Statistika našeho portálu

  • 100 967 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

Tipy na víkend 18. - 19. dubna

Víkend bude ve znamení oslav Dne památek a Dne Země a tomu bude odpovídat také celá řada zajímavých akcí. Ale nebojte se, nechybí ani sportovní vyžití a gastronomie.

Víkend bude ve znamení oslav Dne památek a Dne Země a tomu bude odpovídat také celá řada zajímavých akcí. Ale nebojte se, nechybí ani sportovní vyžití a gastronomie.

Praha

Ladronka v Praze zve na testování kolečkových bruslí. V sobotu 18.4. od 10.00 si zde můžete zapůjčit zdarma nové modely kolečkových bruslí a vyzkoušet, který model by Vám vyhovoval. Připraven bude také bohatý doprovodný program. Zasportovat si můžete i v neděli 19.4., kdy se koná  44. ročník Jarního běhu Ďáblickým hájem. Pokud byste raději věnovali víkend kultuře, pak Vás zveme na koncert Jiřího Stivína do Reduty. Koná se v sobotu 18.4. od 22.00.

V Náprstkově muzeu zase můžete navštívit hned dvě akce. V sobotu je zde připraven program nazvaný Prozkoumejte dům u Halánků, který je určen primárně dětem. Téhož dne zde od 15.00 budou otevřeny dílny, kde si děti budou moci vyrobit bhútánské lapače duchů. Na Ochutnávkový den v doprovodu kuchařské show zve v sobotu Chefparade Shop.

A zajímavou pozvánku máme i pro ženy, které hledají inspiraci pro svůj profesní i osobní život. V Praze se totiž uskuteční Equal Pay Day, tedy největší setkání úspěšných a inspirativních žen v ČR.

Středočeský kraj

Nenechte si v sobotu ujít Putování s Márinkou aneb jak vypadal zámek Veltrusy v druhé polovině 19. století. Zámek Mníšek pod Brdy v sobotu zase slaví Mezinárodní den památek. V sobotu se také koná tradiční Probouzení Kutné Hory, které symbolicky ukončuje období zimy a otevírá turistickou sezónu ve městě. 18. dubna slavnostně otevře nové Retroautomuzeum Strnadice, ve kterém najdete více než 150 automobilů z let 1948 - 1990. Součástí muzea je i expozice dobových hraček a dětské hřiště. Oslavy Dne země proběhnou v sobotu v Českém Brodě. Na akci objeví dílny pro děti, jízda na koních a ponících, hrátky s hasiči, pásma dětských vystoupení, jarní bubnování a další. Ekologicky laděný je Den země v Kolíně, kde budou v sobotu připravené ekohry pro malé i velké.

Jihočeský kraj

Mezinárodní den památek oslaví v sobotu také v Českých Budějovicích, kdy bude možné si prohlédnout i méně známé památky. Zveme Vás také na další díl oblíbeného běžeckého seriálu Run Tour České Budějovice.

Plzeňský kraj

Nákupní centrum Borská Pole v Plzni zve na Motoshow, jejíž hlavní program proběhne v sobotu 18. dubna a opět nabídne atraktivní program plný adrenalinu. V sobotu se můžete se svými dětmi zúčastnit Zbirožského pedálu, cyklistické akce. Zámek Hradiště v Blovicích zve na Papírovou neděli, kdy bude možné pod vedením zkušených lektorů si vyrobit různé papírové modely.

Karlovarský kraj

Obchodní centrum Varyáda Karlovy Vary zve na oslavu 10. narozenin, při níž bude připraven bohatý program uvnitř obchodního centra i venku u dětského hřiště. A skupina Arakain a Lucie bílá vystoupí v Chodově poblíž Sokolova na dalším koncertě v rámci letošního jarního turné.

Liberecký kraj

Tradiční oslavy Dne Země se uskuteční v sobotu 18. dubna od 13 hodin v srdci obce Velký Valtinov. Součástí akce na podporu ochrany planety Země bude bohatý, ekologicky pojatý, doprovodný program. Módní inspiraci můžete hledat v sobotu na Fashion show Géčko v Liberci. V sobotu od 10.00 do 14.00 se DDM Větrník a okolí promění v kouzelnickou školu plnou kouzel, poučení a hlavně zábavy, na kterou jsou zváni všichni rodiče s dětmi.

Kraj Vysočina

V sobotu v KD Máj v Pelhřimově vystoupí kapela Wohnout s deskou Laskonky a kremrole. V neděli pak v kostele sv. Víta v Pelhřimově se můžete těšit na koncertní vystoupení 3 sólistů.

Olomoucký kraj

Olomoucký kraj zve na celou řadu kulturních akcí spojených s Mezinárodním dnem památek, například do Vlastivědného muzea v Šumperku, do Olomouce, na hrad Bouzov nebo na zámek Přerov. V Hotelu Praděd Zlaté Hory proběhne odborný workshop na téma České podzemí. Zámek Náměšť na Hané zve na slavné filmové pohádky

Jihomoravský kraj

V Brně proběhne Factory Fashion Market, trh nezávislé módy a designu. Od pátku do neděle si nenechte ujít Try One v Brně, tedy soustředění pro jezdce na jednokolkách. Zváni jsou nejen mistři disciplíny, ale i úplní začátečníci. Festival otevřených sklepů - Jaro pod Pálavou proběhne o víkendu v Pavlově, dále pak ve Velkých Pavlovicích. A víno můžete ochutnat i na Slováckém koštu vína v Mikulčicích. Za sportem se můžete vypravit do Mikulčic, kde se koná Silniční běh Velká Morava.

Zlínský kraj

Den Země proběhne ve Zlínském kraji na několika místech. Akce k tomuto svátku můžete navštívit například v Kunovském lese u Uherského Hradiště nebo na náměstí v Kroměříži.

Moravskoslezský kraj

Na Mezinárodní den památek zve zámek Bruntál a Den Země proběhne v Opavě. V Ostravě se koná Yoga and Dance Spring Festival, který nalije do Vašich žil nával jarní pozitivní energie. Na hradě Sovinec se odehraje Rekviem za rytíře v podání různých hereckých a šermířských souborů.

Zajímavé akce v okolí

Evropský týden mobility 2023 - Ústí…

16.09.2023 - 22.09.2023
Ústí nad Labem

Město Ústí nad Labem se stejně jako v uplynulých letech zapojí k dnes již tradiční celoevropské akci Evropský týden…

Serial Killer 2023 - Brno

19.09.2023 - 24.09.2023
Brno

Mezinárodní festival těch nejkvalitnějších seriálových novinek z celé Evropy.

Festival LUSTR slaví desáté narozen…

21.09.2023 - 26.09.2023
Holešovická tržnice

Festival ilustrace LUSTR slaví desáté narozeniny a poprvé se uskuteční v halách 17, 29 a 40 Holešovické tržnice v…

Lustr 2023 - Praha

21.09.2023 - 26.09.2023
Holešovická tržnice

Festival ilustrace a komiksu LUSTR slaví deset let. Přiváží do Prahy deset světových ilustrátorských festivalů a ukáže…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 22. září

Dnes má svátek Darina

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete