Statistika našeho portálu

  • 102 223 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy kam v Praze 15. – 21. července 2013: Staroindický svatební obřad, Oskarova letní čítárna a Leonard Cohen

Praha

Další letní týden je nabitý akcemi a my vám přinášíme pravidelné tipy s výběrem toho nejlepšího, co lze v Praze zažít a vidět v nadcházejícím týdnu.

Adresa a kontaktní informace

Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Další letní týden je nabitý akcemi a my vám přinášíme pravidelné tipy s výběrem toho nejlepšího, co lze v Praze zažít a vidět v nadcházejícím týdnu.

Mladý obal 2013. Vystaveny jsou nejlepší kousky z 18. ročníku mezinárodní soutěže v obalovém designu.
Mladý obal 2013. Vystaveny jsou nejlepší kousky z 18. ročníku mezinárodní soutěže v obalovém designu. 

V pondělí začínají hned dvě výstavy. National Geografic Vám v Galerii Harfa představí exotickou výstavu s názvem Simply beautiful (Jednoduše krásné), kterou můžete shlédnout až do 18. srpna. A v NoDu vystaví své fotografie Natália Schwarzová. Začíná také Mezinárodní festival fyzického a tanečního divadla Nultý bod, který můžete navštívit v Divadle v Celetné. A samozřejmě nezapomeňte na Free Mondays v Roxy! Ve spolupráci s Hudební akademií múzických umění proběhne několik workshopů, jež povedou zahraniční i tuzemští lektoři. Festival potrvá až do 20. července. Od devíti hodin zahraje ve Vagonu Záviš a o hodinu dříve začne na Jazzboatu hrát Marcel Flemr se svým blues bandem.

V úterý se ve Stromovce před Šlechtovkou rozprostře Oskarova letní čítárna, tedy akce Městské knihovny s pojízdným Bibliobusem. Kromě exkluzivních knižních novinek, komiksů, audioknih a časopisů zde Oskar nabízí možnost půjčit si deskovou hru nebo surfovat po internetu na tabletech plných akčních aplikací. Brněnský trojboj Fakulty výtvarných umění VUT v podání Ateliéru tělového designu, Ateliéru mulitmédií a Ateliéru performance otřese toto úterý základy MeetFactory! Jednotlivé ateliéry představí práce vzniklé v posledním akademickém roce, jak v podobě video-screeningů, intalací a živých performancí. Do Aera si od půl deváté zajděte na nejnovější počin Alice Nellis s názvem Revival.

Pokud jste ještě neviděli všemi vyzdvihovanou výstavu Tutanchamon: Jeho hrob a poklady, pak vyrazte ve středu na komentovanou prohlídku, kterou vás provede egyptolog a afrikanista Pavel Onderka. Tento den také odstartuje na Můstku festival pouličního divadla Za dveřmi a předvede vám to nejlepší z pouličního divadla. V NoDu proběhne filmově – diskuzní večer uvozujících nadcházející 10. ročník festivalu Fresh Film Fest. Večery budou koncipovány v kontextu letošního tématu, kterým je fanatismus. Ideální příležitost se kulturně a "Fresh" naladit. Ve středu nezapomeňte na filmovou středu v Meetfactory a opět se sami předem můžete vybrat, který z následujících filmů chcete vidět: Krajina přílivu, Nauka o snech, či Sunset blvd. Na film můžete vyrazit také do Oka, kde pro změnu nebude do poslední chvíle vědět, na co vlastně jdete.

Ve čtvrtek si můžete zajezdit na kole v rámci Cyklojízdy na osadu Buďánka, kterou pořádá uskupení Auto*Mat. Z filmů doporučujeme film Láska (v originále Amour), kterou uvede Bio Oko od 18 hodin. V rámci Metropolitního léta hereckých osobností si můžete na Vyšehradě vychutnat představení s názvem Opačné pohlaví, které začíná ve 20 hodin. Do La Fabriky se zajděte od půl osmé podívat na představení La Putyka. Originální pojetí inscenace La Putyka je vedeno především snahou nekopírovat francouzské novocirkusové zdroje. Pravý český folk si můžete poslechnout od osmi hodin v Balbínově poetické hospůdce v podání skupiny Neřež, která vznikla z původní kapely Nerez.

Ještě do pátku máte možnost podívat se na výstavu Mladý obal 2013. Vystaveny jsou nejlepší kousky z 18. ročníku mezinárodní soutěže v obalovém designu. V pátek začíná na holešovickém výstavišti 13. mezinárodní sraz Corvette 2013, takže pokud patříte k obdivovatelům této značky, pak neváhejte a přijďte se podívat na přehlídku těchto krásných aut. Do Divadla Metro na Národní třídě vyrazte na představení s názvem Život je fajn, o jednom obyčejném dni a možná i obyčejném životě. Představení je interaktivní a diváci mají možnost účastnit se ho sami účastnit. 

Oslavy 80 let od příchodu prvního slona do pražské ZOO
Oslavy 80 let od příchodu prvního slona do pražské ZOO

 

V sobotu nezapomeňte nakoupit čerstvé potraviny na Náplavce a na Jiřáku. Doporučujeme vám navštívit Národní technické muzeum, které pro vás připravilo speciální víkendový program ve spolupráci s Českou televizí u příležitosti oslav 60 let televizního vysílání.  Takže kromě základní velmi zajímavé výstavy máte možnost zjistit například více o tom, jak fungovala kamera v 60. letech. Sobotní želví hostinu můžete zažít v zoologické zahradě v Tróji, kde se v sobotu bude konat speciální komentované krmení želv obrovských a sloních. Zároveň s touto akcí můžete společně se zoologickou zahradou oslavit 80 let od příchodu prvního slona do této ZOO. Ve Smetanově síni Obecního domu vyvrcholí večer 9. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Prague Proms a to jednou z nejslavnějších oper historie – Tosca od Pucciniho. 

V neděli bude Praha žít indickým stylem. Na Ovocném trhu bude totiž po celý den probíhat indický festival Ratha Yatra, kde se na pódiu budou střídat zpěváci manter a hudebníci s tradičními indickými nástroji, tanečnice předvedou chrámový tanec Bharata Natyam, dozvíme se něco o dávné védské kultuře a filosofii. Jedním z vrcholů programu bude přehlídka tradičních oděvů a módy inspirované Indií. Přímo v rámci festivalu a před očima návštěvníků proběhne staroindický svatební obřad. No a vrcholem celého nedělního dne a víkendu bude pražský koncert legendárního Leonarda Cohena v pražské O2 Areně. 

Zajímavé akce v okolí

Nechte se hýčkat na Festivalu krásy…

18.04.2024 - 21.04.2024
Metropole Zličín

Máte rádi módu a neunikne vám žádný nový beauty trend? Tak to určitě nesmíte vynechat Festival krásy a módy v nákupním…

Urban Challenge 2024 - Praha

19.04.2024 - 20.04.2024
Bohnice

Urban Challenge je městský 5km dlouhý běh, který je určený pro každého.

Butky Park otvírá: Festival plný zá…

20.04.2024 - 20.04.2024
Galerie Butovice

Zapište si do kalendáře butovickou událost roku: v sobotu 20. dubna 2024 zahajuje sezónu multifunkční Butky Park a na…

Hokej s Patem a Matem

20.04.2024 - 21.04.2024
Praha

První sportovní akce s Patem a Matem bude patřit jednomu z nejoblíbenějších sportů - hokeji. S roztomilou dvojkou…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 20. duben

Dnes má svátek Marcela

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete