Statistika našeho portálu

  • 96 119 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Tipy na víkend 19. – 20. října 2019

Zveme vás na drakiády, výlovy rybníků nebo akce ukazující podzim na vesnici. O víkendu se můžete ve všech krajích přidat také ke Dni za obnovu lesa a pomoci s výsadbou stromů.

Fotogalerie k článku

Vybírat můžete také ze všech akcí v našem Kalendáři nebo z Tipů na výlety s Emcem.

Praha 

V Praze aktuálně probíhá největší výběrová přehlídka designu a módy ve střední Evropě, Designblok. Až do pondělí vás čekají novinky prestižních značek i prototypy mladých designérů a designérských studií.  Pokud jste si ještě nestačili vyrobit a pouštět draka, tak máte možnost tuto neděli na Jablíčkovské dračí dílně a drakiádě v Malešickém parku.

V sobotu si můžete nakoupit biopotraviny od místních ekologických zemědělců na Biojarmarku v Národním zemědělském muzeu.

Středočeský kraj

Zveme vás na Svatohavelské posvícení do skanzenu v Kouřimi. Můžete se těšit na historickou podobu posvícení se zvyky, vyprávěním, jarmarkem, tancovačkou a dílnami pro děti.

Na zámku Nižbor uzavřou v sobotu návštěvnickou sezonu oslavou keltského svátku Samhain. Pokud se sem tedy v sobotu vydáte, pak vás čeká slavnost plná keltského tance a zpěvu, ale i ukázky keltského řemesla a bojových dovedností.

Jihočeský kraj

Při příležitosti Mezinárodního dne archeologie se můžete v Táboře vydat na komentovanou procházku po místních významných archeologických nalezištích. Vašimi průvodci budou přímo archeologové z Husitského muzea.

Plzeňský kraj

V Plzeňském kraji se po loňském úspěchu i letos koná jarmark na hradě Švihov. V neděli vás na nádvoří čekají řemeslné výrobky, domácí i zahraniční potraviny, ale i ukázky řemesel, dobové atrakce a dílničky. Zároveň si budete moci prohlédnout i samotný hrad.

Karlovarský kraj

Zřícenina hradu Hauenštejn zve na zakončení sezony, které bude ve znamení šermířských soubojů a historických palných zbraní. Na hradě Seeberg – Poustka se můžete těšit na podzimní koncert kapely Kalandr & revival band. Uslyšíte písničky skupiny Marsyas a Petra Kalandry.

Ústecký kraj

Mezinárodní Jazz & Blues festival zavítá do Ústí nad Labem. Od pátku do soboty si tu užijete spoustu kvalitní hudby obou žánrů. Jak vypadal podzim na vesnici se dovíte tento víkend ve skanzenu v Zubrnicích. čeká vás zde ukázka podzimních zemědělských prací, sušení ovoce v historické sušárně, zpracování lnu, zpracováví mléka na máslo a tvaroh, zpracováví ovčí vlny a další.

Liberecký kraj

Nejen v Libereckém kraji bude probíhat v sobotu Den za obnovu lesa, akce Lesů ČR, při níž se široká veřejnost může zapojit do výsadby lesa pro příští generace. Na akci můžete nejen zasadit sazenice nových stromů, ale také se o lese mnohé dovědět a setkat se se známými osobnostmi, které akci podpoří. Podobná akce se koná i v ostatních krajích.

Pardubický kraJ

Až do soboty probíhá na území Pardubického kraje Mezinárodní dětský folklorní festival Tradice Evropy. Setkat se s ním můžete ve čtyřech městech – v Pardubicích, Chrudimi, Slatiňanech a ve Svitavách. 

Kaštanobraní v Nasavrkách je oslavou jedlých kaštanů, které se každoročně urodí v místním sadu jedlých kaštanů, Kaštance, která je ojedinělou přírodní památkou. Na akci se můžete těšit na jarmark a dobroty z tohoto plodu.

Jihomoravský kraj

Oba víkendové dny se koná tradiční výlov rybníka Olšovec v Jedovnici. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě jarmarku, lidových řemesel a ochutnávky rybích specialit.

Nenechte si ujít návštěvu Bzeneckých sklepů při svíčkách. Čeká vás zde ochutnávka mladých i ročníkových vín přímo od místních vinařů. to vše v romantické večerní atmosféře při svíčkách.

V pátek můžete v brněnském klubu Mersey si užít koncert Tonya Graves, zpěvačky nezaměnitelného hlasu. V klubu Mersey ji budou doprovázet muzikanti – Ondřej Sluka za bicími, Josef Flores na kytaru, Martin Landa na basu a za klávesami Jenda Pudlák.

Zlínský kraj

Také ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm vás tento víkend čeká akce věnovaná podzimu na vesnici. Mimo jiné si vyzkoušíte, jak se drží cep nebo jak se čistí zrno od plev. Součástí akce je malý řemeslný trh. Ve škole se bude vyučovat krasopis a připravena je stezka s úkoly pro děti.

Ve Valašském Meziříčí budou mít do soboty dostaveníčko amatérští recitátoři na soutěži, kterou je Mezinárodní festival poezie.

Olomoucký kraj

Také v Olomouckém kraji můžete oba víkendové dny zavítat na výlov rybníka, tentokrát Hradeckého rybníka. Výlov je spojen s ochutnávkou rybích specialit a prodejem živých ryb.

Pokud rádi tvoříte, pak pro vás je určen veletrh Tvořivá Olomouc. Tady se můžete těšit na dvě haly plné tvoření, workshopů, dílniček a nepřeberné nabídky výtvarného materiálu

Zajímavé akce v okolí

Abeceda hvězd po 20 letech - Český …

30.09.2021 - 30.09.2021
Český Dub

Divadelní společnost Vojan z. s. Český Dub a T.J. Sokol Proseč pod Ještědem Vás zve na úspěšnou hudební one-man-show.

Biatlonový závod svobody - Zubří

28.09.2021 - 28.09.2021
Zubří

Město Zubří pořádá v úterý 28. září 2021 od 9.30 hodin v areálu Březovce

Svatováclavský koncert - Třebíč

28.09.2021 - 28.09.2021
Bazilika sv. Prokopa,…

Koncert vážné hudby.

Levandulové údolí opět kvete. Přesv…

28.09.2021 - 28.09.2021
Chodouň

Levandulová bio pole v Levandulovém údolí v Chodouni rozkvetla letos už podruhé, a tak mohou poskytnout příjemnou…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 28. září

Dnes má svátek Václav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete