Statistika našeho portálu

  • 94 425 Akcí v kalendáři
  • 5 385 Ubytovacích zařízení
  • 24 187 Míst a památek

Tipy kam v Praze 21. - 28. října 2013: Halloween, Dny severu a předvolební koncert

Praha

Je před námi další týden. Týden, který bude patřit přípravám na Halloween, o víkendu nás čekají volby a také změna z letního na zimní čas. Přinášíme Vám tradičně tipy jak nadcházející týden strávit v Praze. Týden, který bude patřit zejména dýním, které jsou symbolem strašidelného období, předvolebnímu koncertu a dnům otevřených dveří.

Adresa a kontaktní informace

Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Je před námi další týden. Týden, který bude patřit přípravám na Halloween, o víkendu nás čekají volby a také změna z letního na zimní čas. Přinášíme Vám tradičně tipy jak nadcházející týden strávit v Praze. Týden, který bude patřit zejména dýním, které jsou symbolem strašidelného období, předvolebnímu koncertu a dnům otevřených dveří. 

Nikagdá nězabuděm - Jde se volit

Staroměstské nám., pondělí v 17 hod.

Karel Kryl složil po okupaci v roce 1968 píseň Tak Vás tu máme. Nikagdá nězabuděm je jejím posledním veršem. V novém hávu ji nedávno představili přední osobnosti současné hudební scény - Dan Bárta, David Kraus, David Koller, Ben Cristovao, Vladimír 518, Vojta Dyk, Oskar Petr, Milan Cais, Jan Maxián a Jaroslav Smejkal. Vrcholem jejich snažení bude pondělní koncert na Staroměstském náměstí, který si klade za cíl přesvědčit mladé lidi, aby šli k volbám a nenechali moc spadnout do rukou komunistů. Těšit se můžete na kapely kapely PSH, Lucie, Gipsy.cz nebo Vojtu Dyka. Vše je zdarma a začíná se v 17 hod.

 

Dny severu – multižánrový festival

od úterý do úterý, Městská knihovna, kino Evald

Kam se seveřané jezdí bavit a kde tráví volný čas? I na tyto otázky dostanete odpověď na multižánrovém festivalu Dny severu. Koná se od 22. do 29. října v Městské knihovně, v kině Evald a v mnoha kavárnách. Setkáte se tu s humornou skandinávskou literaturou a filmem a zaženete tak podzimní smutky. Skvělou podívanou bude blok islandských komedií – ty se konají ve středu a ve čtvrtek v odpoledních nebo večerních hodinách. Pořadatelem je Skandinávský dům.

Dny severu – multižánrový festival

Mezinárodní den kuchařů 

sobota od 10 do 17. hod., Dolní část Václavského náměstí

Sobota 26. října je Mezinárodním dnem kuchařů. Buďte na Václavském náměstí a užijte si tento den v té nejlepší kulinářské společnosti. Kuchaři a cukráři zde předvedou své umění, začíná se dopoledne slavnostním průvodem a kolem poledne již budete moci ochutnávat dobroty, které zde uvaří.

Mezinárodní den kuchařů


Strašidla ve Žlutých lázní 

sobota od 14 hod, areál Žlutých lázní v Podolí

Na strašidelnou sobotu 26. října jsou do Žlutých lázní zvány rodiny s dětmi, pro které tu bude připravené malování na obličej a výtvarné dílny. Na strašidelné stezce se určitě budou bát i dospělí a za odvahu si pak můžete vyřezat z dýní lucernu a upéci buřty. Vstup je zdarma.

Strašidla ve Žlutých lázní

Prázdniny se strašidly

Aquapalace Praha 26. a 29.10. v čase od 11.45-17.00 hod a 27,28. a 30.10. od 12.00, 14.00, 15.00 hod.

Na podzimní prázdniny si připravili pro děti v největším českém aquaparku Aquapalace Praha akci s názvem Prázdniny se strašidly. Spousta zábavy, her a strašidelných zkoušek, za které dostanete odměnu. Program pro malé i velké.

Prázdniny se strašidly v Aquaparku

Dýňové hody

 ZOO Praha Troja, neděle

Nenechte si ujít Dýňové hody v Zoo Praha. Jinde dýně jenom dlabou, v ZOO Praha si na nich pochutnají zvířata. Přijďte se podívat!

 

Dny otevřených dveří

pondělí 28. října, Poslanecká sněmovna a senát

Navštívit historické budovy, v nichž sídlí poslanecká sněmovna a senát můžete o státním svátku v pondělí 28. října v rámci Dne otevených dveří. Věnovat se Vám budou odborní průvodci, kteří Vás zavedou do přijímacího salonku předsedy senátu a jednacího sálu, v poslanecké sněmovně si zase prohlédnete jednací místnosti výborů ve Smiřickém, Šternberském a Thurnovském paláci. 

Dny otevřených dveří v poslanecké sněmovně a v senátu

 

Dušičko &

Zajímavé akce v okolí

Výstava The food - Praha

22.10.2020 - 25.10.2020
Výstaviště

Největší pražský veletrh jídla a pití ze všech zemí THE FOOD konaný na Výstavišti v Holešovicích

Přednáška: Smích a komunikace - Pra…

25.10.2020 - 25.10.2020
Městská knihovna v…

Zjistěte s námi, jak nám spojení smíchu a komunikace v praxi dokáže zlepšit život.

Tomáš Pfeiffer - Setkání s biotroni…

26.10.2020 - 26.10.2020
Sál JZ, Soukenická…

Společenství Josefa Zezulky. Hledáš? Ve svém tichu? Všichni hledáme cestu poznání a moudrosti.

Halloweenský karneval - Újezd nad L…

30.10.2020 - 31.10.2020
Mateřská školka Andělská

Halloweenský karneval pro děti

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

neděle 25. říjen

Dnes má svátek Beáta

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete