Statistika našeho portálu

  • 101 397 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

TIPY NA VÍKEND 7. – 8. října

Fotogalerie k článku

Praha

O víkendu také můžete zavítat na veletrh FOR BEAUTY, který se koná v PVA EXPO PRAHA. Přinese novinky v oboru profesionální péče o pleť, anti-agingu, manikúry, nehtového designu a tělové regenerace. Na výstavišti v Letňanech se představí tuzemští i zahraniční vystavovatelé s nejnovějšími produkty a službami. Unikátní show a ukázky trendů nabídnou mezinárodní soutěže a chybět nebudou ani odborné workshopy a ukázky líčení pro veřejnost. Tváří podzimního veletrhu je herečka a zpěvačka Barbora Poláková.

Děti jistě potěší, když se s nimi pojedete o víkendu podívat na 12. Veletrh hraček a her FOR TOYS v PVA Výstaviště Letňany.

V Praze vás také čeká 27. Břevnovské posvícení. Akce proběhne u Břevnovského kláštera od 7. do 9. října. V pátek odpoledne bude v provozu většina stánků a pouťové atrakce. Od rána v sobotu už začne pravé posvícení. Ze stánků budou vonět a návštěvníky lákat k zakoupení různé pochutiny, např. pečené husy s knedlíkem a zelím, pečená hovězí a vepřová šunka, bramboráky, bramborové spirálky, palačinky, trdla a mnoho dalších chuťovek a specialit.Nebudou chybět ani stánky s pivem, medovinou, se sudovým vínem a burčákem. Podrobný program akce najdete zde.

Máte rádi podzim a dýně?  Dýňové slavnosti se po dvouleté pauze konečně vrací s nabitým programem. Těšit se můžete na osvědčenou zábavu jako je skákací hrad, vystoupení kejklíře Pupy, malování na obličej, tvoření z písku i oblíbený stánek Kouzelné vlásky. Samozřejmostí je vyřezávání a dlabání dýní ve stanu, který vyroste vedle našeho zahradnictví na travnaté ploše hned u oranžové hradby ze stovek dýní několika velikostí. Nebo na Slavnosti padajícícho listí, kde vás čekají výtvarné dílny, sportovní aktivity a zábavnou přírodovědu s lektory a  samozřejmě na místní dětské hřiště, vysoké i nízké lanové prolézačky a také obří skluzavky.

 

Středočeský kraj

sobotu se můžete těšit na akci s názvem Týden knihoven 2022: Udržitelnost jako možnost, která probíhá už od 3.10. ve městě Mělník. Letos proběhne již po 26. a rozhodně se máte na co těšit.

Středočeský kraj a Ochotnický spolek ŽUMPA Vás zvou tuto sobotu na další ročník výběrové přehlídky Nučický Kahan. Letos se společně sejdeme v Lidovém domě v Nučicích od 6. do 8. října 2022. Během tří dnů plných divadla se na nučickém jevišti vystřídá deset amatérských souborů z celé České republiky. Část programu bude věnována také dětem a pro žáky místních základních škol jsme připravili představení Zahraj ty Ejsíky!

Chcete vidět pohádkově rozzáření Zámecký park v Kosmonosech? Navštivte v sobotu 8. října druhý ročník festivalu světla Maják a nechte se pohltit říší světel, podmanivé hudby a vizuálních efektů, u kterých se vám zatají dech. Vstup na akci je zdarma.

 

Vysočina

Vychutnejte si sobotní večer v příjemné atmosféře zámku Žďár nad Sázavou u luxusní několikachodové barokní večeře při svíčkách, která se uskuteční pod freskovým stropem Santiniho Prelatury. Atmosféru doplní barokní hudba.

 

Jihočeský kraj

Kdo by nemiloval čokoládu. Všichni milovníci jsou tuto sobotu zváni na ČokoládobraníTáboře v rámci oslav táborského muzea čokolády a marcipánu, které slaví 10 let. Dozvíte se vše o výrobě čokolády, budete moci sledovat výrobu obrovské čokoládové sochy Thora, děti si mohou vytvořit v dílničkách kloboučky z marcipánu a samozřejmě nebudou chybět workshopy a ochutnávky. Akce bude obohacena i o hudební program, rozhovory a mnoho dalšího.

Papírový festival v centru Českých Budějovic, na kterém se sejde více než 40 prodejců s papírovým zbožím. Bude zde více než 40 prodejců papírového zboží z celé České republiky, výborné zákusky od Romana Pastry Liebing, káva, prosecco od True Café a také skvělé jídlo od Bouda burger. Navštívit můžete i workshopy jak pro dospělé, tak pro děti. Spousta firem si připravila zdrama tvoření i pro malé návštěvníky. Celý prostor je bezbariérový. Jste tedy vítáni i s těmi nejmenšími návštěvníky.

 

Plzeňský kraj

Vydejte se v sobotu do Preštic a oslavujte na 5. ročníku Preštickém festivalu vína 2022. Fanouškům dobrého vína se na Masarykově náměstí v Přešticích představí 16 pečlivě vybraných vinařství z Čech a Moravy. Kromě stálic Českých festivalů vína, jakými jsou např. mutěnické Modré vinařství, čejkovické Vinařství Konečný, poddvorovské Vinařství Gertner či mikulovské Vinařství Rauš se svým nepřehlédnutelným sommelierem Lukášem Polišenským, se potkáte i se zcela novými vinaři. Celková nabídka bude velice pestrá, od lehkých ročníkových vín, přes perlivá a růžová vína, až po mohutná vína z francouzských sudů či vína vyrobená speciálními technologiemi.

 

Karlovarský kraj

Přijeďte se v neděli podívat na 10. ročník festivalu na oslavu podzimní sklizně jablek a hrušek na kolonádě v Mariánských Lázních. Program festivalu je celodenní – jarmark místních výrobců a řemeslníků, výstava regionálních odrůd ovoce a zahrádkářských výpěstků místních zahrádkářských organizací, tvůrčí dílny pro děti i dospělé, tematické soutěže, ochutnávky pokrmů z jablek, hudební vystoupení.

 

 

Ústecký kraj

Přijeďte se rozloučit se sezónou do Podbořan. V duchu tradičních slavností úrody a sklizně se letos ponese i rozloučení s turistickou sezónou v Dolním Poohří. Destinační agentura zve turisty v sobotu 8. října na výšlap na vrch Rubín na Podbořansku a ‚buřtobraní’. Na turistické rozloučení naváže v listopadu i slavnostní zakončení sezóny.

 

Liberecký kraj

Navštivte jedinečný festival Maker Faire, který proběhne v Liberci tuto sobotu. Maker Faire je festival plný workshopů, interaktivních aktivit a především nadšených a zvídavých lidí. Téměř vše si na něm lze ozkoušet na vlastní kůži a mnohé se dá také vyrobit. Své projekty a prototypy zde prezentují tzv. makeři. Je přichystána přehlídka 30 makerů a jejich projektů. Zapojte se opět do několika workshopů a instalací.

 

Královéhradecký kraj

V Královéhradeckém kraji proběhne v sobotu v pevnosti Josefov festival RECY-UPCY. Jeho motto zní "zachraňuj a tvoř." Návštěvníky umělecké kolonie Bastion IV čeká kreativní přetváření starých spotřebičů, vlastní potisk textilu, výroba šperků z pet lahví nebo mozaika ze starých dlaždiček, talířků a hrnečků. Festival bude obohacen i o hudbu a divadlo.

 

Pardubický kraj

V Pardubickém kraji zazáří legendární techno rave a hardcore kapela Scooter, která v rámci svého turné s názvem God Save The Rave dorazí již tuto sobotu do Pardubic. Fanoušci se mohou těšit na novou audiovizuální show, technické vychytávky a staré i nové singly nestárnoucí Scooteru!

 

Jihomoravský kraj

Podzimní počasí a pouštění papírových draků. To můžete zažít na již 28. ročníku drakiády na letišti v Bořitově, která proběhne v sobotu od 12 hodin. Jedna z drakiád na Moravě, potažmo v celé České republice, kam se sjíždí letci z celé republiky a i ze zahraničí. Také je to v současné době asi jediná drakiáda, kde můžete vidět soutěže v létání s akrobatickými draky a případně se jich i účastnit.

 

Zlínský kraj

Maminky a tatínci, přijeďte se ještě v sobotu podívat do Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Proběhne zde světový týden kojení v OZC Zlaté jablko. Součástí programu budou výstava fotografií "Momenty zrození" Sylvie Valouškové i odborné poradenství pro maminky.

 

Olomoucký kraj

Jste srdečně zváni na Jesenické farmářské trhy, kde se tuto sobotu od 14:00-18:00 uskuteční dýňové slavnosti. Budou prezentována rozmanitá regionální řemesla, umělci a zájmové spolky z Jesenicka a Olomouckého kraje. Slavnost se koná v historickém areálu kláštera Svaté Voršily, a to pár dní před svátkem této světice.

 

Moravskoslezský kraj

Vezměte ještě tuto sobotu své děti na mimořádnou podívanou v rámci akce Mezinárodní divadelní festival bez hranic. Letošní festival se uskuteční v Českém Těšíně a polském Cieszynie. Během osmi festivalových dní se divákům na sedmi místech představí patnáct divadelních souborů z Čech, Polska a Slovenska. Připraven je také bohatý doprovodný program koncerty, výstavy, diskuse, workshopy. Divadlo Toy Machine slibuje nejen loutkové divadlo Cirkusárium pro děti, ale také výtvarné dílny. Bratislavské bábkové divadlo pak vezme mladé diváky mezi zdi, ploty, stěny ve hře Príbehy stien.

Zajímavé akce v okolí

Ostrava zpívá gospel 2023

02.12.2023 - 02.12.2023
Ostrava

Všichni, kdo by finální výsledek letošního snažení tohoto vyjímečného hudebního tělesa chtěli slyšet, jsou zváni na…

Advent v muzeu 2023 - Ústí nad Labem

02.12.2023 - 02.12.2023
Muzeum města Ústí nad…

Tradiční předvánoční setkání v muzeu, jehož součástí bude tvořivá dílna, prezentace výrobků s vánoční tematikou a další…

Čertovské řádění a vánoční tvoření …

02.12.2023 - 03.12.2023
Monkey´s Gym

Umějí Čert, Mikuláš a Anděl sportovat? Že nevíte? Pak se přijďte podívat do dětských tělocvičen Monkey´s Gym, kde tento…

Rozsvícení vánočního stromu 2023 - …

02.12.2023 - 02.12.2023
náměstí Přemysla…

Letošní slavnostní rozsvícení vánočního stromku proběhne 2.12. Po krátkém svátečním proslovu k Adventu bude následovat…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 2. prosinec

Dnes má svátek Blanka

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete