Statistika našeho portálu

  • 101 439 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 1.- 2. června 2019

První červnový víkend bude patřit především dětem. Oslavy Dne dětí se budou konat po celé naší republice a budou mít opravdu rozmanitou podobu. Samozřejmě jsme zařadili i několik jiných akcí, které stojí za vaši pozornost. Přejeme krásný víkend.

Fotogalerie k článku

První červnový víkend bude patřit především dětem. Oslavy Dne dětí se budou konat po celé naší republice a budou mít opravdu rozmanitou podobu. Samozřejmě jsme zařadili i několik jiných akcí, které stojí za vaši pozornost. Přejeme krásný víkend.

Praha 

Naše náplavka pro celou rodinu je název akce, která bude probíhat od pátku do neděle na Hořejším nábřeží. Je určena všem věkovým kategoriím a těšit se můžete třeba na interaktivní divadelní bojovku, výtvarnou dílnu, projížďky parníčkem na Vltavě nebo komentované procházky s architektem Petrem Kučerou o historii Hořejšího nábřeží. V sobotu vás zveme na Den dětí v Bráníku na nádraží. Na programu budou okružní jízdy vlaků Prahou, výstava železničních vozidel, jízdy do depa metra Kačerov s možností prohlídky a další.

Představení Malý Mozart, které je určeno dětem, vás čeká v sobotu. Divadlo v provedení Dětské opery Praha vás seznámí s malým Wolfíkem a jeho sestrou Nanynkou. Divadlo Spejbla a Hurvínka zve na zážitkový workshop dramatické výchovy, vedený pedagogicky vzdělanou lektorkou. 

Oba víkendové dny proběhne třináctý ročník Královského průvodu císaře Karla IV. z Radotína na Karlštejn. Průvodu se oba dny můžete zúčastnit i vy.

V Zítkových sadech se v sobotu uskuteční Den zdraví, preventivně osvětová akce Ministerstva zdravotnictví. 20 stánků nabídne možnost si nechat změřit tlak, cukr v krvi či tuk v těle, vyšetřit oči, zkontrolovat mateřská znaménka nebo také zjistit, jak předcházet mrtvici.

Mezinárodní den dětí se bude jako tradičně slavit i v Zoo Praha. Děti do 15 let čeká vstup za korunu a den plný her a soutěží, zábavy a ponaučení.

Středočeský kraj

Festival Rockový slunovrat opět míří do Řevnic. Od pátku do soboty na třech pódiích vystoupí mnoho zahraničních i tuzemských kapel a DJů. Mezi jinými se můžete těšit na Gaia Mesiah, Horkýže Slíže, Wohnout, Circus Problem, Prago Union, Kapitán Demo, Skyline nebo Sto zvířat.

Den dětí můžete oslavit v oblíbeném Mirákulu, kde bude připraven i doprovodný program. Jeho součástí bude například vystoupení Spejbla a Hurvínka nebo Michala Nesvatby. Vydat se můžete také Na dětský den rybářských slavností na Katlově, kde nebude chybět rybářská školička nebo setkání s rybářem a dobrodruhem Jakubem Vágnerem. Těšit se můžete i na koncert kapely NO NAME.

Dětský modelářský den na modelářském letišti v Chrášťanech nabídne předvedení rozličných letových i statických ukázek modelů různých velikostí. Součástí akce bude i skákací hrad, bumper bally, simulátory, laserová střelnice či simulátor kokpitu letadla.

Jihočeský kraj

Ve Slavoncích na Strážném vrchu můžete vyrazit na Cestu pohádkovým lesem. Děti čeká divadlo, dílny, malování na obličej a další. Zážitkový park Zeměráj u Kovářova je místem nejen zábavy ale i poznání. Na Den dětí tu bude probíhat den her. Den dětí bude mít svůj program i v areálu Památníku Jana Žižky z Trocnova, kde se bude tancovat, soutěžit, zpívat, malovat na obličej a kde vystoupí také kouzelník.

Plzeňský kraj

Den dětí proběhne také na uhelné dráze v Nýřanech. Součástí bude jízda historickým vlakem mezi Nýřany zastávkou a závodem Dioss. Nenechte si ujít ani 6. ročník rybářských závodů pro děti na rybníčku Na Behnité nad obcí Knihy. Pro všechny účastníky jsou připraveny ceny, pro vítěze poháry a ocenění největší ryby.

Karlovarský kraj

Food Festival Karlovy Vary, gastronomický svátek, kde se představí karlovarské hotely a restaurace, je připraven na sobotu. V sobotu vás v karlovarském Centru zdraví čeká Den se záchranáři. V rámci soutěžních stanovišť si budou moci návštěvníci vyzkoušet poskytování první pomoci, správné chování v případě požáru či to, jaké to je se převrátit v autě a další.

Ústecký kraj

V Ústí nad Labem se na Den dětí chystá slavností otevření nového dětského hřiště v areálu Větruše. Součástí programu bude provazochodectví, bublinková show, malování na obličej a také soutěže s Dlouhonohými skřítky. Středověký den pro děti i dospělé na hradě Házmburk láká na Bílou paní, ale také na vystoupení šermířské skupiny, táborák během a další. 

Liberecký kraj

Den dětí oslaví také v liberecké zoo, která si připravila spoustu kulturních, sportovních a rukodělných aktivit nejen pro děti. V sobotu se na 75kilometrové trati v blízkosti Frýdlantu setkají auto i moto-veteráni. Po cestě je bude čekat plnění drobných úkolů. Na Den dětí bude mít mimořádný program také IQ park v Liberci. Děti i jejich rodiče se zde mohou naučit programovat se stavebnicí Lego Boost.

Pardubický kraj

Skupina historického šermu Buhurt z Křenovic u Slavkova si na Den dětí připravila historický scénický program nazvaný "pacholek". Vystoupení se bude konat oba víkendové dny na hradě Svojanov. Do Pardubic vás zveme na aviatickou pouť. Milovníci letectví zde uvidí nejen bojové letouny a vrtulníky, ale i současné sportovní stroje a akrobatická umění pilotů.

Královéhradecký kraj

Zámek Nové Město nad Metují bude v sobotu hostit druhý ročník festivalu věnovaného jídlu a umění, Food Art Festival. V zámeckém areálu se můžete těšit na prezentační stánky, tradiční i exotickou kuchyni, gastro show a doprovodný program. V Markvarticích u Sobotky vás uchvátí krása lučních květin na České květnici. Místní statek lučních květin vás vezme na komentované vyjížďky kolem luk, polí, nebo výstavy květin.

Kraj Vysočina

Svátky hudby s Václavem Hudečkem se konají od pátku do neděle v Třebíči. Pod záštitou tohoto houslového virtuosa zde vystoupí Filharmonie Bohuslava Martinů, Janáčkův komorní orchestr a další.

Také Zoo Jihlava nezapomněla na mimořádný sobotní program pro děti. Čeká je komentované krmení různých druhů zvířat, malování na obličej, výtvarná dílna, kvíz a další.

Moravskoslezský kraj

7. ročník populárního závodu Český běh žen se v Ostravě spojí s oslavami Dne dětí. V sobotu si zde můžete se svými dětmi zaběhat a nejen to. Jistě je potěší i pohybové workshopy, kolotoče, malování na obličej, soutěže nebo nafukovací hrad. V sobotu se také běží Frýdlantský duatlon, závod, který kombinuje dva v České republice masově rozšířené sporty – horské kolo a běh.

Jihomoravský kraj

Pokud patříte mezi gurmány, neměli byste si nechat ujít Mikulov Gourmet Festival, který je velkolepou oslavou kvalitní moravské kuchyně a moravského vína. Od pátku do neděle se bude konat ve vyhlášených restauracích v Mikulově. Den dětí na Dělňáku v Brně bude ve znamení divadla. O program se postará Divadlo historie v pohybu EXULIS. Děti čeká střelnice Robina Hooda, středověká outdoorová hra zaměřená na přesnost a strategické myšlení nebo třeba středověký úpol (zkouška obratnosti). 

Zlínský kraj

Ve Zlíně vás čeká Kreativ market, kde se od pátku do neděle můžete těšit na vybrané prodejce, tvůrčí rukodělné workshopy (DIY) a ukázky výroby vedené zkušenými lektory. Budete mít možnost se potkat s lokálními tvůrci a prodejci, dát si skvělou kávu a jídlo. Vydat se můžete také do Kroměříže na Den dětí, který se koná na Pionýrské louce u Podzámecké zahrady. Na děti i jejich rodiče zde čeká den plný her, tancování, zpívání, tvoření, soutěžení a překvapení.

Zajímavé akce v okolí

Přednáška: Expediční jachting: Tomá…

11.12.2023 - 11.12.2023
Městská knihovna…

Pojďte se s námi znovu vydat na vrchol sopky, podívat se na delfíny či na velrybu.

Řecko, Kréta a Santorini

11.12.2023 - 11.12.2023
Masarykův kulturní dům…

Přednáška

Adventní trdlovačka s Tancovačkou 2…

12.12.2023 - 12.12.2023
Masarykův kulturní dům…

Hudební pořad

Svatomartinské hody 2023 - Klimkovi…

12.12.2023 - 12.12.2023
Klimkovice

Tradiční oslava nových a svatomartinských vín se před klimkovickým zámkem koná již po třinácté. Návštěvníci ochutnají…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 11. prosinec

Dnes má svátek Dana

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete