Statistika našeho portálu

  • 99 607 Akcí v kalendáři
  • 5 394 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Kam v Praze tento týden

Praha

Každý týden pro Vás vybíráme to nejzajímavější z toho co se děje v Praze v právě probíhajícím týdnu. Tento týden jsme pro Vás vybrali Festival tibetského filmu, Chřestový týden a mnoho dalších akcí. Tipy, kam vyrazit v Praze tento víkend hledejte v průběhu čtvrtka ve speciálním pravidelném článku na našich stránkách.

Adresa a kontaktní informace

Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Kam za kulturou v Praze tento týden?

Každý týden pro Vás vybíráme to nejzajímavější z toho co se děje v Praze v právě probíhajícím týdnu. Tento týden jsme pro Vás vybrali Festival tibetského filmu, Chřestový týden a mnoho dalších akcí. Tipy, kam vyrazit v Praze tento víkend hledejte v průběhu čtvrtka ve speciálním pravidelném článku na našich stránkách.

Kulturní tipy v Praze

Nábřeží Prahy se tento týden promění v rozsáhlou marinu

Tibetský filmový festival

Oblíbený festival tibetských filmů "FLIM" proběhne letos od 17. do 19. dubna v žižkovském kině Aero a v holešovické La Fabrice. Již na 7. ročník filmového festivalu FLIM – Festivalu tibetských filmů a filmů o Tibetu, mohou diváci shlédnout čtyři dokumenty a dva hrané filmy inspirované tibetskou kulturou, z toho čtyři v české premiéře. Letošní FLIM bude zahájen výjimečnou kulturní událostí – v úterý 16. dubna vystoupí v La Fabrice jedna z největších hvězd tibetského operního nebe, význačná interpretka lidových písní a worldmusic Namgyal Lhamo. O den později, 17. dubna, bude Namgyal-la v kině Aero hostem prvního českého uvedení filmu Arvinda Iyera Dabži.

Lodě na vodě

Od 17. do 21. dubna proběhne v Praze již 5. ročník výstavy Lodě na vodě a to na Rašínově a Hořejším nábřeží. Nebude chybět doprovodný program a stylový catering. Tedy žádný kapitán si tuto výstavu nemůže nechat ujít.

Gabin v Akropoli

Ve čtvrtek 18. dubna zahraje v Akropoli Velká hvězda italské elektronické hudební scény Gabin a po dvou letech a přiveze průřez tím nejlepším ze svého repertoáru. Jako obvykle se bude jednat o směs funku, soulu i jazzu, atmosféry ze starých filmů i plážové party v Latinské Americe.

Otevření kavárny Moment 

V neděli 14. 4. proběhne slavnostní otevření bistra a kavárny Moment ve Slezské ulici. Majitelé slibují denně kvalitní čerstvé suroviny, které nakupují převážně na farmářských tržištích. Najděte si tento týden moment a zavítejte do této nově otevřené kavárny.

Vyrazte do pražské ZOO

Tento týden nám snad konečně bude přát počasí, a proto je ideální čas pro návštěvu zoologické či botanické zahrady v Troji. V sobotu navíc proběhne v ZOO gorilí den u příležitosti oslav Kiburiho narozenin a v neděli se v ZOO slaví 120. výročí narození "válečného ředitele" ZOO Praha, jež se zasloužil o do té doby největší chovatelský úspěch – první uměle odchované mládě medvěda ledního. V botanické zahradě pak můžete shlédnout výstavu tropických motýlů ve skleníku Fata Morgana.

Za zmínku jistě stojí akce nazvaná "Chřestový týden", která proběhne od 15. 4. do 21. 4. v Jewel Café Bar v Rytířské ulici na Praze 1. Vybírat můžete z polévek, předkrmů i hlavních chodů.

Co se nevešlo (ve zkratce): Velká jarní cyklojízda v sobotu, koncert španělské SKA – P v Tipsport areně také v sobotu, mnoho akcí v rámci oslav Dne země, festival spisovatelů od středy do pátku, Švandovo divadlo uvede v letošní sezóně naposledy vychvalované představení Crash u potoka tuto středu a na studentský neziskový festival Apríles můžete zavítat taktéž tuto sobotu.

Pokud jsme se Vám netrefili do vkusu tak můžete najít co se Vám libí zde!

Zajímavé akce v okolí

Mezinárodní propagační výstava Kočk…

01.04.2023 - 02.04.2023
Blažimská 1781/4, Praha…

Propagační výstava koček je určena pro všechny milovníky koček, kteří si chtějí kočky nejen prohlédnout, ale i…

Velký strahovský stadion pohledem d…

01.04.2023 - 01.04.2023
Velký strahovský stadion

Speciální komentovaná prohlídka Velkého strahovského stadionu s pracovními listy pro děti.

Dětský bazar v Hostivaři - Praha

02.04.2023 - 02.04.2023
Kavárna InKafe…

Dne 2.4. 2023 od 15.00 hodin Vás zveme do kavárny InKafe, Gercenova 10 (Taškent Hostivař) na bazar dětského…

SOČR: Tristan a Isolda - Praha

03.04.2023 - 03.04.2023
Rudolfinum (Dům umělců)

pondělí 3. 4. 2023 | 19.30 hodin | Rudolfinum Richard Wagner: Tristan a Isolda, I. jednání Petr Popelka…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 29. březen

Dnes má svátek Taťána

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete