7. prosince od 13 do 17 hodiny koná "Mikulášský program", zahrnující výpravu za pohádkovými bytostmi. V zámecké kuchyni se ti nejmenší účastníci budou moci přiučit něco nového z kuchařského umění, v zámeckých komnatách pak pomohou Popelce s krásným princem vyřešit některou z tajuplných hádanek a v místní kočárkárně pak složí své účty samotnému Mikuláši a jeho andělským pomocníkům. A na ty zlobivé pak samozřejmě dohlédnou nezbední čerti.

 Další Mikulášské akce v Praze naleznete ZDE

Připravili jsme pro Vás celou řadu dárkových poukazů v originálním balení

Zajímavé akce v okolí

Čertovské řádění a vánoční tvoření …

02.12.2023 - 03.12.2023
Monkey´s Gym

Umějí Čert, Mikuláš a Anděl sportovat? Že nevíte? Pak se přijďte podívat do dětských tělocvičen Monkey´s Gym, kde tento…

Vánoční trhy v Praze 2023

02.12.2023 - 06.12.2023
Praha

Kouzelné vánoční trhy s krásně navrženými dřevěnými domky probíhají na různých pražských náměstích, například na…

Vánoční pohybové hrátky v Monkey´s …

03.12.2023 - 03.12.2023
Monkey´s Gym

Dopřejte svým dětem v neděli 3. prosince v Monkey´s Gym Chodov zábavné pohybové hrátky s vánoční tematikou, a zatím…

Vánoční ArtFér na Pragovce 2023 - P…

03.12.2023 - 03.12.2023
Pragovka Gallery

Pragovka Gallery pořádá další tradiční Vánoční Artfér, který se uskuteční v neděli 3. prosince od 13 hodin.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 3. prosinec

Dnes má svátek Svatoslav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete