Statistika našeho portálu

  • 102 710 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 4. - 5. června

Fotogalerie k článku

Hlavní město Praha

Zajímá vás věda a výzkum? Tak to se o víkendu určitě vypravte do PVA Letňany. Letošní Veletrh vědy láká na expozice ze všech oborů, které jsou interaktivní, zábavné a přitom poučné. Návštěvníci si vyzkouší práci staročeského badatele, projdou se tropickým pralesem nebo se přenesou do vesmírného závodu 60. let minulého století. Akademie věd představuje hlavní lákadla největší vědecké události v Česku. Program veletrhu je bohatý, takže si na své přijde snad každý. Vstup na veletrh je zdarma.

Kdy jste měli naposledy bramborák? Vyhlášená restaurace Mlýnský domov v Jinočanech u Prahy, ve které byl spokojený i Zdeněk Polreich, chystá o víkendu poctivé domácí bramborákové slavnosti smažené na sádle v tradiční úpravě s uzeným a kysaným zelím, ale také Romadur v bramboráku, vepřová panenka ve slaninovém kabátku, nebo s pikantní kuřecí směsí. Mj. nebude chybět pivní speciál z minipivovaru Parovar - IPA 14°. 

Milovníci piva si pak 3. a 4. června přijdou na své v Mystic Skateparku na pražském ostrově Štvanice, kde se koná pivní festival Crafted Postcovid - Beer & Music Festival. Můžete se těšit na účast deseti pivovarů, které byly založeny či začaly vařit během covidu 2020 - 2022. Smyslem festivalu je ukázat, že i během omezení lock-downu se vyplatí dělat dobré věci a že odvaha a víra pomáhá i v těžkých časech.

Na dalším pražském ostrově, tentokrát Střeleckém, bude v sobotu probíhat Agátin hravý festival 2022. Tímto bychom rádi pozvali všechny rodiče i s dětmi na den plný her a zábavy. Kromě toho si na festivalech, které se budou konat pod širým nebem, budeme také povídat s odborníky na různá témata. Mimo jiné tu pro návštěvníky bude k dispozici logopedická i grafomotorická poradna a zajímaví hosté.

O víkendu 25.–26. června navštíví zónu LEGO v Centru Černý Most  tváře letošního ročníku reality show LEGO® Masters. Zóna LEGO odstartuje v sobotu 4. června s moderátorem show LEGO® Masters Matoušem Rumlem a dospělými experty a sběrateli kostiček LEGO, kteří se s vámi podělí o své stavitelské rady a tipy. V neděli 5. června se můžete těšit na setkání s youtuberem a vlogerem PEDREM. Celým víkendem vás navíc provede moderátorka Naomi Adachi.

 

 

Středočeský kraj

V rámci Středočeského kraje vás pozveme do Kutné Hory, konkrétně do zahrad GASK na koncerty Davida Kollera a kapely Vesper, které jsou součástí Středočeského kulturního léta. 

První sobota v červnu patří již tradičně hudebnímu festivalu s názvem Smetanovy Jabkenice, který pořádá Národní muzeum ve spolupráci s obcí Jabkenice. Festival Smetanovy Jabkenice, jehož historie sahá až do roku 1888, patří k nejvýznamnějším akcím mladoboleslavského regionu. Můžete se opět těšit na řadu hudebních, pěveckých i tančeních vystoupení. Stejně jako tradiční projížďky kočárem, které budou po dobu konání festivalu zcela zdarma. Po celý den bude platit volný vstup i do Památníku Bedřicha Smetany, kde si návštěvníci mohou vychutnat romantickou atmosféru 19. století. Podrobný program naleznete po rozklinutí odkazu

 

Jihočeský kraj

Na zámek do jihočeských Čestic se v sobotu můžete vypravit na Čestické medobranní. Akce je určená pro každého příznivce medu a včel, vítáni jsou jednotlivci rodiny s dětmi. Akce je skvělým tipem i na výlet, protože můžete s dětmi či vnoučaty navštívit i čestickou včelí stezku. Na zámku se můžete jednat podívat, jak se získává med, tak si samozřejmě med i zakoupit. 

 

Plzeňský kraj

Dále tu máme něco ostřejšího... Metalfest v Plzni je už velmi uznávanou metalovou tradicí. Fanoušci si tento festival našli a oblíbili nejen pro jeho skvělou hudební dramaturgii mnoha žánrů metalu, ale i pro jeho jedinečné přírodní prostředí, ve kterém se koná. Překrásný amfiteátr v Lochotíně, kde je z každého místa krásně vidět na pódium, obklopený parkem a loukami, sousedící s plzeňskou ZOO, a to vše jen kousek z centra západočeské metropole Plzně. Tři dny plné té nejlepší světové metalové muziky, zábavy a pohody – to je Metalfest!

 

Karlovarský kraj

V Nebanicích se můžete jako každý rok těšit na tradiční rodinný den. Čeká vás zábava pro děti i dospělé, kulturní a adrenalinové zážitky i zajímavé interaktivní workshopy. Čeká vás například projekce pohádek z mobilního kina, ukázka zásahu vězeňské služby nebo žonglérské vystoupení. Na akci bude zajištěná autobusová doprava z Chebu a zpet. Všechny informace nalzenete na Facebookové stránce akce

 

Ústecký kraj

Pokud nás čte někdo z okolí Jiříkova, jistě ho potěší zpráva o konání tradiční Filipovské pouti. Pouť bude probíhat celý víkend od pátku do neděle. Kromě atrakcí a lunaparků nebude chybět samozřejmě ani stánkový prodej a občersvení. 

V prostorách litoměřického hradu se v sobotu uskuteční již 10. ročník jednodenní prezentační a prodejní výstavy vína z Čech a Moravy s náuvem Litoměřický hrozen. Součásti vystavy bude příjemný hudební program Cimbálové muziky Ještěd.

Celodenní festival s ekologickou tematikou EKO dobroš proběhne v sobotu v Kadani. Můžete se těšit na den plný besed, setkání s českými i zahraničními dobrovolníky, kreativní workshopy, soutěže, doprovodný program i grilování. V rámci oslav pěti let Evropského sboru solidarity vás čeká interkulturní setkání s našimi dobrovolnicemi z Francie a Ukrajiny, povídání o dobrovolnictví v zahraničí a také příběhy našich bývalých dobrovolníků.

 

Liberecký kraj

Chtěli byste vyzkoušet nové prostředí? Chcete, aby se vaše děti cítili jako princezny a princové? Přijďte na zámek v Horní Libchavě! V sobotu se na zámku Horní Libchava bude pořádat Den dětí. Odpoledne na vás bude čekat pohádka Pan král navždy dítětem a po celý zbetek akce bude probíhat i další doprovodný program. Bude přístupná dětská dílna společně s hernou, pohádková prohlídka zámku, dobrodružná stezka za pokladem a spousta dalších aktivit.

 

Královéhradecký kraj

Projděte se po pohádkové cestě. V jednom kouzelném lese hned za sedmero borovicemi a starým bukem se rozkládá velké království plné pohádkových bytostí. Na trase děti projdou 8 stanovišť, kde číhají 2 - 3 pohádkové bytosti. Děti (případně rodiče) plní u pohádkových bytostí jednoduché úkoly, odměnou jim jsou razítka do hrací karty a na konci sladká odměna. Vhodné pro děti 0 - 8 let. Akce se nekoná v areálu kempu Stříbrný rybník. Délka trasy bude 1,8 km. Trasa je sjízdná i s kočárkem. 

 

Pardubický kraj

Celý víkend bude na hradu Svojanov patřit pohádkám. Při prohlídkách se budete potkávat se známými pohádkovými postavami. Setkání s těmito bytostmi budou interaktivní, takže počítejte s tím, že budete vtažení do děje.
Na hrad zavítá Zlatovláska, čert s Káčou, či kocour v botách, ale možná i další pohádkové bytosti.   

 

 Kraj Vysočina

Oslavte společně se Zoo Jihlava Den dětí!  V sobotu vás v zoo budou čekat různé zábavné aktivity, které si užijí menší i větší návštěvníci. Nebude chybět soutěžní kvíz o rodinnou prohlídku zoo, hry pro děti, můžete se těšit na den s antilopou Derbyho, mořské želvy - Trash Hero Jihlava, králičí hop a mnoho dalšího. 

 

Jihomoravský kraj

První červnovou sobotu se bude konat v Brně Pisárkách další festival Mersey Gathering, tentokrát věnovaný radiu Hády, které od roku 1992 hrálo v Brně indie hudbu a díky němu ve městě panovala úžasná a nezapomenutelná atmosféra, proto 4. června vystoupí kapely spjaté s Radiem Hády, a to Helmutova Stříkačka, Hrozně a frontman Dunaje Vladimír Václavek. Tyto indie stálice doplní psychedeličtí Please The Trees a dadaistická formace MMNK. Tanec obstarají DJs, jejiž jména budou odtajněna později.

 

 Zlínský kraj

V okrese Uherského Hradiště vás pak pozveme do Hostětína, kde můžete strávit příjemné odpoledne v naší přírodní zahradě. Čeká vás spousta badatelských i tvořivých aktivit pro vaše děti, ochutnávka pomazánek z planých rostlin, exkurze zahradou, hudba... prostě všechno, co ke správné zahradní slavnosti patří. Dozvíte se o přírodních zahradách, prvcích pro podporu biodiverzity, správném kompostování a dalších zásadách pěstování bez chemie. Představíme vám naši činnost v oblasti ochrany klimatu i práce s handicapovanými.

 

Olomoucký kraj

V neděli 5. června vás zveme do Olomouce na rodinný den plný her s dopravní a bezpečnostní tematikou. Děti se můžou těšit na jízdy zručnosti nebo cyklokuriozity, výtvarné dílny, setkání se skauty nebo sportovní hry. Program je koncipován jako malá olympiáda, děti plní úkoly, které ověří jejich šikovnost a obratnost. Za každé splnění úkolu dostanou razítko do hrací karty a odměnu. A také se zařadí do slosování o hodnotné ceny. kce proběhne ve Smetanových sadech od 10 do 17 hodin a vstup je volný.

 

Moravskoslezský kraj

Muzeum Beskyd Frýdek-Místek vás o víkendu pozve na výstavu sběratelských automobilových modelů Trabant, Wartburg, Barkas, Škoda, Tatra, Praga, FIAT, Alfa Romeo, Lancia, Bertone, Ferrari a dalších značek, doplněnou o dobovou dokumentaci, historické fotografie a prospekty. Výstava také přibližuje svět veteránistů, veteránů a jungtimerů, veteránských jízd a soutěží, trofeje a poháry z veteránských akcí. V sobotu se můžete těšit na komentovanou prohlídka výstavy ve výstavních síních frýdeckého zámku.
 
Ve Fulneku pak proběhne tradiční akce ke dni dětí. Akce proběhne v sobotu 4. 6. 2022 v přilehlém lese a parčíku u muzea.
Letos vás čeká nejen spousta zábavy pro celou rodinu, ale zejména pohádkové bytosti, které vám odhalí tajemství lesa kol zámku fulneckého. Společně projdete jednotlivá stanoviště, splníte úkoly pohádkových postav a dobudete pohádkový les zábavou. V tento den je také otevřeno muzeum Svět Komenského Fulnek zdarma. V přilehlém parku si budete moct vyzkoušet všemožné hry jako v dobách dětství bratra Jana Amose.
 
 

Zajímavé akce v okolí

Auto-moto-Farmářské a bleší trhy Tu…

17.08.2024 - 17.08.2024
Stružinec, Tuhaň, 51251

Všechny zveme na sobotu 17. srpna 2024 do obce Tuhaň u Semil, na tradiční auto-moto, farmářské a bleší trhy, které…

Příměstský tábor spolku Cesta Česka…

22.07.2024 - 26.07.2024
Praha

Spolek Cesta Česka pořádá letní příměstský tábor s názvem „Po stopách starých řemesel." Tábor se uskuteční v klubovně a…

Farmářský a řemeslný trh 2024 - Koj…

24.07.2024 - 24.07.2024
Kojetín

Zveme Vás, vaše přátele, známé a sousedy na farmářské a řemeslné trhy v Kojetíně

Muzeum čte dětem 2024 - Ústí nad La…

24.07.2024 - 24.07.2024
Muzeum města Ústí nad…

Program pro děti doplněný doprovodnými aktivitami a dílnou (pro děti od 4 let). Čte muzejní pedagog.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 24. červenec

Dnes má svátek Kristýna

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete