Statistika našeho portálu

  • 101 421 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 10. – 12. 1. 2014: Končí vánoční výstavy, začíná plesová sezóna

Tento víkend si můžete naposledy užít vánoční atmosféru, prostřednictvím koncertů a končících výstav. Vánoční náladu vystřídá bujará plesová sezóna. Tradiční ples se tento víkend uskuteční například v Benešově nebo v Olomouci. Sportovní nadšenci si určitě nenechají ujít Světový pohár v klasickém lyžování v Novém Městě na Moravě.

Tento víkend si můžete naposledy užít vánoční atmosféru, prostřednictvím koncertů a končících výstav. Vánoční náladu vystřídá bujará plesová sezóna. Tradiční ples se tento víkend uskuteční například v Benešově nebo v Olomouci. Sportovní nadšenci si určitě nenechají ujít Světový pohár v klasickém lyžování v Novém Městě na Moravě.

Praha

Až do neděle můžete navštívit výstavu Katedrála a živá setkání v Katedrále svatého Víta na Pražském hradě. Výstava fotografií zachycuje na 60 snímcích katedrálu v roce 2013. Řadu snímků z 3. ročníku Festivalu íránských filmů můžete o víkendu vidět v pražských kinech Světozor a Bio Oko. Festival nabídne to nejlepší ze současné íránské kinematografie včetně mezinárodně oceňovaných snímků. Nejen děti, ale i dospělí si jistě užijí magickou prohlídku nasvíceného skleníku Fata Morgana v pražské botanické zahradě. První letošní prohlídka se koná v pátek v 18:00. Tradiční vycházka pro zvídavé děti za poznáním Národopisného muzea – Musaionu se bude konat tuto sobotu od 14 hodin. Na děti a jejich doprovod bude čekat nevšední prohlídka Národopisného muzea a jeho blízkého okolí. Během hodinové vycházky a za pomoci výzkumnického listu s otázkami se malí návštěvníci dozvědí mnoho zajímavostí.

Středočeský kraj

V pátek se uskuteční tradiční ples města Benešov a to od 20 hodin v KD Karlov. Celým večerem bude provázet Dalibor Gondík a vystoupí například Dasha, Czech Big Company nebo Dalibor Janda. Prohlídky plné hádanek a indicií, které děti zavedou k pohádkovým příběhům, proběhnou tento víkend na zámku v Mníšku pod Brdy. Na sobotu připravilo město Libušín tradiční tříkrálový koncert. V kostele sv. Prokopa v Libušíně od 17:00 zazní skladby v podání dětského pěveckého sboru Sluníčko a flétnového souboru Flauti Vivace.

Jihočeský kraj

Pokud patříte mezi milovníky hudby Jimiho Hendrixe, nenechte si ujít koncert, který se koná v sobotu v Národním domě v Prachaticích. Koncert v podání amerického zpěváka a kytaristy Daniho Robinsona v doprovodu kapely Czech Experience Band začne ve 20:00. V neděli začne strašidelná výstava v písecké Galerii Portyč. V 16:00 proběhne vernisáž spojená s pohádkově-strašidelným programem, v rámci něhož nebudou chybět ani živá strašidla.

Plzeňský kraj

Sobotu i neděli si můžete zpříjemnit návštěvou výstavy Komiksová Plzeň. Přijďte od 10 do 18 hodin do Západočeského muzea a obdivujte osm komiksových příběhů, které vás seznámí s historií i současností města stejně jako se slavnými osobnostmi. V sobotu v 15 hodin mohou děti zhlédnout dvě pohádky - Lakomá Barka a Fimfárum. Zavítejte do plzeňského Divadla Alfa v Rokycanské ulici.

Karlovarský kraj

V pátek zavítá do Imperial Clubu Hotelu Imperial v Karlových Varech Rory Stuart. Tento americký kytarista vystoupí v hotelovém klubu se svojí formací, která hraje jazz s prvky funku, blues nebo latiny. Maňásková komedie bude pro děti připravena v neděli od 15 hodin v Západočeském divadle v Chebu. Nejmenší děti pobaví loutkoherci z plzeňského Divadla Alfa mimo jiné také milými písničkami.

Ústecký kraj

Statutární město Děčín Vás zve na zahajující ples, který se uskuteční tento pátek od 20 hodin ve Společenském domě Střelnice. K poslechu a tanci zahraje Big band BONIT a jako hosté v průběhu večera vystoupí Marcela Holanová a Bohuš Matuš. Díky výstavě Poklady ze starých skříní se pomyslně vrátíte do minulosti. Expozici najdete v Muzeu města Ústí nad Labem a navštívit ji můžete naposledy tento víkend, a to od 9 do 17 hodin.

Liberecký kraj

Všichni vyznavači a příznivci aktivní pěší turistiky by si na počátku nového roku neměli nechat ujít oblíbený pochod Chrastavské šlápoty. Letos se pochod uskuteční tuto sobotu a na výběr jsou již tradičně trasy o délce 7, 10, 15 a 20 kilometrů. Během nedělního odpoledne zaplní vratislavické kulturní centrum Rej masek. Od půl třetí se zde bude konat dětský karneval.

Královéhradecký kraj

Výstavu Soužití s velkými šelmami můžete naposledy vidět v sobotu a v neděli v Augustiniánském klášteře ve Vrchlabí. Výstava ukazuje život vlků, rysů, medvědů a také severských rosomáků. Vezměte děti do ráje. Ráj hraček se nachází ve výstavním sále v budově Špýcharu Městského muzea ve Dvoře Králové nad Labem. Auta, kočárky nebo panenky si mohou děti prohlédnout po oba víkendové dny od 13 do 17 hodin.

Pardubický kraj

S výstavou Šťastné a veselé se můžete o víkendu rozloučit v Regionálním muzeu v Chrudimi. Naposledy zde prožijete atmosféru Vánoc, prohlédnete si pohlednice a novoročenky nebo betlémy a vánoční ozdoby. V neděli se Chrudim rozloučí s úspěšnou výstavou Kašpárci celého světa, na které se vystavují tuzemské i zahraniční loutky. Přijďte si je prohlédnout do zdejšího Muzea loutkářských kultur od 9 ho 18 hodin.

Kraj Vysočina

Světový pohár v klasickém lyžování můžete sledovat od pátku do neděle v Novém Městě na Moravě. Ve Vysočina Aréně SK Nové město na Moravě uvidíte světovou špičku běžkařských sprinterů. Již 76. ročník Zlaté lyže si můžete užít zdarma. Koncert, kterým se můžete na téměř rok rozloučit s vánočním časem, proběhne v sobotu v Jihlavě. Buďte při tom od 18 hodin v kostele sv. Ignáce z Loyoly na Masarykově náměstí. Vánoční melodie přednesou pěvec Martino Hammerle-Bortolotti za doprovodu symfonického orchestru ZUŠ Jihlava a dvou dětských sborů.

Olomoucký kraj

Již 15. ročník Městského bálu se uskuteční v sobotu v hotelu NH Olomouc Congress. Od 19 hodin se tento hotel promění v různé světové metropole. Díky této společenské události roku se přenesete například do Brazílie, Francie či Španělska. Připravený bude bohatý program i kulinářské speciality. Pokud byste o víkendu rádi své děti vzali za vzděláním, zavítejte třeba do expozice Vlastivědného muzea v Olomouci. Dozvíte se zde více o krajině Olomouckého kraje, o ohrožených rostlinách, ale také o kamenech a významných historických osobnostech.

Jihomoravský kraj

V sobotu i v neděli můžete naposledy obdivovat výstavu Třpytivé Vánoce s betlémy, která je otevřená v Letohrádku Mitrovských v Brně. Pokud přijdete mezi 10 a 16 hodinou, tak uvidíte i krásné floristické dekorace. V neděli od 15 hodin se v brněnském klubu Fléda uskuteční klasický Blešák. Přijďte si nakoupit nebo vyměnit již nepotřebné věci. V nabídce bude nejen oblečení a šperky, ale i dobroty - vařené, pečené nebo zavařené. Klub se nachází v Brně v ulici Štefánikova, vstupné na Blešák je zdarma.

Zlínský kraj

Ještě v sobotu a v neděli se můžete vánočně naladit na výstavě Papírové kouzlo Vánoc na zámku ve Valašském Meziříčí. Od 9 do 17 hodin uvidíte vystřihovánky Markéty Vránové, dvoumetrový betlém, vánoční ozdoby a doplňky. Již 16. ročník mezinárodního sochařského symposia můžete o víkendu navštívit v turistickém rezortu Pustevny. V sobotu je připravený bohatý program, ve kterém nebude chybět hudba, rozhovory s výtvarníky, pohádka, taneční a hudební vystoupení nebo soutěže. V neděli bude stejný program doplněn o vyhlášení vítězů. Užijte si jedinečné ledové a sněhové sochy.

Moravskoslezský kraj

Multifunkční aula Gong v Ostravě bude v sobotu hostit kantátu německého skladatele Carla Orffa Carmina Burana. V Gongu se uskuteční hned dvě představení, a to od 14 a od 19 hodin. Těšte se nejen na skvělé árie, ale také na bohatou výpravu.

Zajímavé akce v okolí

Adventní tvořivé dílny 2023 - Kyjov

02.12.2023 - 08.12.2023
Vlastivědné muzeum Kyjov

Dovolujeme si Vás pozvat do Vlastivědného muzea Kyjov na tvořivé dílny.

Vánoční trhy v Praze 2023

02.12.2023 - 06.12.2023
Praha

Kouzelné vánoční trhy s krásně navrženými dřevěnými domky probíhají na různých pražských náměstích, například na…

Mikulášská ve Vinohradském pavilonu…

05.12.2023 - 05.12.2023
Vinohradská tržnice

Přijďte si užít Mikulášskou, kterou pořádá DDM Praha 2 spolu s městskou částí Praha 2 v nádherných prostorech…

Hypnotizér v Chodově | prosinec 202…

06.12.2023 - 06.12.2023
Náměstí ČSM 1022, 357…

Přijďte se uvolnit a prožít si něco velice výjimečného na představení, které pořádá KASS Chodov.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 5. prosinec

Dnes má svátek Jitka

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete