Statistika našeho portálu

  • 100 996 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

Tipy na víkend 13 - 14. listopadu

Tento týden se většina akcí bude točit okolo Svatého Martina. Ať už tradici dodržujete, nebo ne, oddechněte si o víkendu nad sklenkou svatomartinského vína u porce dobře prepečené husy se zelím a bramborovým knedlíčkem... Naladili jsme vás na víkend dostatečně? Pokračujte ve čtení.

Fotogalerie k článku

Hlavní město Praha

Druhý listopadový víkend se propojí jedna z nejznámějších galerií v Praze – The Chemistry Gallery - s unikátním prostorem Gabriel Loci na pražském Smíchově a uspořádá zde Art Festival. Na akci nazvané Co nám nedá den má noc se představí nejen rezidenční umělci, kteří mají svůj ateliér v Gabriel Loci, ale i další progresivní umělci. Čekají vás díla módních návrhářů, světelná instalace a živá hudba.

 

Jihočeský kraj

Tradiční předvánoční akce Svatého Martina v Táboře, které se každoročně účastní kolem 400 návštěvníků, proběhne letos již po dvacáté. Slavnost vám připomene legendu spojovanou s příjezdem svatého Martina. Akce probíhá formou průvodu, začíná na Žižkově náměstí, kde si účastníci rozsvítí lampiony a za doprovodu Martinských písní se průvod vydává Klokotskou ulicí k parku.

 

Jihomoravský kraj

Udělejte si cestu do Hustopečí a navštivte Oslavu svatomartinských vín a husí. Na náměstí ochutnáte svatomartinská vína, můžete navštívit některou z místních restaurací nebo si dát svatomartinské menu. Program na Dukelském náměstí startuje v 10 hodin. Těšit se můžete na ochutnávku mladých vín, cimbálovou muziku Kapric a doprovodný jarmark. V 11:11 zazní z radnice fanfáry a přijede svatý Martin se svou družinou.

 

Královehradecký kraj

Přijďte v sobotu do Trutnova prožít sváteční odpoledne ve Svatomartinském stylu. Čeká na vás Svatomartinské obědové menu, dílny pro děti i dospělé – lisování olejů, mletí zrní, šlehání másla, dílnička na výrobu římských přileb, focení s koněm, nebo hravá stezka kolem kostela pro děti. Pro náročnější nabídneme přednášku s praktickými ukázkami Krkonošského tradičního jídla.

 

Moravskoslezský kraj

V Ostravě vás zveme Silový závod pro milovníky železa a zvedání čehokoliv, co zrovna přijde pod ruku. To jsou unikátní Strongman závody, na které se můžete přijít zdarma podívat přímo do centra Ostravy. Na místě potkáte silné kluky a holky, ale také jídlo a pití. Jako zlatý hřeb disciplín vás čeká opravdový Dakar Truck, se kterým si závodníci budou muset poradit a odtáhnout ho co nejdále. Máte se na co těšit. 

 

Olomoucký kraj

V Šumperku se můžete těšit na příjemnou hudební akci. Mezinárodní hudební festival Blues Alive, který proběhne od 11. do 13. listopadu 2021 v Šumperku, připomene bohatým programem osmdesáté narozeniny Boba Dylana. Oslava kulatin, které  legendární hudebník letos oslavil. Akce zahrne zahrne spoustu hudby, ale i zajímavé přednášky. 

 

Středočeský kraj

Tradiční událost spojená s ochutnávkami prvních vín aktuálního ročníku se uskuteční v sobotu 13. listopadu na nádvoří zámku v Poděbradech. Mladá a svatomartinská vína z vlastní produkce vám zde představí celkem 10 moravských vinařství. Kromě vína se můžete těšit také na jarmark řemeslných produktů a delikates a na doprovodný program. V 11:00 přijede Martin na bílém koni, aby požehnal poděbradským občanům a zároveň otevřel první lahev Svatomartinského vína. V odpoledních hodinách vám k poslechu a tanci zahraje Cimbálová muzika Réva. 

 

Vysočina

Dovolte nám představit nový Svatební veletrh Vysočina, který proběhne v pomyslném středu kraje - Havlíčkově Brodě. Oba dny budete mít možnost seznamovat se svatebními dodavateli, vystavovateli, kteří snoubencům představí své služby a produkty: můžete se těšit na ručně vyráběné snubní prsteny z rodinného zlatnictví, budoucí nevěsty si prohlédnou svatební šaty. Pánové si přijdou na své u elegantních obleků. Vyberete si svého kameramana, fotografa, nebo také hudbu na svatební obřad. Vizážistky Vás nalíčí a poradí Vám tu správnou předsvatební péči o pleť. Přijďte se podívat. Vstup je zdarma.

 

Zlínský kraj

V sobotu 13. listopadu se ve zlínském továrním areálu uskuteční již 7. ročník běžeckého závodu s příznačným názvem "Kovářská pětka". Oblíbené sportovní klání, které se v loňském roce kvůli pandemické situaci nemohlo konat, přivítá opět všechny velké i malé příznivce běhu. Hlavní část závodu na pět kilometrů odstartuje v 10:30. Připravena je opět i zkrácená trať na 1900 m, kdy se junioři ve věku 10 až 13 let postaví na trať společně s dospělými a zaběhnou si první okruh z hlavního závodu. Zkrátka nepřijdou ani menší děti, pro něž jsou připraveny kratší tratě, jejichž délka je odstupňovaná podle věku. 

Kromě toho se v sobotu ve Zlíně uskuteční již 4. ročník oblíbeného festivalu Svatomartinské hody. Svátek milovníků vína a výtečného jídla se uskuteční na náměstí Míru od 10 do 22 hodin. Pro návštěvníky chystají organizátoři nejen gastronomické lahůdky, ale také pestrý kulturní program.

 

Zajímavé akce v okolí

Svatováclavský koncert 2023 - Třebíč

28.09.2023 - 28.09.2023
Bazilika sv. Prokopa,…

Tradiční sváteční koncert vážné hudby.

Open ART Fest 2023 - Praha

28.09.2023 - 29.09.2023
Výstaviště Holešovice -…

Přes 230 umělců - malíři, sochaři, fotografové a další výtvarní umělci z celého světa. Tolik umělců pohromadě? To tady…

Svatováclavský den 2023 - Třebíč

28.09.2023 - 28.09.2023
Bazilika sv. Prokopa,…

Mše, koncert, jarmark

Svatováclavské velebení 2023 - Praha

28.09.2023 - 28.09.2023
park Na Jezerce

Úžasný celodenní program pro celou rodinu.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

čtvrtek 28. září

Dnes má svátek Václav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete