Statistika našeho portálu

  • 101 008 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

Tipy kam v Praze tento týden 20. – 26. května 2013: Islandská série v Meetfactory, Prague food festival, či mezinárodní festival reklamy

Praha

Tento týden v Praze je opět kulturně nabitý, nenechte si ujít končící výstavu, či svátek jídla. Více najdete v článku.

Adresa a kontaktní informace

Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Tento týden v Praze je opět kulturně nabitý, nenechte si ujít končící výstavu, či svátek jídla. Více najdete v článku.

V pátek Noc kostelů 2013

Pražské kostely ožijí během pateční Noci kostelů

V pondělí zamiřte do Meetfactory, kde od sedmi hodin uvedou komediální dokumentární film Konsekvence bizarnosti – Gnarr, o islandském komikovi Jonu Gnarrovi, který z recese založí politickou stranu v ekonomicky zkrachovalém Islandu a pokouší se kandidovat na primátora. Poté následuje koncert "islandského Becka", písničkáře Sin Fang. Se Sin Fang vystoupí také islandské duo Pascal Pinon. Z divadel doporučujeme představení Teatromat, které uvede Studio Ypsilon. Nová inscenace Divadla VOSTO5 je postavena jako Teatromat (divadelní automat), ve kterém se diváci svými volbami, jak má představení pokračovat, stávají jeho spolutvůrci. Pokud máte rádi komix, využijte dnes poslední příležitosti a vyrazte do Centra současného umění – DOX, kde končí výstava SIGNÁLY Z NEZNÁMA. ČESKÝ KOMIKS 1922 – 2012.

V knihovně Václava Havla se budou v úterý promítat filmy, ve kterých si zahrál Václav Havel, v jednom z nich dokonce epizodní roli, zbylé dva jsou reprezentativní filmy z politicko-metaforického proudu českého filmu 60. let. Z divadel doporučujeme skvělou muzikálovou komedii Jak udělat kariéru snadno a rychle, kterou uvede Divadlo na Vinohradech od sedmi hodin. Vážnější téma má představení Doppler… Příběh o revoltě a pádu (z kola), které uvede Rock Café od osmi hodin. Máte-li rádi jazz a blues, pak zajděte večer k Malému Glenovi, kde zahraje ROMAN POKORNÝ & FEELING THE SPIRIT.

Festival reklamy a Běh naděje

Ve středu pokračuje konference v rámci Mezinárodního festivalu reklamy PIAF o současném marketingu a komunikaci. Čekají vás odborníci světového formátu a inspirace, kterou byste v této koncentraci stěží jinde hledali. Pro seniorní manažery a experty je Konference PIAF ojedinělou příležitostí posílit svůj odborný profil. Ve středu se také koná dobrovolná humanitární akce spojená s veřejnou sbírkou – Běh naděje. Jeho účelem je absolvovat předepsanou trať (udělat něco pro své zdraví), finanční - získat z příspěvků účastníků finanční prostředky na výzkum rakoviny. Tentokrát je start u lesoparku v Letňanech. Středečním koncertem v Meetfactory pokračuje islandská série, vystoupí zde totiž multiinstrumentaliska Sóley, jejíž zasněný pop vypráví příběhy z fantastických krajin a tisk ji srovnává s výraznými ženskými postavami tzv. divného folku Joannou Newsom a CocoRosie.

Celý den ve čtvrtek bude probíhat před kostelem sv. Ludmily na Praze 2 Jarmark neziskových organizací. Pokud vám není Putna akademická svoboda, zúčastněte se od čtyř hodin protestu proti postupu prezidenta Zemana při neudělení profesury Martinu Putnovi. Sraz je na Hradčanském náměstí. Od půl osmé vystoupí v Paláci Akropolis původem etiopská zpěvačka Minyeshu, žijící momentálně v Holandsku. Ve své aktuální tvorbě propojuje etiopskou pentatoniku, elektronické taneční beaty a africké polyrytmy. Na své si tak u ní přijdou jak fanoušci Zuco 103 tak i obdivovatelé etiopské hudby. Poněkud jiný hudební zážitek slibuje skupina Condurango - levný bylinný likér pro povzbuzení chuti nabízí originální latinsko-americkou hudbu z Budějic v podání Báry Hrzánové (zpěv, perkuse, trubka), Míly Šikoly (violoncello), Vladimíra Kosíka (kytara, zpěv) a Ivo Nováka (kytara, zpěv). Zahrají od půl osmé v Městské knihovně. Od osmi hodin pak začíná v rudolfinské Galerii výstava, jež je reprezentativním průřezem tvorby Carlose Relvase, jež je zakladatelskou osobností portugalské fotografie. Výstava je koncipovaná jako putovní a po premiéře v Praze zamíří do dalších evropských metropolí.

Prague Food FestivalPsí den ve Kbelích
Prague Food Festival v Královské zahraděPsí den ve Kbelích

 

Páteční noc patří kostelům

Pátkem začíná tradiční třídenní svátek jídla Prague food festival, určený především pro milovníky kvalitní gastronomie. V Královské zahradě pražského hradu mohou zájemci ochutnat domácí i zahraniční gastronomické speciality z produkce restaurací zařazených do Mauerova výběru Grand restaurant. Součástí programu je i bohatá nabídka doprovodných akcí, spojená rozličným způsobem s tématem gastronomie. V pátek a v sobotu se pak koná třináctý ročník hudebního festivalu Žižkovská smršť na kopci Parukářka. V letošním ročníku se představí mimo jiné kapely Eriky Fečové, Votchi, Chambers Worcester, Magnum Jazz Bigband, Skety, Žáha, Nano Illusion a další. V pátek se také koná Noc kostelů, která umožňuje široké veřejnosti jednou ročně navštívit a poznat některé z kostelů v Praze. Součástí bohatého doprovodného programu bývají i koncerty vážné hudby, komentované prohlídky či diskuzní fóra.

Víkend ve znamení oslavy jídla - Prague food festival

V sobotu se na Kampě koná festival Refufest, který dává návštěvníkům příležitost poznat blíže jiné kultury. Cílem RefuFestu je poukázat na integraci cizinců do české společnosti, začít odbourávat pomyslné stěny, které díky našim předsudkům mnohdy vznikly. Na programu budou kromě koncertů i taneční vystoupení, divadelní představení, prezentace jednotlivých států třetích zemí, workshopy, taneční dílny, výstavy, diskuze, RefuTombola, módní přehlídka v podání Kedjom Keku a řada dalších akcí a aktivit. Pejskaři jistě vyrazí na psí den do Kbel, který je zaměřený pouze a jenom na psí témata. Zde bude možnost shlédnout ukázky canisterapie, výcviku asistenčních psů, výcviku záchranářských psů či služebních psů městské policie, myslivecký výcvik, propagovat své služby přijde psí školka i psí salón, místní veterinář, psí útulky - včetně umísťování přivezených opuštěných psů z 5 útulků. Večer se pak koná již tradiční akce Sensation, největší světová taneční show, tento rok nesoucí název Source of Light.

V neděli budou v trojské ZOO křtít orangutí mládě a nejcennější přírůstek pražské ZOO tak dostane jméno. Program zaměřený především na děti nabízí akce Prosecké jaro, která se koná v parku přátelství po celý den a má bohatý doprovodný program. Pokud máte doma voříška, tak ho vezměte na soutěž o nejlepšího voříška Prahy 14, kde je pro vás připraven i bohatý doprovodný program. Do kina zajděte na dokumentární film Hledá se prezident a dozvíte se tak více ze zákulisí letošní prezidentské volby.

Brunch na lodi spojený s prohlídkou Malé Strany

Brunch na lodi spojený s prohlídkou Malé Strany. Více informací zde!

Zajímavé akce v okolí

Festival Den architektury se letos …

29.09.2023 - 05.10.2023
Praha

Bohatý a zdarma přístupný program největšího architektonického festivalu u nás nabízí od 29. září do 5. října na výběr…

Butky Food Fest 2023 - Praha

30.09.2023 - 30.09.2023
Galerie Butovice

Děti už jsou zpátky ve škole, s létem by se ale měli rozloučit i jejich rodiče a vůbec všichni dospělí. Butky Park,…

BAUHAUS se po prázdninách vrací s d…

30.09.2023 - 30.09.2023
Odborné centrum

Síť odborných center BAUHAUS s radostí hlásí, že se blíží nový Kids Club! Dětská akce proběhne v sobotu 30. září a na…

Trénink prezentace na veřejnosti (k…

03.10.2023 - 03.10.2023
Praha

Rádi byste se zdokonalili v prezentaci a mluvení před veřejností? Máte pochybnosti o svém slovním projevu a chtěli…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 30. září

Dnes má svátek Jeroným

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete