Statistika našeho portálu

  • 100 995 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

Tipy na víkend 17.-18. října

Blížící se víkend nebude nejspíš již tak slunečný a teplý, ale bude-li dostatečně větrný, tak si ho můžete užít na některé z mnoha drakiád, které se konají po celé republice. Vydat se můžete také na akce spojené s Mezinárodním dnem archeologie nebo na gastronomické akce a mnohé další.

Blížící se víkend nebude nejspíš již tak slunečný a teplý, ale bude-li dostatečně větrný, tak si ho můžete užít na některé z mnoha drakiád, které se konají po celé republice. Vydat se můžete také na akce spojené s Mezinárodním dnem archeologie nebo na gastronomické akce a mnohé další.

Praha

V Praze se o víkendu koná mezinárodní veletrh kosmetiky Interbeauty Prague, kde určitě najdete inspiraci pro péči o své tělo. V sobotu můžete navštívit akci v Náprstkovu muzeu asijských, afrických a amerických kultur, kde se koná Mezinárodní den archeologie. V Zoo Praha se v sobotu koná Den chovatelů želv, tak pokud k nim patříte, je to akce pro Vás.

O víkendu také můžete vyrazit na některou z drakiád, například do Lipenců nebo na Zbraslav. V sobotu 17.10. je v Národním muzeu v jeho nové expozici připravena komentovaná prohlídka expozice Noemova archa.

Středočeský kraj

I tento víkend se uskuteční několik výlovů rybníků. Jeden z nich proběhne například ve Smilkově na rybníce Pilník nebo na rybníce Jírovec u Vlašimi. Mezinárodní den archeologie oslaví také v Městském muzeu a knihovně Čáslav. Na tankodromu v Milovicích se můžete přijít podívat na Oldtimer výstavu a burzu.

Jihočeský kraj

Od čtvrtku do soboty probíhá v táboře Mezinárodní festival outdoorových filmů, který byste si určitě neměli nechat ujít. V Putimi se zase můžete přijít podívat na výlov Podkostelního rybníka, který je připraven na sobotu. Pro Veselí nad Lužnicí bude jistě velkou událostí 3.ročník Velké ceny Veselí nad Lužnicí v cyklokrosu

Plzeňský kraj

V Klatovech můžete o víkendu navštívit filatelistickou burzu, sobotní farmářský trh nebo můžete s dětmi vyrazit na Dětskou halloweenskou show s Míšou

Karlovarský kraj

16. - 18. října v sokolovském kině Alfa bude probíhat 15. ročníku originálního filmového festivalu Film Sokolov, který se bude zabývat tématem "půlky".

Ústecký kraj

Muzeum města Ústí nad Labem zve na strašidelný program zvaný Strašidla v muzeu, který je určen malým i velkým. Oba víkendové dny budou v Litoměřicích zasvěceny Gastro Food Festu 2015. A do Tajemství kuchyně se můžete podívat i v Zoo Ústí nad Labem.

Královéhradecký kraj

Na hradu a zámku Staré Hrady si nemůžete nechat ujít Vepřové hody aneb pohádkové posvícení. V Hradci Králové si pak můžete vybrat jednu drakiádu pořádanou Juniorklubem nebo drakiádu s KRC Sedmikráska. Do města také zamíří kapela Sto zvířat na sobotní koncert.

Kraj Vysočina

Ve Žďáru nad Sázavou se v neděli koná galakoncert Marie Rottrové. A pokud byste rádi šli pouštět draka, pak máte možnost na letišti v Jihlavě nebo nebo na letišti aeroklubu Havlíčkův Brod.

Jihomoravský kraj

Na výlov se můžete jít podívat k rybníku u Cetkovic. Zajímavou akcí je jistě Guestbartending Attila Felhosi, párty s barmanskou hvězdou z Maďarska, která se koná v sobotu v Brně. Devátý ročník běžeckého závodu Slatinský kros se koná v neděli v Brně. A pokud Vás láká povětří a drakiády, pak se vydejte na Kraví horu v Brně, na drakiádu v Blansku nebo na letišti v Bošovicích.

Zlínský kraj

Zavzpomínat na časy minulé si můžete na zlínském Retru, které je pro Vás připraveno v Centru Zlín. Na neděli je připraven běh Zlínem, již 68. ročník tradičního běžeckého závodu. 

Olomoucký kraj

V Olomouckém kraji se můžete jít podívat na výlov Hradeckého rybníka, který bude navíc spojen s různými akcemi pro veřejnost. Nebo si užít Hubertské slavnosti na zámku Plumlov.

Moravskoslezský

V Ostravě proběhne o víkendu zajímavá akce Život bez bariér, která jistě není určena jen těm, kteří musí bariéry obtížně překonávat. Od pátku do neděle je možné vyrazit také na Čokoládový festival v Třinci, kde se potkají jistě všichni milovníci čokolády. Draci budou létat v povětří na drakiádě v Novém Jičíně nebo v Kunčičkách u Bašky. V Opavě pak můžete podpořit svou účastí akci spojenou s mezinárodním Dnem stromů.

Zajímavé akce v okolí

Veselé Velikonoce 2023 - Mělník

27.09.2023 - 27.09.2023
Masarykův kulturní dům…

Divadelní představení

Vernisáž Karel Chotek, fotograf s m…

27.09.2023 - 27.09.2023
Muzeum města Ústí nad…

Vernisáž výstavy věnované tvorbě hraběte Karla Chotka, který ve své době patřil k uznávaným fotografům přelomu 19. a…

Farmářský a řemeslný trh - Moravský…

27.09.2023 - 27.09.2023
Náměstí 9. května

Zveme Vás, vaše přátele, známé a sousedy na farmářské a řemeslné trhy v Moravském Berouně.

6. ročník běhu pro Klokan 2023 - Ho…

28.09.2023 - 28.09.2023
Smetanovy sady

6. ročník Běhu pro Klokan je charitativní akce na podporu Denního stacionáře Klokan o.p.s. v Hořicích. Denní stacionář…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 27. září

Dnes má svátek Jonáš

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete