Statistika našeho portálu

  • 98 457 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 206 Míst a památek

Tipy na Drakiády 2019

Všichni naši dětští čtenáři již s velkým nadšením očekávají článek o populárních drakiádách, které v nadcházejících týdnem rozvášní oblohu nad každým městem i vesničkou. Atlas Česka Vám tak přináší obsáhlý výčet těch nejorganizovanějších a zároveň nejpopulárnějších, mezi kterými si jistě vyberete.

Fotogalerie k článku

Všichni naši dětští čtenáři již s velkým nadšením očekávají článek o populárních drakiádách, které v nadcházejících týdnem rozvášní oblohu nad každým městem i vesničkou. Atlas Česka Vám tak přináší obsáhlý výčet těch nejorganizovanějších a zároveň nejpopulárnějších, mezi kterými si jistě vyberete.

S výhledem na Prahu

Populární pouštění draků se pochopitelně nevyhne ani našemu hlavnímu městu a jeho nejbližšímu okolí. Mezí místa s nejkrásnějším rozhledem bude patřit kopec Tábor u Jalovky, odkud budou své papírové draky pouštět všichni účastníci "Běchovické drakiády". Příjemné sobotní odpoledne pak čeká na všechny účastníky "Drakiády u Drahušky", které potěším romantickou atmosférou s padajícím podzimně zabarveným listím. Hravou atmosféru, bohatý program pro děti i jejich dospělé pečovatele přináší již druhý ročník "Drakiády na Vysoké", která láká do malebných Miskovic. Vyrobit si okřídleného kamaráda, kterého pak můžete pouštět s rodiči nabízí "Estráda pro děti s Michalem", která zavítá na počátku října do Mladé Boleslavi.

 

Nad horami i nížinami

Zveme všechny naše čtenáře na báječný den s papírovými draky v oblacích, který přinese letošní "Drakiáda ve Špindlerově mlýně" se soutěží o nejhezčího draka, opékáním buřtů a bohatým doprovodným programem. V plné pohotovosti jsou i draci chystající se na "Drakiádu na Kozákově", která slibuje velkou leteckou show. Lákavou akcí pro celou rodinu bude bezesporu i "Drakiáda v Adršpachu", která se připravuje na první říjnový víkend. Již tuto neděli pak lákáme na "Vysockou drakiádu", která kromě možnosti vyrobit si vlastního draka slibuje i občerstvení a soutěže pro děti.

 

Dračí srazy na pomezí Čech a Moravy

Také v oblasti východních Čech a hranice se sousedskou Moravou přibude o nadcházejících týdnech několik zajímavých akcí pro děti, které budou spojeny s hromadným pouštěním draků či jejich výrobou. Spoustu zábavy, her a kreativních výrobků nabídne "Zábavná akce pro děti Den s úsměvem", která rozzáří Tylovo náměstí v Hradci Králové. Prodej a následné pouštění papírových draků různých barev přinese letošní "Staročeská Polabinská pouť", kterou hudebními rytmy rozparádí i koncert Michala Davida či Marka Ztraceného. Prezentaci města spojenou s bohatým zábavným programem pro děti přinese letošní "Rodinný festival Den města v Třebíči", který snad při dobrých povětrnostních podmínkách nechá vznést k nebi desítky barevných draků.


Vznášíme se nad jižní Moravou

V oblasti jižní Moravy se v nadcházejícím období jistě objeví desítky míst, kam se rodiče se svými dětmi vydají pouštět v příhodném počasí papírová monstra z pohádek. Z těch oficiálnějších akcí bychom Vás rádi pozvali na "Drakiádu v Bořitově", která se koná pod organizační taktovkou Drakiádního klubu Černá hora. Vyrobit si pravého a originálního draka pak nabídne "Meet papír v Brně", konající se v prostoru Nové tržnice na Zelném trhu v Brně. Dobrý výlet a příznivý vítr snad nabídne všem účastníkům i Palackého vrch v Brně, který se na začátku října stane dějištěm "Rodinné drakiády pod názvem Draci nad Žabinami". Spolu s Atlasem Česka si přijďte užít i "Drakiádu na Kraví hoře v Brně", kde bude 20. října ke prohlédnutí nebe plné okřídlených draků.


Strážci hranic

Naši východní hranici budou o nadcházejících týdnech symbolicky střežit i desítky až stovky papírových draků, které vypustí jejich dětští majitelé. Kromě papírových strážců zažijete na vlastní oči i ty živé při "Sokolnických slavností na Plumově", které budou plné šermířů, kejklířů, dravců a zábavy. Mnoho dovednostních soutěží, seskoků parašutistů či letecké techniky nabídne "Drakiáda a Den otevřených dveří na letišti ve Frýdlantu nad Ostravicí". Pod patronátem letecko modelářského klubu proběhne v sobotu 12. října "Dračí rejdění na modelářském letišti ve Vrchovicích".
 

Zajímavé akce v okolí

Festival Paměti národa - Praha

29.09.2022 - 01.10.2022
jižní Tribuna (ulice…

Festival věnovaný všem, kterým záleží na svobodě. Vystoupí Bára Poláková, Vladimír Merta, Lenka Dusilová, Thom Artway,…

Burčákové slavnosti 2022 - Hustopeče

29.09.2022 - 01.10.2022
Dukelské náměstí

Srdečně vás zveme na burčákové slavnosti do Hustopečí!

Hortikomplex - Olomouc

29.09.2022 - 02.10.2022
Výstaviště Flora Olomouc

Velkolepá tradiční přehlídka a prezentace českých i moravských pěstitelů ovoce a zeleniny

8 LITR: Knižní veletrh - Olomouc

30.09.2022 - 01.10.2022
Olomouc

Srdečně zveme na každoroční oslavu papíru – na 8. ročník knižního veletrhu autorských a uměleckých publikací LITR,…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 1. říjen

Dnes má svátek Igor

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete