Statistika našeho portálu

  • 101 436 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Kam v Praze tento týden?

Praha

Tento týden v Praze má nabitý program a my přinášíme tipy, kde ho nejlépe strávit. Studenti si rozhodně nenechají ujít pražský Majáles, a pokud ano, tak jistě vyrazí někam pálit čarodějnice, tipy kam vyrazit najdete zde. Ve středu nás čeká volno – svátek práce a zamilovaných a je jen na vás jak si ho užijete, my doporučujeme akci Františkovy lásky. V dalších částech tohoto týdne si zajděte poslechnout, jak mladí hrají jazz, či zajděte na den otevřených dveří do České televize, a nebo na výstavu psů.

Adresa a kontaktní informace

Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Tento týden má Praha nabitý program a my přinášíme tipy, kde ho nejlépe strávit. Studenti si rozhodně nenechají ujít pražský Majáles, a pokud ano, tak jistě vyrazí někam pálit čarodějnice, tipy kam vyrazit najdete zde. Ve středu nás čeká volno – svátek práce a zamilovaných a je jen na vás jak si ho užijete, my doporučujeme akci Františkovy lásky. V dalších částech tohoto týdne si zajděte poslechnout, jak mladí hrají jazz, či zajděte na den otevřených dveří do České televize, a nebo na výstavu psů.

1. máj

Oslava 1. máje pod rozkvetlou třešní? Proč ne?

V pondělí se přijďte podívat na unikátní lodičkový běh na Václavské náměstí, pokud nosíte podpatky, můžete si zasoutěžit a vyhrát 30 tisíc korun. Pejskaři mají tento den hned dvě možnosti, jak se přiučit novým způsobům při výchově svého miláčka – s psím psychologem Rudolfem Desenským si přijďte popovídat do Atelieru Pexeso v Praze 10 a v Centrálním parku na sídlišti Černý Most se můžete zúčastnit psí školky a naučit se jak správně zacházet se psem. Na hvězdnou oblohu se zajděte podívat do ďáblické hvězdárny, kde v rámci cyklu Den Země můžete shlédnout pásmo přírodopisných filmů. Studenti jistě ocení Free Mondays v klubu Roxy, tentokrát vystoupí zdarma rakouská skupina Giantree.

Čarodějnice a Majáles

Úterku vládne samozřejmě pálení čarodějnic a tipy, kam na ně v Praze vyrazit najdete ve speciálním článku zde na Atlasu. Kromě čarodějnic totiž na tento den připadá také tradiční pražský Majáles, čili vyvrcholení studentských oslav v pražské Stromovce. Celodenní program nabídne studentům spoustu zábavy a skvěle stráveného času. A pokud holdujete spíše divadlu, tak doporučujeme novou inscenaci divadla na Vinohradech – Hašler - režijní prvotina nového vinohradského principála Tomáše Töpfera.

Festival lásky v ulici Františka Křížka

Středeční první májový den bude tradičně ve znamení oslav svátku práce i svátku zamilovaných. Bio Oko a divadlo Alfred ve dvoře vás zvou na akci Františkovy lásky - městský festival v rozkvetlé ulici Františka Křížka. Blešák, osvěžovna, workshopy, hudba, filmy, divadlo, svatby, sliby - to vše, a mnohem více! Z divadel doporučujeme představení Darda divadla Na Jezerce - s Bárou Hrzánovou v hlavní roli volného pokračování úspěšné knihy Ireny Douskové Hrdý Budžes.

Ve čtvrtek si pro nás kina připravila hned dvě premiéry, a sice kultovní Scary Movie, který přichází do kin již po páté, či třetí pokračování akčňáku Iron Man. Čtvrtý den v týdnu je také ideální pro nakoupení zásob na víkend, tak vyrazte na farmářské trhy na Prosek, Chodov či do Galerie Butovice. Švandovo divadlo láká hned na dvě představení – na velkou scénu jsou v předprodeji poslední volné vstupenky na divácky oblíbené představení Kdo je tady ředitel?, a ve Studiu se hraje nejnovější představení souboru – inscenace Zatáčka. Fandové Jana Krause jistě vyrazí na natáčení jeho show do divadla Archa.

V pátek vystoupí v Paláci Akropolis v rámci festivalu Mladí Ladí Jazz gypsy jazzový kvartet Futur Swing a s nimi rakouské nu-jazzové kvarteto Radio String Quartet Vienna. Zakončí se tak letošní ročník úspěšného festivalu pro mladé jazzové talenty. Zajděte se také podívat do Aera na premiéru festivalu Very Short Film, neboli promítání filmů se stopáží pod 3 minuty, jež budou současně promítány ve 100 městech z 25 zemí světa.

Den otevřených dveří v České televizi

Sobotní večer můžete strávit v divadle Komedie na druhé premiéře komedie Scénář pro tři neskutečné, ale existující herce. Divadlo na Zábradlí zase láká na 9. netradiční festival Čtrnáctky, což je přehlídka divadelních představení občanského sdružení Čtrnáctka. Výstaviště v Letňanech zve na Mezinárodní výstavu psů všech plemen, kterou pořádá Mezinárodní kynologické federace – FCI a bude pokračovat až do neděle. Šestý den tohoto týdne pro vás Česká televize připravila dne otevřených dveří, můžete tak nahlédnut pod pokličku naší veřejnoprávní televize. A v rámci Dne boje za práva lidí s handicapem bude v sobotu probíhat v Rock Café Festival IMY, jehož hlavním smyslem je představení problematiky lidí s handicapem široké veřejnosti.

Poslední den tohoto týdne vyrazte na festival, který je mezinárodní přehlídkou hudebních a tanečních souborů a letos přivítá přes tisíc účinkujících z různých států. Kromě České republiky přijedou soubory z Polska, Izraele, Kazachstánu, Moldavska, Ukrajiny, a různých regionů Ruska. Večer zajdete do Divadle bez zábradlí na brilantní komedii Každý rok ve stejnou dobu s Veronikou Freimanovou a Zdeňkem Žákem v hlavních rolích.

 

  

Zajímavé akce v okolí

LEMARKET - moderní tržiště lokálníc…

09.12.2023 - 10.12.2023
Praha

LEMARKET, moderní tržiště, které objevuje, představuje a podporuje českou tvorbu, letos slaví 10 let. Jako oslavu svého…

Ovečka betlémská 2023 - Praha

09.12.2023 - 09.12.2023
Stanice techniků DDM…

Vánoční zázrak očima chundelaté ovečky a starého pastýře. Loutková hudební pohádka o kouzlu Vánoc pro všechny od 4 let.…

LEMarket 2023 - Praha

09.12.2023 - 10.12.2023
Národní dům Smíchov

LEMARKET slaví 10 let a chystá svůj největší ročník v Národním domě na Smíchově. Společně s obchodem ONES představí…

Adventní den s techniky 2023 - praha

09.12.2023 - 09.12.2023
Stanice techniků DDM…

Tradiční akce s vánoční tématikou ve Stanici techniků. Těšit se můžete rukodělné workshopy, řemeslné dílny, pečení…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 9. prosinec

Dnes má svátek Vratislav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete