Statistika našeho portálu

  • 96 119 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Tipy kam v Praze 22. – 28. července 2013: Doktor House v Praze, Depeche Mode a nebo Be:šik

Praha

Na poslední červencový týden slibují meteorologové extrémně teplé počasí, a proto mnozí z nás jistě hlavní metropoli opustí a vyrazí raději někam k vodě. Avšak pro ty, kteří přesto hledají tipy na to, co dělat tento týden v Praze, přinášíme tento pravidelný článek s tipy, kam v Praze vyrazit.

Adresa a kontaktní informace

Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Na poslední červencový týden slibují meteorologové extrémně teplé počasí, a proto mnozí z nás jistě hlavní metropoli opustí a vyrazí raději někam k vodě. Avšak pro ty, kteří přesto hledají tipy na to, co dělat tento týden v Praze, přinášíme tento pravidelný článek s tipy, kam v Praze vyrazit.

Od pondělka se můžete zúčastnit očistného týdne s jógou, raw food, workshopy a vonnými esencemi, kterou pořádá Deliciously Healthy se sídlem na Maltézském náměstí. Tento týden nese název Pod křídly pelikána a je zaměřen na šetrnou nenásilnou očistu jak těla, tak i ducha, prostřednictvím specificky vybraných očistných jógových asán, meditace a syrové stravy. Do holešovického planetária se vydejte zjistit, kde začíná vesmír. Program začíná od půl čtvrté. V letošní premiéře se v pondělí večer na Pražském hradě hraje divácky nejúspěšnější představení minulé sezóny Richard III, v hlavní roli s Jiřím Langmajerem. Tento den také poprvé vyjede letos kinobus a začne se promítáním na Václavském náměstí. Až do prvního září se pak bude přesouvat po různých stanovištích po celé Praze.

V úterý se bude na Malé Straně konat zahajovací večer Kontejneru. Od osmnácti hodin dojde k zahájení fotografické výstavy neziskové organizace INEX "Dobrovolníkem v ČR". V úterý veřer se v Meetfactory bude konat večírek FAVU, tedy Fakulty výtvarných umění VUT v podání Ateliéru tělového designu, Ateliéru mulitmédií a Ateliéru performance, kteří Vám představí práce vzniklé v posledním akademickém roce, jak v podobě video-screeningů, intalací a živých performancí. Vyvrcholením úterního dne bude koncert legendární skupiny Depeche Mode, která přiveze do vršovického Edenu svojí unikátní show.

Od středy představí Museum Kampa novou výstavu - dílo ikony světové karikatury a animace Geralda Scarfa. Více jak 50 kreseb a akvarelů velkých formátů přiblíží Scarfeho politické a společenské komentáře a karikatury britské a světové politiky ale i třeba československé politiky r. 1968. Večer si můžete na Vyšehradě užít divadlo pod širým nebem. V rámci Metropolitního léta hereckých osobností se bude hrát inscenace Ženy přežijí s Vojtou Kotkem v hlavní roli. Kdo si raději poslechne dobrou hudbu, nechť se ve středu večer vypraví do Centrálního parku na Pankráci, kde se v Café Na půl cesty představí několik zahraničních kapel.

Čtvrtkem začne na Jungmannovo náměstí letní multižánrový festival Léto na Jungmaňáku, při kterém se na pódiu vystřídá několik známých českých kapel. Tento čtvrtek to bude Xavier Baumaxa a jako support BT´n´J. Čtyřdenní mezinárodní taneční festival Let´s Dance začíná také tento čtvrtek a v jeho rámci můžete shlédnout různá taneční vystoupení, ale také se můžete sami přiučit novým tanečním stylům. Občanské sdružení Devět životů, pomáhající hlavně nemocným kočkám můžete podpořit zakoupením předmětu z benefičního blešáku, který se bude konat v Hostelu Czech Inn ve Vršovicích. Můžete obohatit svůj šatník a zároveň pomoci dobré věci. Café Na půl cesty letos opravdu žije, neboť ve čtvrtek si tam můžete užít další dávku živé hudby v podání akce s názvem Pre-Fluff Hardcore Matinee 2013, na které vystoupí 9 hardrockových kapel, v čele s Coke Bust (USA), Enough (USA), či Agent Attitude (Švédsko).

V pátek se na náměstí I. P. Pavlova uskuteční akce uskupení Auto*Mat za změnu pražské magistrály. Organizátoři se rozhodli diskutovat projekt s veřejností skrze Otevřenou scénu na nejfrekventovanějším místě severojižní spojky I.P. Pavlova. Za pomocí performancí, uměleckých intervencí, výstav a happeningů pražských kulturních iniciativ dojede k nové interpretaci pražské magistrály. Během dvou týdnu zde budou probíhat koncerty, workshopy pro děti i dospělé, čtení, trhy a taneční vystoupení. Večer vystoupí v pražském Kongresovém centru legendární doktor House, alias Hugh Laurie, který je nejen nadaný herec, ale i geniální zpěvák. Letní scéna harfa přivítá večer "tátu českého rocku"Vladimíra Mišíka, který předvede průřez svou více než čtyřicetiletou tvorbou. V sobotu se zajděte podívat do Botanické zahrady na Albertově. Budete si tam moci kromě rostlin prohlédnout i skvělé módní kousky – koná se tam totiž kulturně-prodejní akce Be:šik. Od osmi hodin se na v rámci Letní scény Hrafa představí Ivan Hlas Trio, komorní sestava fungující už nějaký čas kolem písničkáře Ivana Hlase. Po stopách starých pověstí českých se můžete vydat v neděli na Vyšehrad. Kromě prohlídky samotného Vyšehradu se můžete zúčastnit jízdy historickou tramvají, při které vám budou dělat společnost postavy ze starých pověstí českých i strašidla Vyšehradu a Podskalí. Od osmi hodin uvede letní scéna Divadla Ungelt inscenaci Sklenice vody se Zlatou Adamovskou a Chantal Poullain v hlavní roli.

Zajímavé akce v okolí

Program Národního technického muzea…

28.09.2021 - 28.09.2021
Národní technické muzeum

Národní technické muzeum zve na státní svátek 28. září 2021 na jízdy parního vozu M 124.001 „Komarek“ ze sbírky NTM do…

Online: informační schůzka - Jak se…

29.09.2021 - 29.09.2021
Praha

Jak změnit kariéru a rekvalifikovat se do IT oboru?

Historie japonské animované kinemat…

29.09.2021 - 29.09.2021
Kino Lucerna

Poznejte kreslené příběhy o lásce i zradě, historii, snech i problémech, které zachvátili svět.

Online: Love For Sale -celá ČR

30.09.2021 - 30.09.2021
on-line

Lady Gaga vydává ve spolupráci s Tony Bennettem nové jazzové album Love For Sale. Ještě před oficiálním uvedením alba,…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 28. září

Dnes má svátek Václav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete