Statistika našeho portálu

  • 99 255 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 1. - 2. ledna

Praha

Ani jsme se nenadáli a je tady nový rok! Máme tady pro vás první tipy na víkend v roce 2022. Nezapomeňte na novoroční tradice, nevěště prádlo, dejte si čočku a vyhněte se všemu negativnímu. Přejeme vám to nejlepší v novém roce.

Adresa a kontaktní informace

Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Hlavní město Praha

Kam na novoroční párty? Silvestr v KD Bílá Hora opět nabídne večer plný hudební zábavy. Po celý večer bude hrát country rocková skupina Živá Huba, která zahraje známé hity kapel jako jsou Olympic, Katapult, Žlutý pes, Ivan Hlas, Kabát a spoustu dalších. V ceně vstupného je raut ve stylu neomezené konzumace. K výběru bude ze studeného i teplého bufetu. 

Máte rádi pejsky naháče, nebo dokonce jedhoho vlastníte? Pak vás pozveme na příjemnou akci I love Naked. Do nového roku vykročíte po boku bezsrstých plemen psů a jejich obdivovatelů. Vychází se od bohnické velké skály. Celou akci bude dokumentovat fotograf psů Marek Matík a možná bude i dron. 

 

Plzeňský kraj

Co takhle začít nový rok dobrým skutkem a ještě si užít spoustu zábavy?  Ve Farmparku u Toma můžete udělat pejskům a kočičkám z útulku hezčí nový rok. Vy si na oplátku můžete užít krásný den s poníky a dalšími zvířatky, které ve farmparku chovají. K jídlu si můžete opéct špekáček nebo se zahřát svařákem.

Dále vás v Plzeňském kraji zveme na tradiční novoroční výstup na rozhlednu. Vstup na rozhlednu je bezplatný. U vchodu do rozhledny vás bude čekat přivítání v podobě horkého čaje, grogu nebo masaly za dobrovolný příspěvek. K samotnému výstupu na rozhlednu vás tentokrát pozvou lesní rohy Pošumavských trubačů, jejichž slavnostní fanfáry zazní z ochozu Bolfánku na začátku akce. Ve stánkovém prodeji v amfiteátru pod rozhlednou si budete moci zakoupit horké nápoje pro zahřátí, špekáček či klobásku k opečení na připravených ohništích, případně si dát čočkovou polévku, aby se vás po celý rok držely peníze.

 

Liberecký kraj

Připojte se na tradiční novoroční výstup na Ještěd. Tento výstup pořádá každý rok, již 40 let, Klub českých turistů – TJ Lokomotiva Liberec, jehož členové patří mezi příznivce a vyznavače zdravého pohybu v přírodě. Jubilejní 45. ročník novoročního výstupu na Ještěd začíná u konečné stanice MHD v Horním Hanychově, až na vrchol hory. 

 

Moravskoslezský kraj

Ačkoliv většina novoročních ohňostrpjů byla letos zrušena, jeden se přece jen kobat bude. Na podívanou vás pozveme do  Orlové. Nejlepší výhled bude na prostranství u Moravy. Novoroční ohňostroj proběhne 1. 1. 2022 od 17.00 hod. Organizátoři prosí o důrazné dodržování všech protiepidemických opatření.

 

Královehradecký kraj 

V sobotu 1. ledna pořádá Police Symphony orchestra pořádá Novoroční koncert. Pěvecky koncert zaštítí Kühnův smíšený sbor, Jan Sklenář, Vendula Příhodová, Karolína Soukupová a Karel Telecký. Čeká vás čerstvě vyladěný repertoár filmové, klasické i popové a swingové muziky. Hradecký Aldis se rozezní v sobotu 1. ledna pod taktovkou dirigentů Joela Hány a Kryštofa Kosky.

Pokud byste rádi spíše vyrazili do přírody, přijďte na Nový rok na krkonošskou Stezku korunami stromů.  Na Nový rok na jejím vrcholku můžete zazvonit v tamní zvoničce sobě i blízkým pro štěstí v novém roce. Abyste si štěstí v novém roce ještě trochu pojistili, bude pro vás přichystána tradiční čočková polévka, díky níž se lidí drží štěstí a peníze.

 

Karlovarský Kraj

Začněte nový rok ve velkém. Kulturní start do nového roku zajistí Novoroční koncert v Grandhotel Pupp. Bude Mozart, Puccini, ale i Smetana. Koncert se koná  koná v sobotu 1. 1. 2022 od 16.00. Vstupenky je možné vyzvednout či zakoupit na pobočkách Infocentra Karlovy Vary.

 

Olomoucký kraj 

Slavnostní zahájení roku 2022 hudbou českých i zahraničních skladatelů proběhne v Olomouci. Novoroční operní gala Moravské filharmonie Olomouc zahájí nový rok hudbou českých i zahraničních skladatelů. Pod taktovkou dirigenta Jakuba Kleckera spolu s orchestrem MFO vystoupí Český filharmonický sbor Brno a sólisté Jana Sibera a Aleš Briscein. Na programu bude Smetana, Dvořák, Verdi, Charles Gounod,Strauss nebo Jacques Offenbach.

 

 

 

 

Zajímavé akce v okolí

SOČR: Benjamin hraje Brittena - Pra…

30.01.2023 - 30.01.2023
Rudolfinum (Dům umělců)

pondělí 30. 1. 2023 | 19.30 hodin | Rudolfinum Benjamin Britten: Americká předehra Benjamin Britten: Koncert pro…

Zahájení kampaně proti násilí - Pra…

01.02.2023 - 01.02.2023
hlavní nádraží

Happening k zahájení osvětové kampaně EU o právech obětí.

Gala Domu tanečního umění - Praha

05.02.2023 - 05.02.2023
Divadlo na Vinohradech

Originální komponovaný program sestavený z rozmanitých etud a choreografií rezidentů branického Domu tanečního umění.…

Filharmoniště: Saxofonové kvarteto …

06.02.2023 - 06.02.2023
Novoměstská radnice

Koncerty na Novoměstské radnici 6. února seznámí děti se saxofonem a klasickými jazzovými rytmy. Kdy saxofon vznikl, v…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 30. leden

Dnes má svátek Robin

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete