Statistika našeho portálu

  • 102 393 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Veletrh pravěké a středověké kultury - Český Krumlov

05.09.2015 - 06.09.2015 Český Krumlov

Na sklonku léta proběhne v Českém Krumlově veletrh pravěké a středověké kultury s názvem "KRUMBENOWE - kupecká osada". V Pivovarské zahradě vyroste víkendové tržiště a dílny, kde odborní lektoři v roli obchodníků a řemeslníků v dobovém ošacení předvedou prastaré dovednosti našich předků z období paleolitu a mezolitu, mladší doby kamenné, doby bronzové a železné i raného středověku. V sobotu…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Na sklonku léta proběhne v Českém Krumlově veletrh pravěké a středověké kultury s názvem "KRUMBENOWE - kupecká osada". V Pivovarské zahradě vyroste víkendové tržiště a dílny, kde odborní lektoři v roli obchodníků a řemeslníků v dobovém ošacení předvedou prastaré dovednosti našich předků z období paleolitu a mezolitu, mladší doby kamenné, doby bronzové a železné i raného středověku. V sobotu a v neděli se mohou návštěvníci těšit na kovotepce, zbrojíře, ševce, tkadleny, kameníky, skláře, šperkaře, léčitele, síťaře, barvíře a další kumštýře z různých období naší dávné minulosti, a to přímo při jejich práci. Nebyla by to však ta správná rekonstrukce života kupecké osady, kdyby si návštěvník nemohl na vlastní kůži vyzkoušet i obtížné smlouvání s prastarými kupci a neoslavil dobrou koupi tancem a hudbou.

Akce je zaměřena na popularizaci archeologie s cílem připomenout klíčovou historickou roli regionu jako významné křižovatky obchodních a kulturních cest v pravěku a středověku. Výběr období i kultur, které budou v rámci kupecké osady představeny, se proto zakládá na skutečných dokladech pravěkého a raně středověkého osídlení českokrumlovského regionu a náhodný není ani výběr místa konání akce. V areálu Pivovarské zahrady bylo archeologickým výzkumem odhaleno dosud nejstarší osídlení Českokrumlovské kotliny v mladší době kamenné a také první slovanská osada na území města. Tyto důležité historické kapitoly jsou v dnešním kulturním kontextu vrcholně a pozdně středověkého Českého Krumlova často opomíjeny a také proto budou interaktivní program kupecké osady KRUMBENOWE provázet naučné prvky.

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 27. květen

Dnes má svátek Valdemar

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete