Statistika našeho portálu

  • 102 342 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 23. - 24. dubna

Po velikonočních radovánkách nás čeká řada festivalů, výstav a sportovních akcí. Jaro začíná, kultura se rozjíždí, jste připraveni?

Fotogalerie k článku

Hlavní město Praha

Máme pro vás skvělý tip na akci s dětmi! Pyžamková párty v Baby Clubu Juklík na Praze 5, která se koná 22. – 23. 4., bude pro vaše děti plná nových zážitků, dovádění, plavání a tvoření! Program je pro ně připraven opravdu pestrý, a tak si zaslouženého odpočinku můžete užít i vy – rodiče. Dobrodružství začíná v pátek v 17.00 a končí v sobotu v 18.00 hodin.

Předposlední dubnový víkend může přinést do vašich dnů něco nevšedního. Do pražského Střížkova se na 50. pražský turnaj v go sjedou nejlepší hráči této nejstarší deskové hry a vy jim můžete koukat přes rameno. Na vítěze čeká nejen tučná odměna, ale i výsada možnosti reprezentování České republiky na MS v této generacemi prověřené hře.

 

Středočeský kraj

Máme tu 6. ročník překážkových závodů Urban Challenge 2022! Čekat vás bude opět 5 km dlouhá trať a více jak 25 originálních překážek z městského prostředí. Pro děti budou připraveny trasy 900 m nebo 1 800 m. Urban Challenge je městský překážkový běh na 5 km s více jak 25 originálními překážkami. V roce 2022 nás čeká již 6. ročník a 5 jedinečných lokalit v České republice. Tratě jsou připraveny pro děti i dospělé. V sobotu proběhne první běh v Kladně.

V Líbeznici v sobotu proběhne škola kouzel. Pojďte si hrát na kouzelnickou školu a v roli kouzelnických učňů čarujte společně s mágem Pavlem Kožíškem. Každý kouzelnický učeň na jevišti dostane pravé kouzelnické vysvědčení a všechny děti v sále budou zapojeny do většiny kouzel a soutěží.

 

Jihočeský kraj

České festivaly vína míří konečně i do Strakonic! První ročník Strakonického festivalu vína se uskuteční v sobotu 23. dubna v Panské zahradě. Akce se zúčastní 16 vybraných vinařství z Moravy a z Čech. Samozřejmostí je i doprovodný program jako cimbálovka nebo DJ. 

Zajímá vás, jak se žilo v Českých Budějovicích v 19. století? Zveme Vás na Mezinárodní den památek do bývalého povoznictví U Ferusů na Senovážné náměstí v Českých Budějovicích. V sobotu 23. dubna se můžete těšit na akci pro veřejnost České Budějovice v rytmu valčíku aneb kulturní život ve městě v 19. století.

 

Plzeňský kraj

V sobotu 23. dubna na vás ve Farmaparku u Toma bude čekat zábavné vystoupení pro děti v podání oblíbených MYŠ & MAŠ! Děti se u nás vyřádí nejen u zvířátek, ale také tancováním a zpíváním! 

 

Ústecký kraj

S dětmi se v sobotu v Ústí nad Labem můžete vypravit na příjemnou outdorovou akci - Vítání jara. Dlouhonozí skřítci si připravili nejen pro děti velkou spoustu aktivit a soutěží. Společně tak přivítáte jaro a užijete se hromadu zábavy. U horní stanice lanové dráhy obdrží každý soutěžící arch pro razítka. Po návštěvě pěti soutěžních stanovišť, řádném splnění úkolů a získání pěti razítek čeká na úspěšné hráče zajímavá odměna.

 

Liberecký kraj

Milovníci starých aut mohou zpozornět. V sobotu prběhne na zámku Sychrov sraz veteránů, který se nese v duchu elegance. Tak je pojmenován titul, o který budou veteráni soutěžit. 

Za zábavou se dále můžete vypravit do Zoo Liberec, která si u příležitosti Dne země připravila bohatý a interaktivní program. Čekají vás různé soutěže, dílničky i vědomostní kvíz. Pokud přinesete vysloužilý drobný elektrospotřebič, získáte dětskou vstupenku na akci Den Země zdarma.

 

Královéhradecký kraj

Tento víkend si připomínáme Den Země. V Královehradeckém kraji ho můžete oslavit třeba v sobotu od 10:00 do 18:00 na Doteku a na ZŠ Horní Maršov. Těšit se můžete na jarní výlet, jarmark místních výrobců, hry a úkoly pro děti, výtvarné aktivity, dětský koutek, projížďky na koni a ukrajinský stánek. Čeká Vás i kulturní program v podobě pěveckého sboru a divadla pro děti.

 

 Kraj Vysočina

Den země můžete jít oslavit i do Zoo Jihlava. V rámci bohatého programu s ekologickými aktivitami se návštěvníci dozvědí, jak mohou pomoci Zemi chránit. V areálu Zoo Jihlava bude 5 stanovišť se zábavnými aktivitami nejen pro děti. 

 

Jihomoravský kraj

Spolek velkoněmčických vinařů srdečně zve všechny milovníky vinného moku na další ročník Noci otevřených sklepů ve Velkých Němčicích v sobotu 23. dubna od 14 hodin do 22 hodin. Pojďte s námi cestou necestou po sklípcích našich malovinařů a ochutnejte produkty jejich celoročního snažení. Připraveni jsou na vás samozřejmě hlavně naši vinaři, kteří vám otevřou své sklípky a nabídnou své nejlepší víno.

Březen, za kamna vlezem, duben, ještě tam budem? Žádné takové! V rámci závodu Běhej lesy vás čeká první závod sezóny, který startuje v kouzelné jarem provoněné Lednici. Kdo má chuť proběhnout se naší krásnou památkou, která patří pod ochranu UNESCO, a ještě dále, měl by se přihlásit ještě dnes. 

 

Zlínský kraj

Máte chuť si zasportovat? Ve Zlíně se na různých místech od pátku do soboty uskuteční Dny otevřených sportovišť.  Budete mít možnost nahlédnout do zázemí zlínských sportovišť, klubů a spolků nabídne mimořádný víkend. Vybrané sporty bude možné vyzkoušet pod vedením skvělých profesionálů. Na této akci se veřejnosti představí místní kluby a organizace a zájemci si budou moci vyzkoušet celou škálu sportovních aktivit pod vedením profesionálů.

O víkendu 22.–24. dubna proběhne ve vsetínském kině Vatra již 24. ročník Vsetínského filmového maratonu. Již po patnácté přinese žhavé filmové novinky z Balkánu. Balkánu bude ale letos patřit jen polovina programu. Tu druhou půlku vyplní snímky natočené v posledních dvou letech na opačné straně Evropy – ve Skandinávii. Letošní ročník této tradiční přehlídky pořádané Filmovým klubem Vsetín totiž nese podtitul Z jihu na sever, aneb balkánská Skandinávie a skandinávský Balkán.

A do třetice také do Zlína! Kdyby se vám chtělo trochu nakupovat, máte jedinečnou příležitost. Oblíbený víkend výhodných nákupů je opět tady. Dny Marianne proběhnou od 22. do 24. dubna a ve Zlatém jablku budou mít i svou Marianne lounge, která nabídne odpočinek během nakupování i možnost získat speciální dárky a drobné občerstvení v podobě kávy zdarma.

V sobotu, 23. 4. se v Uherském Brodě uskuteční oblíbený Gastro Brod Festival. Od 10.00 do 19.00 hod. se louka za Muzeem J. A. Komenského zaplní food trucky a stánky s pestrou nabídkou lahodných pokrmů a dobrého pití.

 

Olomoucký kraj

Máte rádi tajemnou atmosféru hradů a zámků? Hrad Bouzov bude v sobotu hostit čarodejnice! Těšit se na vás budou na speciální prohlídce od 13.00 do 15.00 a v čarodějnické dílně od 13.00 do 16.00 hodin. Prohlídky s čarodějnickou tématikou jsou vhodné pro rodiny s dětmi od 3 - 7 let.

 

Moravskoslezský kraj

Po dvou letech nucené přestávky KONOPEX opět otevře dveře do světa konopí pro širokou veřejnost. Přijďte nasát jedinečnou atmosféru a dozvědět se více o této úžasné a univerzální rostlině, která provází lidstvo od nepaměti. Pátý ročník konopného festivalu se letos přesune do nových a větších prostor komplexu Trojhalí Karolina v centru Ostravy, kde vás od pátku do neděle čeká bohatý program.

Zajímavé akce v okolí

Festival Muziq 2024 - Tachov

08.06.2024 - 08.06.2024
Letní parket u Bělčáka

Festival Muziq v Tachově zve na druhý ročník!

Konkurz 2024 - Mělník

20.05.2024 - 20.05.2024
Masarykův kulturní dům…

Divadelní představení

Hypnotizér v Liberci | květen 2024

20.05.2024 - 20.05.2024
Nad Školou 1675, 463 11…

Přijďte se uvolnit a prožít si něco velice výjimečného na představení HYPNOTIZÉR!

Mise za záchranu sadby 2024 - Mělník

20.05.2024 - 20.05.2024
Městská knihovna Mělník

Swap sazenic, osiva a pokojových květin

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 20. květen

Dnes má svátek Zbyšek

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete