Statistika našeho portálu

  • 101 405 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy kam v Praze 17. – 23. června 2013: Fajn den na Parukářce, Mikulášovy prázdniny a Bobby McFerrin na Staromáku

Praha

Tento týden je nabitý hudebními vystoupeními, včetně koncertu jazzmana Bobbyho McFerrina a kytarového mága a zpěváka Erica Claptona. Čeká na vás i několik divadelních premiér, mj. například v Celetné či Na Zábradlí. Zajít můžete na vernisáž výstavy do NoDu či na Festival severských krátkometrážních filmů.

Adresa a kontaktní informace

Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Tento týden je nabitý hudebními vystoupeními, včetně koncertu jazzmana Bobbyho McFerrina a kytarového mága a zpěváka Erica Claptona. Celý tento týden je pak ve znamení akce s názvem Týden svobody 2013. Čeká na vás i několik divadelních premiér, mj. například v Celetné či Na Zábradlí. Zajít můžete na vernisáž výstavy do NoDu či na Festival severských krátkometrážních filmů.

Poslední den tohoto týdne se v Centrálním parku na Praze 4 koná Pest Fest

Poslední den tohoto týdne se v Centrálním parku na Praze 4 koná Pest Fest

V pondělí zajděte na vernisáž výstavy Davida Hanvalda Akryl, plátno, Hanvald, která se koná od sedmi hodin v NoDu. David Hanvald patří k mladé malířské generaci, je členem úspěšné skupiny Obr., založené v roce 2006 a pro Galerii NoD, jako ostatně pro každý jiný prostor, připravuje na míru šitou koncepci. Nový cyklus Typografie vychází z obálek knih, které vytvořil Karel Teige, texty jsou nahrazené barevnými tahy. Pondělkem také začíná již potřetí mezinárodní kulturně vzdělávací projekt Týden svobody 2013. Čekají na vás Noci kavárenských debat, venkovní výstava i koncert, komponovaný program věnovaný aktuálnímu tématu "Svoboda volby". Vstupné na všechny části programu je zdarma. Jednu z posledních divadelních premiér této sezóny si můžete vychutnat od sedmi hodin v Divadle ABC. Odehrají tam adaptaci nejnovějšího románu oblíbeného amerického autora Roberta Fulghuma Drž mě pevně, miluj mě zlehka. Od osmi hodin zahraje v Lucerna music baru nadějný americký písničkár Kurt Vile, který do Prahy přiveze závan 60. let. Komponovaný večer dvou pohybových mágů můžete zažít v Divadle Ponec, své umění tam předvede Ital Claudio Stellata a kyperská choreografka Lii Haraki. Meetfactory uvede od devíti hodin svou nejnovější inscenaci s názvem Chladnější vrstvy vzduchu, adaptaci oceňované knižní předlohy spisovatelky Antje Rávic Strubel.

V úterý odstartuje Festival severských krátkometrážních filmů v komorním kině Evald a bude pokračovat až do čtvrtka. Diváci budou moci zhlédnout více než třicítku současných krátkých filmů z Dánska, Estonska, Finska, Islandu, Norska a Švédska. Program je rozdělen do šesti bloků podle jednotlivých zemí a zahrnuje jak hrané, tak animované snímky, zobrazující vážnějším i odlehčenějším způsobem moderní severskou společnost. Na Trafačce proběhne cyklus přednášek s názvem Fresh Eye: Obraz versus propaganda, o tradičních i netradičních fenoménech vizuální kultury. V průběhu června se v atriu Paláce Koruna na Václavském náměstí uskuteční koncerty mezinárodních hudebních hvězd, které běžně na české scéně nevystupují, tento večer to bude pianistka, skladatelka a improvizátorka Dana Reason, která rozproudí Palác Koruna svým experimentálním jazzem. V Divadle Bez zábradlí uvede Ondřej Havelka své Melody Makers v NoDu můžete shlédnout premiéru operního studia NOS, kteří vám představí vlastní zpracování opery J. Haydna s názvem Život na Měsíci.

Středa je ve znamení dobré hudby, neboť v Praze vystoupí několik skvělých kapel a hned dvě hudební legendy. První z nich je legendární zpěvák a kytarový mág Eric Clapton, který pražským koncertem zakončí své evropské turné. Další legendou je jazzman Bobby McFerrin, který vystoupí exkluzivně s českými filharmoniky. Do Rudolfina tak můžete vyrazit na dva programově odlišné koncerty (sólový koncert a soubory), kterým je společná radost z hudby a improvizace špičkových umělců. V holešovické sportovní hale se představí slavná britská trip hopová kapela Portishead a v Lucerně vystoupí jedna z nejpopulárnějších rockových skupin současné dekády, nashwillští Paramore v čele s nepřehlédnutelnou, charismatickou zpěvačku Hayley Williams.

Pokud máte doma něco co je vám líto vyhodit, ale už vám k ničemu není, zajděte ve čtvrtek na náměstí Míru na bleší trh Husí kusy. Na žižkovské Parukářce se bude konat 6. ročním komunitního festivalu neziskových organizací Fajn den, na kterém vystoupí kapely UGC, Kamašně a Vltava. Kromě hudebního programu na vás čeká divadlo, taneční vystoupení, soutěže pro děti, tombola aj. Od osmi hodin můžete v pražské Lucerně shlédnout americkou rockovou kapelu Stone Sour.

Brunch na lodi spojený s prohlídkou Malé Strany

Brunch na lodi spojený s prohlídkou Malé Strany - opět tuto neděli

 

Po celý páteční den se bude na Karlínském náměstí konat Apetit piknik 2013, na který nepotřebujete ani piknikový koš, ani svačinu s sebou. Po celý den si vychutnávejte lahůdkový program a kapely k nakousnutí. Bikeři si jistě nenechají ujít Bikebeet Fest 2013, který se bude konat v areálu Bikrosclubu Praha Řepy a začátek je naplánován již na poledne. Vystoupí zde například kapela PSH, Sunshine, či Green Smatroll. V půl deváté si nenechte ujít zakončení sezóny Pražské filharmonie, letos poprvé na Staroměstském náměstí open – air koncertem, na kterém nebude chybět ani Bobby McFerrin, který bude zpívat, ale také dirigovat některé skladby. Koncert na Staroměstském náměstí bude řídit šéfdirigent České filharmonie Jiří Bělohlávek. Večer si nenechte ujít premiéru v Divadle Na Zábradlí s názvem Dnes naposled, divadelní adaptaci stejnojmenného filmu Martina Friče z roku 1958.

Po celou sobotu se bude v Letenských sadech bude konat akce s názvem Den Prahy 7, na které vystoupí mj. například Sto zvířat a je připraven bohatý doprovodný program pro děti i dospělé. Celý den můžete také navštívit na Piazettě Národního divadla Letní dyzajn márket, čili prodejní výstavu originální autorské tvorby. Přijďte si prohlédnout a pořídit neotřelé kvalitní oblečení a doplňky, ochutnat vynikající jídla a bavit se za hudebního doprovodu skvělých kapel!

Poslední den tohoto týdne se v Centrálním parku na Praze 4 koná Pest Fest, tedy báječný den pro psa i rodinu. Majitelé a milovníci psů mají tak možnost se setkat na celodenním festivalu věnovaném čtyřnohým společníkům člověka. Program je připraven pro velké i malé návštěvníky, totéž platí i pro psí plemena. Každý příchozí si například může s vlastním psem vyzkoušet pod vedením trenérů Klubu agility ČR agility překážky. Poslední neděle v měsíci patří na Vltavě již tradičně oblíbené plavbě pod názvem - Brunch na lodi. Divadlo v Celetné si pro vás pro tento den připravilo předpremiéru představení Mikulášovy prázdniny, kterou uvede hned ve dvou časech a vzkazuje: Děti, vezměte rodiče do divadla!

Zajímavé akce v okolí

Bohdan Mikolášek 75 2023 - Praha

02.12.2023 - 02.12.2023
U Martina ve zdi

2. prosince 2023 od 19:30 uvede Bohdan Mikolášek v kostele U Martina ve zdi v Praze 1 cyklus písní, kterému bude…

Zapálení adventního ohně 2023 - Pra…

02.12.2023 - 02.12.2023
fortna

Večerní rituál vstupu do adventní doby.

Musica Panica: Rorate Coeli Desuper…

02.12.2023 - 02.12.2023
fortna

Adventní tóny ve středověké instrumentální hudbě.

Královský košt 2023 - Praha

02.12.2023 - 02.12.2023
Praha

Pultová degustace nejlepších českých a moravských vín, oceněných medailemi odbornou porotou soutěže KRÁL VÍN České…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 2. prosinec

Dnes má svátek Blanka

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete