Statistika našeho portálu

  • 101 025 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

Kam v Praze v týdnu od 3. do 9. června 2013: Festival Police for people, ishort filmy v Oku, či Pivobraní

Praha

Tento týden na nás v Praze čeká mnoho akcí, které byste si neměli nechat ujít.

Adresa a kontaktní informace

Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Tento týden na nás v Praze čeká mnoho akcí, které byste si neměli nechat ujít, včetně sobotní Muzejní noci

V pondělí se v KK Poštovka na Praze 5 koná bazar oblečení, který je zaměřen na děti do 10 let a jejich rodiče. Takže pokud máte doma věci po dětech, které již nepotřebujete, je to ideální příležitost, jak se jich zbavit a ještě za to něco utržit. Pokud máte rádi vážnější hudbu, doporučujeme benefiční koncert pro opravu varhan v klášterním refektáři v kostele Panny Marie a sv. Jeronýma v Emauzích. Příznivcům klasičtější hudby doporučujeme koncert Jiřího Schmitzera v Balbínově poetické hospůdce, nebo vystoupení kapely Čechomor v Malostranské besedě od půl deváté.

Poněkud paradoxně vzhledem k současné povodňové situaci v ČR pořádají od úterka Lesy ČR a Magistrát Hl. m. Prahy akci s názvem Dny vody. Akce proběhne ve Stromovce a pro všechny věkové kategorie si organizátoři připravili tzv. "Vodní stezku" s několika stanovišti o životě ve vodě i kolem vody, o rybnících i rybářích. Program doplní i tvořivé dílny, součástí akce bude fotografická výstava. Na Náměstí Míru pak bude po celý den probíhat Ekofestival s podtitulem Voda hýbe světem, můžete se těšit na hudební vystoupení a bohatý doprovodný program. Večer vystoupí ve Vagonu v rámci akce Keltské úterý skupina Shannon, která hraje klasickou irskou hudbu a spolu s ní skupina Unreel. Z divadel doporučujeme představení vinohradského divadla Jak udělat kariéru snadno a rychle, která pobaví a neurazí.

Ve středu si nenechte ujít jeden z posledních ishorts filmů v Oku – tentokrát s podtitulem Kraťasy v bazénu. Kino slibuje opravdovou letní projekci – tentokrát si s krátkými filmy skočíme do bazénu. Filmaři bez ohledu na svůj původ nebo styl často používají bazén jako jeden z prostředí pro své postavy. A dokonce za bazénové filmy vyhrávají ceny na festivalech – těšit se můžete na vítězný film z Cannes nebo na film, který soutěžil na Sundance. Od šesti hodin se v Divadle Hybernie uskuteční již podesáté Beatová síň slávy (česká obdoba Rock’n’Roll Hall of Fame). Nominovány jsou legendy českého bigbítu, které působí na scéně více než 25 let. Vystoupí kapely November 2nd, Flamengo s Vladimírem Mišíkem, The Plastic People of the Universe aj. 35. výročí slaví kapela Jablkoň a spolu s ní můžete slavit od půl deváté v Malostranské besedě.

Ve čtvrtek začíná na Ovocném trhu gurmánský festival pro milovníky středomořské kuchyně – Festival středomořských chutí a vůní 2013. Celkem tak bude 25 stánků nabízet produkty, které si můžete vychutnat jak přímo na trhu, tak také později doma, a to ze všech koutů Středomoří a především pak z Francie, Itálie, Španělska či Řecka. Součástí festivalu bude i bohatý hudební program. Pokud se chcete zúčastnit benefiční sportovně – společenské akce, vyrazte odpoledne na Letnou, kde se koná Běh pro Paraple. Hlavním programem jsou závody dvojic v běhu na 100 m. Součástí akce jsou i exhibiční závody firem a médií a další sportovní a kulturní program. Ve čtvrtek také začíná na holešovickém Výstavišti Veletrh vynálezů a inovací INVENTO.

V pátek měl začít tradiční veslařský závod Pražské primátorky, datující svou nejstarší historii již do roku 1910. Jedná se o tradiční český veslařský závod, konaný v Praze na řece Vltavě, v prostoru pod Vyšehradem. Z důvodu povodňové situace v Praze se ovšem odkládá na září.  Tento den se uskuteční další ročník Žižkovského pivobraní. Můžete se těšit na speciální piva z minipivovarů, příjemnou hudební produkci, BMX exhibice nebo soutěže pro děti. V Galerii Rudolfinum začíná výstava malíře Raqiba Shawa, pocházejícího původem z Indie. Raqib Shaw vytváří výjevy nabité bestiální energií se silným erotickým až sadomasochistickým podtextem, které jsou bohatě zaplněné hybridními stvořeními – napůl lidmi, napůl zvířaty – jejichž chování je řízeno bazálními instinkty.

V sobotu začíná 11. ročník festivalu bloumající veřejnosti Habrovka. V zahradě kostela sv. Františka u Budějovické vystoupí Lenka Dusilová, Myshkin, Jiří Schmitzer, Jablkoň a další. Návštěvu výstavy o božské Marilyn můžete spojit s návštěvou divadelního představení Parchant Marilyn, které uvede Švandovo divadlo od sedmi večer. 

V neděli se zajděte podívat do zákulisí Divadla Na Zábradlí, kde se za doprovodu ředitelky divadla paní Doubravky Svobodové seznámíte s historií divadla (nejen Na zábradlí), poznáte současný repertoár Zábradlí, včetně jeho dramaturgického směřování, projdete se zrodem inscenace a nakonec všechny prostory DNz. Od čtyř hodin můžete navštívit tradiční knižní bazar v Oku. Od tří hodin pak začíná na výstavišti Expo Letňany hudební festival Police for people, na kterém vystoupí kapely Sto zvířat, Buty, Rybičky 48 a další. Hudebnímu programu předchází akce s názvem Den s policií, který přiblíží práci policie nejen vám, ale i dětem.

Zajímavé akce v okolí

Festival Den architektury se letos …

29.09.2023 - 05.10.2023
Praha

Bohatý a zdarma přístupný program největšího architektonického festivalu u nás nabízí od 29. září do 5. října na výběr…

Trénink prezentace na veřejnosti (k…

03.10.2023 - 03.10.2023
Praha

Rádi byste se zdokonalili v prezentaci a mluvení před veřejností? Máte pochybnosti o svém slovním projevu a chtěli…

Zemlinského kvarteto vystoupí se šp…

04.10.2023 - 04.10.2023
Praha

Ve středu 4. října 2023 v 19:30 hodin proběhne v ústřední Městské knihovně další pokračování série Zemlinského kvarteta…

Designblok 2023 - Praha

04.10.2023 - 08.10.2023
Praha

Dvacátý pátý ročník Designbloku se koná od 4. do 8. října 2023 v Praze ve třech výjimečných výstavních lokacích: ve…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 3. říjen

Dnes má svátek Bohumil

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete