Statistika našeho portálu

  • 93 888 Akcí v kalendáři
  • 5 384 Ubytovacích zařízení
  • 24 185 Míst a památek

Tipy na víkend 19. – 20. října 2019

Zveme vás na drakiády, výlovy rybníků nebo akce ukazující podzim na vesnici. O víkendu se můžete ve všech krajích přidat také ke Dni za obnovu lesa a pomoci s výsadbou stromů.

Fotogalerie k článku

Vybírat můžete také ze všech akcí v našem Kalendáři nebo z Tipů na výlety s Emcem.

Praha 

V Praze aktuálně probíhá největší výběrová přehlídka designu a módy ve střední Evropě, Designblok. Až do pondělí vás čekají novinky prestižních značek i prototypy mladých designérů a designérských studií.  Pokud jste si ještě nestačili vyrobit a pouštět draka, tak máte možnost tuto neděli na Jablíčkovské dračí dílně a drakiádě v Malešickém parku.

V sobotu si můžete nakoupit biopotraviny od místních ekologických zemědělců na Biojarmarku v Národním zemědělském muzeu.

Středočeský kraj

Zveme vás na Svatohavelské posvícení do skanzenu v Kouřimi. Můžete se těšit na historickou podobu posvícení se zvyky, vyprávěním, jarmarkem, tancovačkou a dílnami pro děti.

Na zámku Nižbor uzavřou v sobotu návštěvnickou sezonu oslavou keltského svátku Samhain. Pokud se sem tedy v sobotu vydáte, pak vás čeká slavnost plná keltského tance a zpěvu, ale i ukázky keltského řemesla a bojových dovedností.

Jihočeský kraj

Při příležitosti Mezinárodního dne archeologie se můžete v Táboře vydat na komentovanou procházku po místních významných archeologických nalezištích. Vašimi průvodci budou přímo archeologové z Husitského muzea.

Plzeňský kraj

V Plzeňském kraji se po loňském úspěchu i letos koná jarmark na hradě Švihov. V neděli vás na nádvoří čekají řemeslné výrobky, domácí i zahraniční potraviny, ale i ukázky řemesel, dobové atrakce a dílničky. Zároveň si budete moci prohlédnout i samotný hrad.

Karlovarský kraj

Zřícenina hradu Hauenštejn zve na zakončení sezony, které bude ve znamení šermířských soubojů a historických palných zbraní. Na hradě Seeberg – Poustka se můžete těšit na podzimní koncert kapely Kalandr & revival band. Uslyšíte písničky skupiny Marsyas a Petra Kalandry.

Ústecký kraj

Mezinárodní Jazz & Blues festival zavítá do Ústí nad Labem. Od pátku do soboty si tu užijete spoustu kvalitní hudby obou žánrů. Jak vypadal podzim na vesnici se dovíte tento víkend ve skanzenu v Zubrnicích. čeká vás zde ukázka podzimních zemědělských prací, sušení ovoce v historické sušárně, zpracování lnu, zpracováví mléka na máslo a tvaroh, zpracováví ovčí vlny a další.

Liberecký kraj

Nejen v Libereckém kraji bude probíhat v sobotu Den za obnovu lesa, akce Lesů ČR, při níž se široká veřejnost může zapojit do výsadby lesa pro příští generace. Na akci můžete nejen zasadit sazenice nových stromů, ale také se o lese mnohé dovědět a setkat se se známými osobnostmi, které akci podpoří. Podobná akce se koná i v ostatních krajích.

Pardubický kraJ

Až do soboty probíhá na území Pardubického kraje Mezinárodní dětský folklorní festival Tradice Evropy. Setkat se s ním můžete ve čtyřech městech – v Pardubicích, Chrudimi, Slatiňanech a ve Svitavách. 

Kaštanobraní v Nasavrkách je oslavou jedlých kaštanů, které se každoročně urodí v místním sadu jedlých kaštanů, Kaštance, která je ojedinělou přírodní památkou. Na akci se můžete těšit na jarmark a dobroty z tohoto plodu.

Jihomoravský kraj

Oba víkendové dny se koná tradiční výlov rybníka Olšovec v Jedovnici. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě jarmarku, lidových řemesel a ochutnávky rybích specialit.

Nenechte si ujít návštěvu Bzeneckých sklepů při svíčkách. Čeká vás zde ochutnávka mladých i ročníkových vín přímo od místních vinařů. to vše v romantické večerní atmosféře při svíčkách.

V pátek můžete v brněnském klubu Mersey si užít koncert Tonya Graves, zpěvačky nezaměnitelného hlasu. V klubu Mersey ji budou doprovázet muzikanti – Ondřej Sluka za bicími, Josef Flores na kytaru, Martin Landa na basu a za klávesami Jenda Pudlák.

Zlínský kraj

Také ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm vás tento víkend čeká akce věnovaná podzimu na vesnici. Mimo jiné si vyzkoušíte, jak se drží cep nebo jak se čistí zrno od plev. Součástí akce je malý řemeslný trh. Ve škole se bude vyučovat krasopis a připravena je stezka s úkoly pro děti.

Ve Valašském Meziříčí budou mít do soboty dostaveníčko amatérští recitátoři na soutěži, kterou je Mezinárodní festival poezie.

Olomoucký kraj

Také v Olomouckém kraji můžete oba víkendové dny zavítat na výlov rybníka, tentokrát Hradeckého rybníka. Výlov je spojen s ochutnávkou rybích specialit a prodejem živých ryb.

Pokud rádi tvoříte, pak pro vás je určen veletrh Tvořivá Olomouc. Tady se můžete těšit na dvě haly plné tvoření, workshopů, dílniček a nepřeberné nabídky výtvarného materiálu

Zajímavé akce v okolí

Koncert symfonických rokových hitů …

08.09.2020 - 08.09.2020
Praha

V rámci česko-slovenského turné v Praze vystoupí v jediném představení první světový taneční orchestr CONCORD…

Setkání s Ivo Šmoldasem - Český Dub

01.10.2020 - 01.10.2020
Česká beseda

Zábavná talkshow Iva Šmoldase zahrnuje humorné a originální vyprávění, životní příběhy jak ze soukromého, tak z…

Divadelní představení Hoří, má pane…

03.10.2020 - 03.10.2020
Sokolovna Proseč pod…

Hoří, má panenko! – divadelní zpracování slavného filmu pánů Miloše Formana, Jaroslava Papouška a Ivana Passera.

Hudební festival Hrošení - Krucembu…

16.07.2021 - 17.07.2021
Kemp MOŘE u rybníku Řeka

Festival se zaměřením na folk, bluegrass, tremp a country music se odehrává v zavedeném retrokempu s restaurací.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 12. srpen

Dnes má svátek Klára

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete