Statistika našeho portálu

  • 95 089 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 192 Míst a památek

Tipy na víkend 20. - 21. července 2019

Letní prázdniny jsou v plném proudu a s nimi i řada akcí a festivalů pod širým nebem.Tento víkend můžete vyrazit třeba na Colours of Ostrava, na Hrady Cz, Lunghnasad nebo třeba Dny řemesel. kompletní nabídku akcí pro tento víkend najdete v našem Kalendáři akcí. A pokud byste si přesto nevybrali, pak pro vás máme ještě Tipy na výlety s Emcem.

Fotogalerie k článku

Letní prázdniny jsou v plném proudu a s nimi i řada akcí a festivalů pod širým nebem. Tento víkend můžete vyrazit třeba na Colours of Ostrava, na Hrady CZ, Lunghnasad nebo třeba Dny řemesel. Kompletní nabídku akcí pro tento víkend najdete v našem Kalendáři akcí.

A pokud byste si přesto nevybrali, pak pro vás máme ještě Tipy na výlety s Emcem.

Praha 

V Praze můžete až do soboty navštívit taneční festival Nultý bod. Výraznými interprety letošního kanadská tanečnice a choreografka, držitelka Stříbrného lva (neboli Velké ceny poroty) z benátského Biennale, Dana Michel se svým zbrusu novým představením a Raimund Hoghe - bývalý dvorní dramaturg Piny Bausch, v současné době zásadní osobnost německé taneční scény. 

Aspoň na víkend zavítej do genetické laboratoře je název doprovodného programu k výstavě doba genová, kterou najdete v Nové budově Národního muzea. V rámci programu si můžete vyzkoušet práci molekulárního biologa!

V sobotu i v neděli si nenechte ujít videomapping show Moon50, který vás vezme zpátky na Měsíc. Po padesáti letech od prvního letu na měsíc odstartuje Apollo 11 znovu, tentokrát z Žižkovské televizní věže v Praze.

V neděli si můžete také dopřát nejsladší brunch v Praze, a to v cukrárně Myšák ve Vodičkově ulici, kde se vám naskytne jedinečná příležitost ochutnat to nejlepší, co česká cukrařina nabízí. O menu se postará totiž Cukrář Skála a Lukáš Pohl, česká esa nejsladšího řemesla na světě.

Středočeský kraj

Tradiční sjezd Heligonkářů můžete navštívit na Roztěži v sobotu. I letos zde vystoupím řada populárních heligonkářů a harmonikářů. Určitě vám doporučujeme festival Oživlý středověk v podhradí na hradě Zlenice. Oba víkendové dny tu uvidíte řemeslníky, kteří vám přiblíží dávno zmizelé dovednosti a technologie.

Rockový festival Allmara Open Fest vás přivítá v sobotu na letním parketě v Miřeticích. Vystoupí hardrocková skupina Allmara, která je zároveň pořádající kapelou, dále kapely RockTom, Timur, Lady Kate a Vořežprut.

Jihočeský kraj

Lughnasad – festival keltské kultury v archeoskanzenu v Nasavrkách je mezinárodní akcí, která startuje v sobotu a potrvá celý týden. Seznámí vás s keltskou historií. Létofest 2019 zavítá od pátku do soboty do Českých Budějovic. Vystoupí zde řada kapel jako mig 21, Horkýže slíže, Mandrage, Divokej Bill a další.

A nenechte si ujít také Třeboňské slavnosti Jakuba Krčína, které představí Třeboň za časů dávno minulých, kdy město vzkvétalo pod dohledem rodu Rožmberků. Navštívit je můžete v sobotu v Třeboni.

Plzeňský kraj

Ukázka vázání vorů, ukázka starých řemesel a plavení dřeva po Vchynicko – Tetovském plavebním kanálu bude k vidění v sobot v obci Rechle u Modravy. Velkolepý sraz amerických vozů a motocyklů, Hollywood US Cars, značek Harley Davidson a Indian začíná v pátek v Holýšově a potrvá až do neděle.

Ústecký kraj

Procesí a mše svatá v kostele sv. Maří Magdaleny, řemesla, trhy, hudba, občerstvení, to všechno vás čeká v sobotu v Muzeu lidové architektury v Zubrnicích.

Liberecký kraj

Tento víkend pokračuje Mistrovství České republiky a IDF World Cup Series Kozákov Challenge 2019, tedy závody v downhillovém skateboardingu. V Jilemnici můžete navštívit Krakonošovy letní podvečery, které jsou čtyřdenní kulturní přehlídkou. Součástí je i malá tržnice, aktivity pro děti nebo rozšířené prohlídky historické zóny v Jilemnici.

Pardubický kraj

Do neděle probíhá na hradě Svojanov setkání řezbářů, kteří předvedou své řezbářské umění. Putovní letní kulturní festival Hrady CZ najdete od pátku do neděle ve Starém Hradišti. Po šesti letech se na festival vrací i kapela Kryštof, tak si nenechte festival ujít zde nebo v některém z dalších sedmi míst.

Královéhradecký kraj

Největší událost letních prázdnin v Náchodě je letošní Pivobraní. Kromě skvělého piva a občerstvení, nebudou chybět koncerty kapel Škwor, Heebie Jeebies, Pokáče, Ivana Mládka, Jakuba Děkana apod.

V sobotu stojí za návštěvu jistě Den krkonošských řemesel v Trutnově. Návštěvníci si tu budou moci zkusit výrobu vlněné příze, šperků, košíku z vrbového proutí, drátovaných drobností, tkaní na nejrůznějších tkalcovských stavech, s hrnčířem si vytočí keramický hrnek a další.

Moravskoslezský kraj

V Ostravě je akcí číslo jedna jednoznačně festival Colours of Ostrava. Ten odstartoval už v úterý, ale potrvá až do soboty, takže stál je čas na něj vyrazit. Na dvou desítkách scén se představí kolem dvou stovek kapel a účinkujících, mezi jinými uvidíte např. Jarka Nohavicu, Evolution Dejavu, Jamie Cullum, Apollo 440, Divokej Bill, Tortured Soul, Lenku Dusilovou, The Plastic People of the Universe.

V regionu se můžete o víkendu vypravit také na hrad Hukvaldy, kde se koná další ročník jeho dobývání. Třikrát za den můžete vidět samotné dobývání, ale můžete se těšit také na dobové ležení, rytíře, krásné dámy a dobovou hudu.

Jihomoravský kraj

Kapela Tři sestry zahraje v sobotu na hradě Veveří. Představí se také její hosté Doctor P.P. a Pirates of the Pubs. Až do neděle probíhají ve Velké nad Veličkou Horňácké slavnosti, které jsou přehlídkou autentického folklóru.

Zlínský kraj

Oba víkendové dny se koná Den řemesel a setkání kovářů, které hostí Valašské muzeum v přírodě – skanzen. Své umění předvedou tesaři, kováři, kameníci, bednáři, koláři a další řemeslníci. Letos vás čeká ukázka tradičních lidových řemesel, která úplně nevymizela.

Ve Valašském Meziříčí můžete do soboty ochutnat na 30 druhů gulášů a užít si při tom skvělou muziku na Gulášfestu

Zajímavé akce v okolí

Abeceda hvězd po 20 letech - Český …

30.09.2021 - 30.09.2021
Český Dub

Divadelní společnost Vojan z. s. Český Dub a T.J. Sokol Proseč pod Ještědem Vás zve na úspěšnou hudební one-man-show.

Online: Bude dobrej -autorské čtení…

07.04.2021 - 13.04.2021
Praha

Vyprávím příběh jednoho bláznivýho psa, jeden rok života, kdy mi tohle zvíře vtrhlo do mého domova, do mojí existence a…

Online: Kosmonauti (1/2) - celá ČR

12.04.2021 - 15.04.2021
Praha

Vydejte se do vesmíru prostřednictvím Prima ZOOM. 60 let od prvního letu člověka do vesmíru.

Online:První kosmonaut - celá ČR

12.04.2021 - 12.04.2021
Praha

Živě komentovaná rekonstrukce letu J. A. Gagarina do vesmíru.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

pondělí 12. duben

Dnes má svátek Julius

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete