Statistika našeho portálu

  • 99 614 Akcí v kalendáři
  • 5 394 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 5.-6. září

První týden po prázdninách se pomalu blíží ke svému konci a možná se rozhodnete si malinko prodloužit prázdniny a vyrazit na nějakou víkendovou akci. Možná Vás zaujme některý z našich tipů. Zajímavou akcí, která se promítne snad do všech regionů jsou Dny evropského kulturního dědictví.

První týden po prázdninách se pomalu blíží ke svému konci a možná se rozhodnete si malinko prodloužit prázdniny a vyrazit na nějakou víkendovou akci. Možná Vás zaujme některý z našich tipů. Zajímavou akcí, která se promítne snad do všech regionů jsou Dny evropského kulturního dědictví.

Praha

V Praze, stejně jako i v jiných krajích, se o víkendu uskuteční mezinárodní akce zvaná Dny evropského dědictví. Pro tuto příležitost otevře například Praha 1 pro zájemce 7 objektů, které dosud nebyly veřejnosti přístupné.

Praha bude také hostit běžecké závody Birell Grand Prix, které se poběží večerní osvícenou Prahou v sobotu. Již šestý ročník Dne Letiště Letňany proběhne v také v sobotu. Tradičně bude na návštěvníky čekat pestrý program ve vzduchu i na zem, specialitou letošního ročníku pak bude letecká pošta.

Za hudební akce jmenujme například koncert skupiny Jiří Stivin Quartet v Redutě, který se koná v sobotu. Z hudebního programu si určitě nenechte ujít exkluzivní koncert České filharmonie doprovázený 50minutovým videomappingem na interiér Dvořákovy síně Rudolfiny.

Středočeský kraj

Na Dny evropského kulturního dědictví zve město Slaný, které zde budou probíhat od pátku do neděle. V Pečkách se koná Mezinárodní výstava železničních modelů a kolejišť, která představí několik desítek provozních modelů kolejišť a mnoho vitrín s dalšími modely a železniční tématikou na ploše 2 500 m2. V sobotu můžete také zavítat na Dobříš, kde Vás čeká Dobříšský festival vína. Sladké slavnosti pro malé i velké Vás možná přilákají na Zámek Stránov

Koncert Filharmonického komorního orchestru - souboru České filharmonie na nádvoří zámku v Roztokách to je nedělní Roztocký hudební podzim.

Jihočeský kraj

Dny evropského kulturního dědictví otevřou brány do památek v Českém Krumlově i zámek Kratochvíle a to od pátku do neděle. Tamtéž Vás o víkendu čeká také Veletrh pravěké a středověké kultury. Kaplické slavnosti, to je dvoudenní městská slavnost s bohatým kulturním a doprovodným programem. Čekají Vás hudební vystoupení, program pro děti, jarmark a další.

Plzeňský kraj

V sobotu se můžete těšit na Přeštické pivní slavnosti a Dožínky Plzeňského kraje. Město Plzeň zve na festival Živá ulice - festival pouličního divadla, hudby, módy, vybraného jídla, programu pro děti a dalších zajímavých akcí.

Ústecký kraj

Dny evropského kulturního dědictví nabídnou program pro návštěvníky Muzea města Ústí nad Labem od soboty do neděle. Hudební léto na zámku Jezeří v Horním Jiřetíně končí posledním sobotním koncertem.

Královéhradecký kraj

Na Náchodském zámku se koná další ročník Kuronských slavností na počest Kuronského a Zaháňského vévody Petra Birona. Na Náchodském zámku Vás také čekají večerní prohlídky s Černou paní.

Pardubický kraj

Od pátku do neděle jsou pro vás připraveny Svitavské letní slavnosti ve městě Svitavy. V Lázních Bohdaneč je připraven program pro milovníky vína. Probíhá zde totiž v sobotu Lázeňské vinobraníKunětická Hora otevře v neděli jinak nepřístupné pernštejnské sklepy v rámci Dnů evropského kulturního dědictví.

Kraj Vysočina

V Jihlavě Vás čeká den otevřených dveří městských památek, díky kterému budete moci navštívit běžně nepřístupné objekty.

Jihomoravský kraj

Od pátku do soboty se můžete vypravit na Mutěnické vinařské dny. S další vinobraní Vás čeká v obci Nosislav, ve Svatobořicích-Mistříně a ve Valticích.

Zlínský kraj

V sobotu v Zašové proběhne již druhý ročník gastronomického festivalu Love Food. a pokud ne dobré jídlo, tak Vás možná zláká dobrá hudba. Tomáš Klus a jeho Cílová skupina bude v sobotu ukončovat 17. ročník Buchlovského hudebního léta.

Olomoucký kraj

Dny evropského dědictví Vám otevřou zámek Náměšť na Hané nebo zámek Velké Losiny. Vydat se také můžete na Den Plumlovské přehrady - Festival závodu dračích lodí Plumlovský drak.

Moravskoslezský

 V Novém Jičíně se koná 22. ročník městských slavností. Proběhne v pátek 4. a v sobotu 5. září. Hlavním tématem bude výročí konce 2. světové války. Užít si také můžete Radegast den, kterým pivovar oslaví 45 let od uvaření první várky piva. V rámci Dnů evropského kulturního dědictví v Opavě připravili program k šestistému výročí upálení Mistra Jana Husa. Na hradě Starý Jičín Vás v neděli čekají sokolníci a jejich umění.

Zajímavé akce v okolí

Festival Muziq 2023 - Tachov

20.05.2023 - 20.05.2023
areál bývalého…

Festival Muziq je nový hudební festival bez žánrových mantinelů. Myšlenkou je setkání přátel a milovníků hudby, a…

Pepická jarní trdlovačka - Mělník

30.03.2023 - 30.03.2023
Masarykův kulturní dům…

Hudební vystoupení

B4: Jarní koncert - Ostrava

30.03.2023 - 30.03.2023
Kino Vesmír

Brahmsův Dvojkoncert pro housle a violoncello je psaný právě pro tyto dva nástroje. Koncert představí houslistku A.…

Veletrh Stavebnictví-Therm-Domov-Z…

30.03.2023 - 01.04.2023
Sportovní hala DATART,…

31. ročník veletrhu stavebnictví a vytápění, domova a zahrady - Veletrh Stavebnictví-Therm-Domov-Zahrada 2023 ve Zlíně.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

čtvrtek 30. březen

Dnes má svátek Arnošt

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete