Statistika našeho portálu

  • 101 845 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 13.-14. června

O víkendu budete mít stále celou řadu příležitostí navštívit různá muzea a instituce v rámci Muzejní noci, zejména pak v Praze. Těšit se můžete i na různé festivaly a sportovní akce.

O víkendu budete mít stále celou řadu příležitostí navštívit různá muzea a instituce v rámci Muzejní noci, zejména pak v Praze. Těšit se můžete i na různé festivaly a sportovní akce.

Praha

Největší událost pro motoristické fanoušky a příznivce bude akce zvaná Legendy 2015, která se koná v Praze - Bohnicích. Součástí programu budou exhibiční jízdy, výstavy, talk show, autogramiády a testovací jízdy. Od soboty do neděle bude také v Braníku probíhat Festia Open Air, festival elektronické hudby. Pokud bude o víkendu pršet, možná rádi přijmete pozvání na Tátohraní do OC Letňany, které je určeno pro děti a jejich tatínky.

Další z cyklu Muzejních nocí se koná v sobotu v Domě U kamenného zvonu, v Národní galerii, resp. v expozici klášter sv. Anežky České, na Matematicko-fyzikální fakultě UK nebo v Pedagogické knihovně J.A. Komenského. Na Muzejní noc se můžete vypravit také do pražského Museé Grévin v Celetné ulici, do Španělské a Klausové synagogy, do Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty a na moho dalších míst v Praze.

Středočeský kraj

V Milovicích se koná známý hudební festival Votvírák, a to od pátku do neděle. Na Karlštejn jistě zavítají všichni milovníci motorek a triků, protože se zde od pátku do neděle koná jejich velký sraz. Ojedinělou událostí bude jistě sobotní slavnostní otevření Ateliéru Zdeňky Braunerové v Roztokách. Zámek Veltrusy zve oba víkendové dny na výstavu růží. Pro děti je připraven sobotní program na zámku Dobříš, kde proběhne akce zvaná Zámek dětem. A kdo má rád historický šerm, jistě si nenechá ujít akci zvanou Brána gotiky dokořán, která se koná na hradě Okoři.

Plzeňský kraj

Městské muzeum Kožlany zve na sobotní Muzejní noc, kde uvidíte oživlé postavy z dějin města a jeho okolí. V sobotu se můžete vypravit do Klatov také na akci zavanou My a příroda, 16. ročník výtvarné, fotografické a pěvecké soutěže dětí a mládeže.

Ústecký kraj

Ústecký kraj zve na Motosraz a pivofest do obce Peruc, který se koná od pátku do neděle. V Teplicích se zase v sobotu koná koncert Igor Barboi tria

Liberecký kraj

V obci Ralsko se v sobotu koná triatlon a kvadriatlon pro nadšence, akce zvaná Hornettlon.cz. V rámci sobotní Muzejní noci můžete navštívit Muzeum a Pojizerskou galerii - Semily. 3. ročník 1/2maratonu na pomezí Českého ráje zvaný Okolo vlasti si můžete užít v sobotu ve Vlastibořicích.

Královéhradecký kraj

Královéhradecký kraj zve na Run Tour, běžecký seriál, který se v sobotu koná v Hradci Králové. Na hradu a zámku Staré Hrady byste si neměli nechat ujít Dračí slavnosti, které se konají v sobotu. A milovníci piva mohou zavítat na sobotní Pivofest do Trutnova.

Pardubický kraj

V Heřmanově Městci se od pátku do neděle sejdou příznivci motorek na motosrazu Hardcore Xtreme Days. Nebo se můžete vydat na noční prohlídky hradu Svojanov, které budou pro návštěvníky připraveny v sobotu.

Kraj Vysočina

Westernové městečko Šiklův mlýn zve na Setkání dvojčat a vícerčat do Šiklandu. Akce spojená s bohatým zábavným programem se koná po celou sobotu. Muzejní noc je možné navštívit také v Chotěboři v městském muzeu. Od pátku do soboty se koná již 25. ročník festivalu Pelhřimov, město rekordů.

Jihomoravský kraj

V Jihomoravském kraji bude jistě zajímavou akcí hudební festival Muzikály v Lednici 2015, který v sobotu bude ve znamení Jesus Christ Superstar. V Brně se pak můžete vypravit na Fotomaraton. Brno-Sever zve na sobotní Den radnice, který je spojen s bohatým doprovodným programem.

Zlínský kraj

Od pátku do neděle se můžete vypravit na Bílokarpatské slavnosti do Uherského Brodu. Akce přináší pestrou mozaiku programů pro všechny generace a širokou nabídku žánrů. Dětský sportovní den v rytmu samby můžete navštívit v sobotu v obci Zubří. Muzeum Napajedla zve na Muzejní noc, která se koná v sobotu.

Olomoucký kraj

Od pátku do soboty Vás čeká folklorní festival V zámku a podzámčí v Přerově. Slavnostní otevření stálé expozice hudebních nástrojů je pro Vás připraveno v sobotu i v neděli v obci Ostružná. Do Velkých Losin se můžete vypravit na Putování s Losíkem, kde se dozvíte mnoho zajímavostí nejen o městě.

Moravskoslezský kraj

Taneční festival Dance for People je k vidění od pátku do neděle v Ostravě. Jedinečnou akcí bude také Ostravská muzejní noc, která Vás v sobotu zavede do několika ostravských institucí.

Zajímavé akce v okolí

Street snowboardingová exhibice míř…

21.02.2024 - 21.02.2024
u Malé sportovní haly

Ve středu 21. února se výstaviště v pražských Holešovicích promění v pouliční snowpark. Unikátní večerní snowboardová…

Rudolf Jenatschke, kněz posedlý fot…

21.02.2024 - 21.02.2024
Ústí nad Labem

Pod výše uvedeným názvem vyšla v prosinci 2019 péčí ústeckého muzea a archivu výpravná kniha věnující se životu a dílu…

Přednáška: Jaký vliv má duchovní vý…

21.02.2024 - 21.02.2024
Zasedací místnost 1.…

Jan Marschner přednáší již 18 let, působí veřejně od roku 2006 na téma léčitelství, duchovní vývoj člověka. Založil…

Hypnotizér v Praze | únor 2024

21.02.2024 - 21.02.2024
Římská 45, Praha 2 12000

Přijďte se uvolnit a prožít si něco velice výjimečného na představení HYPNOTIZÉR!

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 21. únor

Dnes má svátek Lenka

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete