Statistika našeho portálu

  • 101 405 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy kam na pálení Čarodějnic 2019

S blížícím se přelomem dubna a května se nezaměnitelně pojí lidové pálení čarodějnic, milované pro setkávání mladých i starých při plápolajících ohništích, do dálky se linoucí vůni opékaných špekáčků či následnému volnu o prvním májovém dni.

Fotogalerie k článku

S blížícím se přelomem dubna a května se nezaměnitelně pojí lidové pálení čarodějnic, milované pro setkávání mladých i starých při plápolajících ohništích, do dálky se linoucí vůni opékaných špekáčků či následnému volnu o prvním májovém dni.

 

Praha

I do našeho hlavního města mají letos namířeno desítky čarodějek ze všech koutů naší země. Přesvědčit se o tom můžete při "Jarních břevnovských trzích s pálením čarodějnic", na které se můžete těšit již toto úterý. Naše čtenáře jistě zaujme i blížící se "Čarodějný slet v parku u rybníčku na Aloisově", během kterého si děti i celé rodiny budou moci vyzkoušet nejrůznější čarodějnické stanoviště a zábavné aktivity.

Jedním z největším letošních pražských sletů můžete očekávat při "Čarodějnicích na Ladronce". Opékání buřtů, soutěže pro děti, spoustu zábavy a čarodějnický rej zažijí pak všichni účastníci "Pálení čarodějnic na Hostivařské přehradě". Populárního průvodce pak bude mít "Čarodějnický rej s Pigym na Hostivaři", který nabídne bohatý zábavný program pro celou rodinu. Novou sezónu letos ve Žlutých lázních spojí s "Pálením čarodějnic u Vltavy".

Obdobně poutavý program pro malé i velké přinášejí letošní "Čarodějnice na multifunkčním sportovišti v ulici Čentická". Další pozvánka směřuje na "Pálení čarodějnic v areálu Spartak Hrdlořezy", kde bude pro děti připravena trampolína a pro ostatní možnost společného opékání buřtů. V romantickém prostředí pankráckého parku se konají "Čarodějnice na Pankráci U Café Na půl cesty", které potěší prezentací neziskových organizací a navazujícím hudebním programem.

Bohatý maskovaný průvod spolu s veselou hudbou a stánkovým prodejem čeká na všechny účastníky "Malostranských čarodějnic".Neobvyklý ráz bude mít "Pálení čarodějnic na bobové dráze", které zve návštěvníky do sportovního areálu na Prahu 9. Pestrý program pro všechny věkové kategorie nabízí "Žižkovský slet", jehož vyvrcholením bude zapálení obří zlé čarodějnice. Mezi Pražany se velké popularitě těší "Čarodějnice na Kampě", které jsou vyvrcholením malostranského průvodu. Atlas Česka zve i na tradiční "Plážové pálení čarodějnic na Ládví", kde můžete zažít i ukázkové tréninky či dětskou diskotéku.


Středočeský kraj

V rozmanitém prostředí Středočeského kraje si filipojakubských oslav užijete ve všech větších městech. Platí to bezvýhradně i o "Pálení čarodějnic v Kuřimi", které láká na sousedské setkání a vůni opékaných špekáčků.

V odpoledních hodinách započne i "Slet Čarodějnic a stavění májky v Týnci nad Sázavou", kde o 17. hodině vzplane i dřevěná hranice. Ujít byste si neměli ani "Slet čarodějnic v Rožmitálu pod Třemšínem", které letos oslaví své osmnácté narozeniny. V rámci "Pálení čarodějnic na zámku Nelahozevsi" se letos koná i vaření čarodějných lektvarů i soutěž s košťaty. Vaší pozornosti by neměl ujít ani "Slet čarodějnic na Kladně", kde můžete čekat opékání buřtů a pečení brambor na zahrádce.

Těšte se i na "Čarodějnický rej v Nymburku", kam se slétnou čarodějnice a čarodějové pod záštitou vzácného moderátora, Honzy Krejčíka. Oblíbenou diskotéku a nezbytné opékání špekáčků pak přinesou "Čarodějnice v Rakovníku".


Jihočeský kraj

O posledních dubnovém dni se můžete s Atlasem Česka proletět na nejzajímavější čarodějnické srazy, které se konají napříč všemi kraji naší republiky. V Jihočeském kraji si můžete v následujících dnech vyrazit na "Pálení čarodějnic v KD Slavie v Českých Budějovicích", kde na Vás bude čekat bohatý doprovodný program.

Srdečně zveme všechny naše čtenáře i na "Rej čarodějnic a stavění májky v Lomnici nad Lužnicí", kterou naleznete nedaleko Jindřichova Hradce. Bohatý program plný pohádkových postav a čarodějnických čar všeho druhu nabídne letošní "Kouzelný Krumlov".

Plzeňský kraj

Filipojakubská noc je plná tajuplných čar a úkazů, které budete moci na vlastní kůži zakusit při "Pálení čarodějnic v Nepomuku", které nabídnou i soutěže pro děti či živé hudební vystoupení.

Svéráznou atmosféru si po celou dobu svého konání udržuje "Stavění máje a pálení čarodějnic v Cebivu" nedaleko Tachova. Ideálním tipem pro rodinný výlet je pak pozvánka na "Čarodějnice v ZOO Plzeň", které letos zapadají do cyklu Český rok na vsi.


Karlovarský kraj

Pálení čarodějnic je jednou z nejpopulárnějších lidových akcí a svou popularitou přesahuje rámec naší republiky. V Karlovarském kraji letos můžete zavítat například na "Pálení čarodějnic v Mariánských lázních", které zvou všechny návštěvníky na tajuplný den na vrchu Krakonoš.

Především dětští návštěvníci si letos užijí "Čarodějnické řádění na Ostrově", kde nebude chybět tanec, věštění či zkouška ovládání koštěte. V rámci "Čarodějnic v Karlových Varech" pak zveme naše čtenáře na tradiční filipojakubské oslavy na Sokolském vrchu.


Ústecký kraj

Příjemnou atmosféru blížících se letních měsíců můžete naplno vychutnat při filipojakubských oslavách, které letos připadly na úterní večer. V rámci "Pálení čarodějnic na výstavišti v Lounech" si užijete vstřícnou sousedskou atmosféru i společné opékání buřtů. Odpoledne plné atrakcí a soutěží pro děti pak čeká na účastníky "Pálení čarodějnic v Mostě."

Dlouhou tradici i nevšední průběh nabízejí již po léta "Čarodějnice v Lovosicích". Chybět nesmí ani naše oblíbená pozvánka na "Tradiční pálení čarodějnic na Hazmburku", které potěší autentickou atmosférou středověkého hradu. Se stavěním máje se pak i letos pojí "Pálení čarodějnic v Krásné Lípě u Děčína".


Liberecký kraj

Atlas Česka Vám pomůže zorientovat se v bohaté nabídce čarodějných akcí, které se uskuteční o nadcházejícím víkendu v Libereckém kraji. Hned na úvod bychom Vás rádi pozvali na multikulturní festival "Pálení čarodějnic s Vikýřem", které láká na pohádkové čarování či populární skákací hrad. V rámci "Pálení čarodějnic v Doksech" si pak naplno užijte živou muziku či lampiónový průvod.

Místní kulturní středisko pak zve všechny účastníky na "Čarodějnice u Parkhotelu ve Smržovce", které začínají od 19 hodin. Líbezný pohled jistě nabídne i vyústění "Pálení čarodějnic s ohňostrojem a lampiónovým průvodem v Jablonci nad Nisou". Poslední dubnový den pak doporučujeme navštívit i "Čáry u Arény v Liberci", které se uskuteční v areálu místního Sport Parku.


Královehradecký kraj

Všechny naše čtenáře zveme na čarodějné akce konané o nadcházejícím víkendu v Královehradeckém kraji. Příjemné odpoledne všechny čeká při "Čarodějnicích na hradu a zámku Staré Hrady", které letos osvěží závody v létání na koštěti. Den plný her a soutěží pro děti přinášejí "Čarodějnic na Dobrošově", lákající do Jiráskovy turistické chaty.

Naše pozvání směřuje i na "Čarodějnice na náměstí v Opočně". V podvečer se pak naplno rozjedou "Čarodějnice v České Skalici", nabízející dětskou diskotéku či pouťové atrakce. V rámci "Sletu čarodějnic v parku v Rychnově nad Kněžnou" můžete očekávat malé i velké čarodějnice, soutěže pro děti, věštírnu budoucnosti či čarodějnou zahrádku.


Pardubický kraj

V Pardubickém kraji si naši čtenáři mohou vyrazit za desítkami zábavných akcí, které letos stylově připadají na poslední dubnovou neděli. Zajímavý program jistě jako každoročně nabídnou "Čarodějnice ve Žďáře u Seče", které potěší malé i velké návštěvníky. Letošní "Polabinské čarodějnice" pak zase lákají v přátelskému posezení na louce vlevo u stezky od mostu P. Wonky. Bohatý doprovodný program s nezbytným opékáním buřtů přinášejí "Čarodějnice v Hylvátech", nacházející se nedaleko Ústí nad Orlicí. Čarodějnický rej pro rodiče s dětmi přináší letošní ročník "Pálení čarodějnic v zámku v Moravské Třebové".


Kraj Vysočina

V rozmanitém prostředí kraje Vysočina si filipojakubských oslav užijete ve všech větších městech. Platí to bezvýhradně i o "Čarodějnicích na hradě Lipnice nad Sázavou", které jsou po léta uváděnou lidovou veselicí v prostředí středověkého hradu. Bohatý doprovodný program spojený s "Pálením čarodějnic v Brtnici" slibuje i letos nápaditý lampionový průvod, soutěže pro děti či ohňostroj.

Neradi bychom Vás ochudili o "Čarodějný zámek v Moravských Budějovicích", který letos potěší vystoupením skupiny Duha Band. Zasmát se a pobavit můžete při návštěvě "Čarodějnic v Náměšti nad Oslavou".


Jihomoravský kraj

Atlas Česka přináší několik zaručených tipů na strávení nadcházejícího víkendu, který svým čarodějnickým nádechem láká i do Jihomoravského kraje. Z mnoha akcí jsme pro Vás vybrali například "Slet čarodějnic ve Velkých Bílovicích", který láká na netradiční závody čarodějek na koních.

Svou jedinečnou pozvánku si zaslouží i letošní "Pálení čarodějnic ve Vyškově", které potěší hudebním vystoupením skupiny Evoluce. Kniničtí rybáři Vás zvou na "Čarodějnice u rybníka", které letos osvěží vystoupení country kapely. Do folklorem prodchnutého Vracova láká letošní "Stavění máje s pálením čarodějnic", konané za účasti organizátorů vyzdobených v lidových krojích.

V parku na Slovanském náměstí pak proběhne populární "Pálení čarodějnic v Brně".

 

Olomoucký kraj

Poslední dubnový den si nezaměnitelně spojujeme s oslavou svátku všech tajuplných čarodějnic, provozujících své magické rituály se zvláštní pečlivostí právě o Filipojakubské noci. Specifickou atmosféru plnou mystiky i zábavy zároveň nabízí letošní "Pálení čarodějnic v korunní pevnůstce u Olomouce".

Český lidový svátek spojený s pálením ohňů a vírou v čarodějnice naplno ožije při "Čarodějných prohlídkách zámku Plumlov", které můžete navštívit o posledním dubnovém dni. Za návštěvu jistě budou stát i "Čarodějnice v Rapotíně" či "Pálení čarodějnic ve Zlatých Horách".

Příjemnou zábavu spojenou se slavnostmi určenými pro všechny návštěvníky města slibují "Májové slavnosti v Olomouci".

 

Zlínský kraj

Rozloučit se s prokletými čarodějnicemi či si jen v přátelské atmosféře opéct společně špekáček můžete o posledních dubnovém dni i ve Zlínském kraji. Na náměstí Míru ve Zlíně na Vás čeká "Čarodějnický rej a stavění májky", které letos doplní vystoupení čarodějného Avion Big Bandu či soutěž o čarodějné malování na obličej.

Svou autentickou atmosféru si i letos jistě uchová "Pálení čarodějnic ve Fryštáku". Připomínkou dávných lidových tradic spolu s originální pojetím moderním folklorních souborů nabídnou "Čarodějnice a stavění máje v Rožnově pod Radhoštěm", lákající do místního Dřevěného městečka v lidovém muzeu.


Moravskoslezský kraj

Přijměte naše pozvání na rozmanité čarodějné slety do Moravskoslezského kraje, které se konají snad ve všech městech a městečcích. V rámci "Sletu čarodějnic v Příboru" na Vás čeká létání na koštěti, rej masek či čarodějnický kvíz.

Chybět nesmí ani pozvání na "Čarodějnice na Slezkoostravském hradě", které potěší milovníky závodů v letech na koštěti či květnaté zábavy pro děti. Program pro celou rodinu slibuje i letošní "Pálení čarodějnic na hradě Starý Jičín". Všechny čaroděje a čarodějky zveme na "Pálení čarodějnic v Ostravě Zálomu".

A nedaleko odsud pak třeba stihnete i navštívit "Pálení čarodějnic v Ostravě Hošťálkovicích".


 

Zajímavé akce v okolí

Vánoční trhy v Praze 2023

02.12.2023 - 06.12.2023
Praha

Kouzelné vánoční trhy s krásně navrženými dřevěnými domky probíhají na různých pražských náměstích, například na…

MINT Market VÁNOCE 2023 - Plzeň

02.12.2023 - 03.12.2023
Plzeň

Designové kousky a originální móda, kterou nepotkáte na každém rohu, to je MINT Market. Před Vánocemi se opět vracíme…

Plzeň Design 2023 - Plzeň

02.12.2023 - 03.12.2023
DEPO2015

Tradiční podzimní akce proběhne opět o prvním prosincovém víkendu, kdy Vám v DEPO2015 kromě pestrého tržiště prodejců z…

Adventní tvořivé dílny 2023 - Kyjov

02.12.2023 - 08.12.2023
Vlastivědné muzeum Kyjov

Dovolujeme si Vás pozvat do Vlastivědného muzea Kyjov na tvořivé dílny.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 3. prosinec

Dnes má svátek Svatoslav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete