Statistika našeho portálu

  • 102 530 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

TIPY NA VÍKEND 22. – 23. dubna

Fotogalerie k článku

Praha 

Ještě do 22.4. 2023 se můžete přijít podívat na Fashion Weeknákupním centru Metropole Zličín. Fashion Week návštěvníkům nabídne sérii módních přehlídek, beauty koutek, rozhovory se známými českými osobnostmi, program pro děti a mnohé další.

 

Středočeský kraj

Prožijte s dětmi pohádku O Perníkové chaloupce jako naživo.  Masarykův kulturní dům Mělník představí tuto neděli pohádku O Perníkové chaloupce pro malé i velké. Představení O perníkové chaloupce je loutkové představení, kde naši dřevění i nedřevění herci dětem vyprávějí jednu z nejklasičtějších pohádek kouzelným jazykem básníka Václava Renče.

 

Vysočina  

Divadelní společnost Julie Jurištové si v neděli ve městě Třebíč přichystala pohádku Čertův Švagr pro rodiče s dětmi. Tento dětský muzikál na motivy B. Němcové vás zavede za hlavním hrdinou Petrem. Zlá a vypočítavá macecha vyžene nevlastního syna z domu a všude ho posílají k čertu. Po sedmi letech se vrací na zem, kde poznává dobré i zlé.

 

Jihočeský kraj

Přijeďte se podívat do krásného města České Budějovice, kde oslavíte Mezinárodní den památek 2023. Město České Budějovice vás zve na již tradiční Mezinárodní den památek. Tématem letošního ročníku je Moderní architektura Českých Budějovic aneb od zlatých šedesátých po současnost. Vstup je zdarma! Čekají vás komentované prohlídky, přednášky, program pro rodiny s dětmi, prohlídky města křížem krážem s památkářem, volně přístupné objekty, retro módní přehlídka z "totáče", jízdy historickým autobusem, oldies hudba a mnohem více.

 

Plzeňský kraj

Plzni se tuto sobotu uskuteční Festival kreativity a kutilství. Vyzkoušejte, poznejte a osahejte si nevšední projekty a experimenty z oblastí nových technologií, řemesel, 3D tisku, ale i vyšívání, elektroniky, designu, dronů, modelářství a mnoho dalších. Vstup zdarma!

V Tachově můžete navštívit Festival Muziq, což je nový hudební festival bez žánrových mantinelů. Myšlenkou je setkání přátel a milovníků hudby, a zvýšit povědomí o nových, progresivních a zajímavých projektech, kapelách a muzikantech domácí hudební scény.

 

Karlovarský kraj 

Město Cheb pořádá tuto sobotu akci s názvem ART W 2023. Jedná se o tvůrčí procházku s fotoaparáty pro děti do 6 let a mládež. 

 

Ústecký kraj

Máte rádi dobré pivo? Potom si nenechte ujít Mezinárodní pivní festival 2023Litoměřicích, který probíhá tento víkend. 

Dále vás čeká 2. ročník hudebního festivalu na podporu záchrany zámku Pětipsy. Na festivalu vystoupí Bára Basiková a Lament, Michal Šindelář s kapelou, Saving George, kapela Řeka a dětský pěvecký sbor ProRadost. Je připraven i program pro děti: šermíři, malování na obličej, tvůrčí dílnička. Bude připraveno bohaté občerstvení. 

Navštivte Festival vína na zámku Červený Hrádek v Jirkově. Do krásného prostředí zámku Červený Hrádek se sjedou vinaři z různých vinařských podoblastí Čech a Moravy, aby zde představili to nejlepší ze své aktuální produkce. Chybět nebudou staří známí jako Vinařství Rauš či Modré vinařství, ale ani nové neznámé tváře. Nabídka vína bude velice pestrá, takže si každý vínomilec přijde na své.

 

Liberecký kraj

Na zámku Sychrov se v sobotu uskuteční Setkání amerických automobilových veteránů. Proběhne zde i Soutěž elegance - setkání fanoušků a členů klubu 1st Veteran US Car Praha. Akce proběhne od 10:00 do 14:00. Jednotné vstupné činí 80 kč.

 

Královéhradecký kraj

Zúčastněte se Svatojiřské pouti z Otovic do Martínkovic, která proběhne tuto sobotu. Čeká vás například komentovaná prohlídka kostela sv. Barbory, mše svatá v kostele sv. MARTINA A Jiří v Martínkovicích s doprovodem Clari Cantus a zajištěná bude také volná zábava pro děti i dospělé, nebude chybět hudba ani občerstvení.

Dále vás zveme na minifestival Primavera Portuguesa, který se uskuteční 19.-21. 4. v ClubCafé Pessoa Hradec Králové vždy od 17.30 do 22 hod a seznámí návštěvníky s portugalskou kuchyní, hudbou a památkami. Přijďte ochutnat portugalské speciality, kávu nebo víno, zaposlouchat se do teskných tónů fada nebo poznat zajímavá místa "na konci světa", kam stojí za to se vypravit.

 

Pardubický kraj

Všichni milovníci vína by se měli tuto sobotu zastavit v Pardubicích na akci s názvem Vinný košt, protože letos poprvé si tento festival plný výborných vín od českých vinařů užít i v Pardubicích. Čeká vás množství vína, které ani vypít nejde, food zóna chutí snoubící se s vínem, program pro děti a také nebude chybět ani hudební program po celý den. Vstup je volný.

 

Jihomoravský kraj

Oslavte společně s městem Brno Den Země. Letos bude přímo k nakousnutí. V pátek 21. a v sobotu 22. dubna si vezmeme na mušku oblíbené téma – JÍDLO. Nakoukneme pod pokličku produkci potravin lokálně i globálně, využijeme kdejaký jedlý plevel, co roste v okolí Brna a samozřejmě budeme vařit, péct a hlavně ochutnávat. Své si najdou děti i dospělí!

 

Zlínský kraj

Město Vsetín si pro vás připravil letos již 25. Vsetínský filmový maraton, který proběhne ve vsetínském kině Vatra v tradičním termínu od 21. do 23. dubna 2023. Přinese takřka kompletní režisérský profil nestora chorvatského filmu Rajka Grliće a reprezentativní náhled do současné chorvatské kinematografie. Od pátku do neděle budou moci návštěvníci akce zhlédnout až 14 celovečerních filmů, většinu z nich v české premiéře. Akci doplní výstava fotografií Nino Marcuttiho s názvem Okamžiky z nádherného Chorvatska instalovaná ve foyeru kina Vatra.

 

Olomoucký kraj 

O víkendu rozhodně zavítejte na největší svátek květin aneb mezinárodní květinovou a zahradnickou výstavu Flora Olomouc 2023. Středobodem proslulé akce bude již tradičně hlavní expozice v pavilonu A, připraveny budou i velké Zahradnické trhy, několik gastrozón a pestrý doprovodný program. Ten mimo jiné zahrnuje workshopy, hudební vystoupení, aktivity pro děti a také odpočinkové zóny. 

 

Moravskoslezský kraj

Ostravě se letos uskuteční již 6. ročník Festivalu konopí. KONOPEX opět otevírá dveře do světa konopí. Šestý ročník konopného festivalu proběhne 21.–23. dubna v komplexu Trojhalí Karolina v centru Ostravy a představí rostlinu konopí v mnoha oblastech svého univerzálního využití.

Oblíbený MINT Market se letos poprvé podívá do Trojhalí Karolina v sobotu 22. dubna a představí zde tvorbu více než devadesáti tvůrců z celé republiky a Slovenska. Zároveň s MINT Marketem bude v hale probíhat již zmíněný konopný festival Konopex, o důvod víc udělat si výlet do Trojhalí.

Zajímavé akce v okolí

Auto-moto-Farmářské a bleší trhy Tu…

30.06.2024 - 30.06.2024
Stružinec, Tuhaň, 51251

Všechny zveme na Neděli 30. června 2024 do obce Tuhaň u Semil, na tradiční auto-moto, farmářské a bleší trhy.

Třebsínské zvonění 2024 - Krňany

05.07.2024 - 06.07.2024
Třebsín 100

Hudební festival pro celou rodinu, zaměřený na country, bluegrass, folk a trampskou muziku

Buskers fest 2024 - České Budějovice

17.06.2024 - 21.06.2024
centrum města

Čtrnáctý ročník mezinárodního festivalu pouličního umění se opět vrací do českobudějovických ulic. Od pondělí do pátku…

LiStOVáNí.cz: Než natáhnu brka 2024…

19.06.2024 - 19.06.2024
Masarykův kulturní dům…

Scénické rozhovory

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 19. červen

Dnes má svátek Leoš

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete