Statistika našeho portálu

  • 101 923 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 21.-22. listopadu

Blížící se listopadový víkend přinese celorepublikovou akci Noc divadel, která je součástí evropského projektu European Theatre Night a která prezentuje divadlo netradičně. Do nabídky akcí se promítne také pomalu se blížící vánoční čas.

Blížící se listopadový víkend přinese celorepublikovou akci Noc divadel, která je součástí evropského projektu European Theatre Night a která prezentuje divadlo netradičně. Do nabídky akcí se promítne také pomalu se blížící vánoční čas.

Praha

Loutkový festival Novodvorský zvoneček se koná od čtvrtka do soboty v Kulturním centru Novodvorská jako první ročník pohádkového festivalu. V sobotu se také uskuteční třetí ročník Noci divadel, který představí tvořivým způsobem divadlo v netradiční formě. Pohár pražských běžeckých nadějí se uskuteční také v sobotu a dá prostor mladým běžeckým talentům.

V sobotu večer se můžete vydat také na velkou laserovou a světelnou show Transmission, která se koná v O2 aréně. V neděli se můžete zapojit do unikátní akce, kterou je společný oběd českých rodin a rodin cizinců, který nese název Rodina Odvedle.

Středočeský kraj

Noc divadel se uskuteční na několika místech také ve Středočeském kraji. Navštívit ji můžete v Mladé Boleslavi, v Sázavě, na Kladně nebo v Příbrami. A proto že se i Advent blíží, na zámku Nelahozeves si na neděli připravili pro návštěvníky Adventní slavnosti. Nenechte si ujít v sobotu ani tradiční Andělské zvonění v Českém Brodě, akci plnou krásných originálních výrobků z českých ateliérů a dílen, kde Vás také čeká divadelní představení Já nespím Arieli divadla Oklikou.

Královéhradecký kraj

Noc divadel na Vás čeká v sobotu i v Hradci Králové. Ve Smiřicích si můžete na adventních trzích zakoupit už první vánoční dárky nebo dekorace a naladit se na blížící se advent. 

Pardubický kraj

Do Noci divadel se samozřejmě zapojí i v Pardubickém kraji a to přímo v Pardubicích. A pokud Vás láká lidová zábava a máte chuť na něco typicky českého, pak se vydejte na Kateřinské posvícení s pravou zabijačkou, které se chystá na sobotu v Chrudimi.

Ústecký kraj

Také zde proběhne celá řada akcí v městských divadlech, které se zařadily do projektu Noci divadel. Jedná se o Noc divadel v Rumburku, v Mostu, v Teplicích, Litvínově nebo v Ústí nad Labem.

Jihočeský kraj

Navštívit můžete dvoudenní veletrh kreativního tvoření Kreativ Soběslav, který proběhne od pátku do soboty. Noc Divadel pak proběhne v Českých Budějovicích a v Českém Krumlově

Plzeňský kraj

Plzeňský kraj se zapojí do Noci divadel přímo v Plzni. ale nabídne také sobotní otevřenou divadelní dílnu. V sobotu večer se koná velká a dlouho očekávaná událost, kterou je vyvrcholení ročního prvenství Plzně jako evropského hlavního kulturního města - Ples Evropy. Jedná se o reprezentační společenskou akci, která svými rozměry přesáhne okruh města Plzně a Plzeňského kraje.

Karlovarský kraj

Od pátku do soboty si můžete vybrat z programu akce zvané Hornický dům, která se koná v Sokolově a při níž Vás čekají zajímavé přednášky, vernisáže, ale i divadlo pro děti či ples. Noc divadel proběhne v Karlových Varech, v Ostrově a Chebu

Kraj Vysočina

Pokud se v sobotu vydáte do Jihlavy, pak zde můžete prožít Noc divadel, stejně jako v Ledči nad Sázavou. Možná ale dáte raději přednost koncertu Michala Hrůzy a jeho kapely Hrůzy, který proběhne v Třebíči v sobotu. 

Jihomoravský kraj

Ve Staré Břeclavi pro Vás připravili tradiční hody. V sobotu se zase setkají exkluzivní vína světa a vybraná česká vína na Duelu vín, který pořádají v sobotu v Hustopečích. A na Noc divadel můžete vyrazit do Znojma nebo do Brna

Olomoucký kraj

Zajít se podívat na slavnostní rozsvícení vánočního stromu můžete už nadcházející neděli do Olomouce. V Olomouci proběhne také Noc divadel, stejně jako v Šumperku nebo v Prostějově.

Zlínský kraj

Adventní víkend bude připravený v Zoo Lešná, kde na malé i velké čekají adventní dílny. 13. valašský krajkářský a řemeslný trh představí nejen krajkářství, ale i další řemesla ve Valašském Meziříčí. Za Nocí divadel se můžete vydat do Zlína.

Moravskoslezský kraj

Noc divadel zde proběhne v Ostravě a v Opavě. Děti se mohou těšit na show na ledě Jen počkej zajíci s Tomášem Vernerem a Michalem Nesvadbou jako uvádějícím.

Zajímavé akce v okolí

P/\ST + live bands & dnb party ∗ Ta…

23.03.2024 - 23.03.2024
Kiwi Bar

Srdečně Vás zveme na hudební koncert v Tachově v Kiwi Baru. Spojili jsme síly, energie, nadšení a připravili další…

Za tajemstvím Mayů – Mexiko, Guatem…

04.03.2024 - 04.03.2024
Masarykův kulturní dům…

Přednáška

Jakub Smolík s kapelou 2024 - Třebíč

04.03.2024 - 04.03.2024
Divadlo Pasáž

Koncert věčného romantika s doprovodnou skupinou opět v našem městě.

Mluviti pravdu 2024 - Mělník

05.03.2024 - 05.03.2024
Masarykův kulturní dům…

Divadelní představení

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 4. březen

Dnes má svátek Stela

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete