Statistika našeho portálu

  • 101 405 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy kam v Praze 28. října - 3. listopadu 2013: Dny otevřených dveří, Halloween či veletrh hraček

Praha

Je před námi další pracovní týden. Pondělí je sváteční a v úterý a ve středu budou mít děti prázdniny. Přinášíme proto mnoho inspirace jak jej strávit. Pondělí začne v Praze dny otevřených dveří, ve čtvrtek začíná veletrh hraček a po celý týden budeme slavit Halloween ve všech jeho podobách.

Adresa a kontaktní informace

Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Je před námi další pracovní týden. Pondělí je sváteční a v úterý a ve středu budou mít děti prázdniny. Přinášíme proto mnoho inspirace jak jej strávit.  Pondělí začne v Praze dny otevřených dveří, ve čtvrtek začíná veletrh hraček a po celý týden budeme slavit Halloween ve všech jeho podobách. 

Dny otevřených dveří

Poslanecká sněmovna, Senát, obecní dům, rezidence primátora - pondělí

Pondělí, které bude patřit oslavám vzniku Československa (speciální článek o akcích zde) nabídne již tradičně zpřístupnění institucí, které si jen tak prohlédnout nemůžeme. Bude otevřena o víkendu znovu zvolená Poslanecká sněmovna, Senát, rezidence primátora, která se nachází v budově Městské knihovny na Mariánském náměstí a také Obecní dům. Prohlídková trasa povede reprezentačními sály 1. patra - Smetanovou síní, Slováckým salonkem, Salonkem Boženy Němcové, Orientálním salonkem, Grégrovým sálem a Palackého sálem do Primátorského sálu. Od 17 hod zde začíná koncert pro republiku

Obecní dům se otevře veřejnosti během státního svátku 28.října

Prohlídka nasvícené zahrady

Vrtbovská zahrada na Malé Straně, čtrvtek 17 - 20 hod.

Ve čtvrtek 31. října od 17 do 20. hod. máte jedinečnou příležitost vidět rozsvícenou Vrtbovskou zahradu na Malé Straně. Zahrada se nasvěcuje vždy jen jednou v roce, nechte se tedy ve čtvrteční podvečer překvapit atmosférou a mystikou tohoto místa. 

máte jedinečnou příležitost vidět rozsvícenou Vrtbovskou zahradu na Malé Straně

Dýně všude kolem nás

V pátek 1.listopadu na den všech svatých jste zváni na Náměstí Jiřího z Poděbrad na slavnostní odpoledne. Náměstí zavalí tuny dýní, které si budete moci vydlabat a vyrobit si z nich lucernu, nebo je také můžete sníst. Vyhlášené jsou dýňové koláče a hutné polévky.

Halloweenu bude patřit také řada dalších akcí. V pátek v 18 hod. vyráží Průvod strašidel Prahou od Prašné brány. Vše zajišťuje Muzeum pražských pověstí a strašidel, takže o strašidelnou atmosféru bude jistě postaráno. Strašidlům bude zasvěcena také sobotaAquapalace Praha a program si připravila řada městských částí a obchodních center. Ve čtvrtek se straší na Proseku, v OC Letňany a v Botanické zahradě, v sobotu na Klamovce či OC Novodvorská.

Halloween v Praze

Všichni si hrají na v Holešovicích

Holešovické výstaviště, čtvrtek - neděle

Přijďte si hrát na veletrh hraček a her Dětská planeta na holešovické výstaviště. Zde to bude od čtvrtka do neděle bavit nejen děti, ale i dospělé. Na své si přijdou také modeláři, kteří si tu budou moci koupit stavebnice a modelářské pomůcky. 

Dětská planeta

Strašidelná plavba po Vltavě

Čechův most, sobota 15 - 17 hod, neděle 15 - 17 hod, 17 - 19 hod

Vyvrcholením strašidelného týdne budou jistě dvě plavby na lodích Natal a Porto. Dušičko & halloweenskou plavba se strašidlem vyplouvá v sobotu 2. listopadu a v neděli 3. listopadu. Poplujte centrem naší metropole kolem nejznámějších památek. Plavba je obohacena povídáním nejen o Praze, ale také o zvycích na "Dušičky" v Čechách a tradicích v anglicky mluvících zemích na "Halloween". Servíruje se dýňové menu. Od břehu se odráží v sobotu i v neděli v 15 hod., v neděli pak ještě v 17 hod.

Dušičko & halloweenskou plavbu se strašidlem

Prohlídka Slavína s průvodcem

Vyšehrad. neděle 15 hod.

Nejvýznamnější český hřbitov – Slavín na Vyšehradě, můžete navštívit v neděli 3. listopadu s průvodcem Pražské informační služby. Nabídne výklad o tom jak vznikaly svátky všech svatých a dušiček a zastavíte se u hrobů řady významných osobností. Začátek akce je v 15 hod.

Prohlídka Malostranského hřbitova

Malostranský hřbitov na Smíchově, sobota 15 - 19 hod.

v sobotu 2. listopadu od 15,00 hod. do 19,00 hod. se pro veřejnost otevře běžně nepřístupný Malostranský hřbitov na Smíchově. Sdružení pro záchranu Malostranského hřbitova pořádá vzpomínkový podvečer věnovaný památce zemřelých pohřbených. Návštěvníci budou mít příležitost rozsvítit svíčku mj. i za ty osobnosti, na které v letošním roce vzpomínáme v souvislosti s jejich významným výročím. Jedná se mj. o pěvkyni Josefinu Duškovou (1753–1824), spisovatele Gustava Pflegera Moravského (1833-1875), hudebníka J. V. Sticha Punta (1746 – 1803), malíře Antonína a Václava Mánesovi (1784–1843, 1793–1858) či významného smíchovského továrníka Františka Ringhoffera (1817-1873). Pro zájemce jsou od 16,00 hod. připraveny také komentované vycházky s průvodci.  

 

Adventní plavby na Vltavě

 

 

Zajímavé akce v okolí

Bohdan Mikolášek 75 2023 - Praha

02.12.2023 - 02.12.2023
U Martina ve zdi

2. prosince 2023 od 19:30 uvede Bohdan Mikolášek v kostele U Martina ve zdi v Praze 1 cyklus písní, kterému bude…

Zapálení adventního ohně 2023 - Pra…

02.12.2023 - 02.12.2023
fortna

Večerní rituál vstupu do adventní doby.

Musica Panica: Rorate Coeli Desuper…

02.12.2023 - 02.12.2023
fortna

Adventní tóny ve středověké instrumentální hudbě.

Královský košt 2023 - Praha

02.12.2023 - 02.12.2023
Praha

Pultová degustace nejlepších českých a moravských vín, oceněných medailemi odbornou porotou soutěže KRÁL VÍN České…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 2. prosinec

Dnes má svátek Blanka

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete