Statistika našeho portálu

  • 101 436 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 30. - 31. března 2019

Poslední víkend v březnu vás zveme na Festival filmových klapek, festival Struny dětem, Kubánskou noc nebo na výstavu největších záhad světa. Nechybí ani řada výstav a zajímavých přednášek.

Fotogalerie k článku

Poslední víkend v březnu vás zveme na Festival filmových klapek, festival Struny dětem, Kubánskou noc nebo na výstavu největších záhad světa. Nechybí ani řada výstav a zajímavých přednášek.

Praha

Všechny nadšence do cyklistiky zveme od pátku do neděle na veletrh For Bikes v PVA Expo Letňany. Můžete se těšit na novinky v oblasti kol a elektrokol, koloběžek, velomateriálu, doplňků, výživy, oblečení a veškerých služeb spojených s cyklistikou a cyklodopravou. Rodinný festival Struny dětem oživí tento víkend divadlo Minor, Novoměstskou radnici a Vodičkovu ulici. V hlavním programu se letos představí přední čeští umělci v čele s Anetou Langerovou, Monikou Načevou, Michalem Pavlíčkem a smyčcovým kvartetem Pavla Bořkovce.

V sobotu můžete zažít Islandský den, když navštívíte desetihodinový maraton přednášek v Městské knihovně v Praze. Hlavním hostem Islandského dne se stane spisovatel, hudebník a vydavatel Aðalsteinn Ásberg Sigurðsson.

Středočeský kraj

22. ročník Salonu filmových klapek můžete navštívit i tento víkend v Mladé Boleslavi. Letošní sbírka čítá na 120 originálních děl. Mezi výtvarníky, kteří filmovou klapku povýšili na umělecké dílo, nechybí ani letos taková jména, jako je Kristián Kodet, Iva Hüttnerová, Jiří Slíva, Kateřina Miler a další. 

Na hradě Točník zahájí tuto sobotu novou sezonu. Připraveno je odpoledne pro děti plné soutěží, divadlo a také rytíři. V Týnci nad Sázavou se v sobotu koná tradiční odemykání Sázavy, na které jste zváni.

Plzeňský kraj

Blik blik je název festivalu světla, který bude zahájen v pátek v Plzni a který můžete navštívit až do neděle. Těšit se můžete na 13 instalací v interiéru i exteriéru na trase od DEPO2015 přes náměstí Republiky až po Pivovarnické muzeum. 

V sobotu se můžete vydat také na besedu o Dakaru, na které se setkáte s Martinem Macíkem jr. Beseda se koná ve Kdyni.

Karlovarský kraj

Po stopách Mattoniho je název komentované prohlídky obnovovaného areálu bývalých městských lázní v Kyselce u Karlových Varů. Zájemci se mimo jiné dozvědí zajímavosti z historie, o Zlatém věku lázní, kde všude se natáčel seriál Já Matttoni. 

Ústecký kraj

Zajímá vás, jak to vypadá přímo v uhelném lomu za plného provozu? Pokud ano, pak se tuto sobotu vydejte na offroad safari Stezky uhlí v Litvínově.

Pardubický kraj

Výstava Největší záhady a tajemství světa představí v Lanškrouně nejtajemnější předměty světa. díky přesným replikám, maketám a faksimiliím si zde prohlédnete Křištálovou lebku, Turínské plátno, Ďáblovu bibli, Voynichuv rukopis, sochu Moai, Tutanchamonovu trubku, antický počítač, Svatý grál, Longinovo kopí a další.

Moravskoslezský kraj

Od středy až do neděle se v Ostravě koná devátý ročník krajské postupové přehlídky amatérského činoherního a hudebního divadla Moravskoslezského kraje – Ostravské buchary 2019. O postup na celostátní přehlídku bude soupeřit 8 amatérských divadelních souborů.

Jihomoravský kraj

Z pátka na sobotu můžete v Brně zažít Kubánskou noc, během níž vás obklopí rytmy salsy, merengue, bachaty, cha cha cha, rumby a son. 

Olomoucký kraj

MINT market, tedy trh s originální módou, šperky, designem a delikatesami zamíří tuto sobotu poprvé do Olomouce. Více než 50 prodejců najdete v budově Pevnosti Poznání. Ještě tento víkend můžete navštívit výstavu Šumperk, inspirující brána Jeseníků. Čeká vás zde pestrá přehlídka současné šumperské umělecké scény. stejně tak můžete ve Vlastivědném muzeu Šumperk navštívit výstavu Vzpomínka na velehory v černobílé fotografii Jana Červinky.

ZLÍNSKÝ KRAJ

O víkendu můžete ve Zlíně navštívit nově otevřenou výstavu společné tvorby sklářského výtvarníka Václava Ciglera a architekta Michala Motyčka nazvanou Hranoly a válce.

Zajímavé akce v okolí

Ovečka betlémská 2023 - Praha

09.12.2023 - 09.12.2023
Stanice techniků DDM…

Vánoční zázrak očima chundelaté ovečky a starého pastýře. Loutková hudební pohádka o kouzlu Vánoc pro všechny od 4 let.…

Adventní benefiční koncert Schola G…

09.12.2023 - 09.12.2023
Kostel Zvěstování Panny…

Na slavnostním adventním koncertu Severočeské galerie výtvarného umění v Litoměřicích, ve sváteční atmosféře kostela…

LEMarket 2023 - Praha

09.12.2023 - 10.12.2023
Národní dům Smíchov

LEMARKET slaví 10 let a chystá svůj největší ročník v Národním domě na Smíchově. Společně s obchodem ONES představí…

X. Setkání betlemářů v Příboře 2023

09.12.2023 - 09.12.2023
Centrum tradičních…

Desátý ročník tradičního adventního setkání řezbářů - betlemářů ze severovýchodní Moravy a těšínského Slezska. Expozice…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 9. prosinec

Dnes má svátek Vratislav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete