Statistika našeho portálu

  • 100 996 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

Tipy na víkend 8. - 10. března

Zdá se, že paní zima se své vlády ještě nepustí. Proto je možné na horách pořádat mnoho akcí - závody, karnevaly a dokonce i volejbal na sněhu. Kromě venkovních akcích si můžete vybrat mnoho zajímavých výstav, ochutnávek vín a také se dobře najíst na vepřových hodech užijte si volné dny!

Fotogalerie k článku

Zdá se, že paní zima se své vlády ještě nepustí. Proto je možné na horách pořádat mnoho akcí - závody, karnevaly a dokonce i volejbal na sněhu. Kromě venkovních akcích si můžete vybrat mnoho zajímavých výstav, ochutnávek vín a také se dobře najíst na vepřových hodech užijte si volné dny!

Praha

Letenské prase

Ne nejedná se o pojmenování jednoho ze sparťanských fotbalistů, ale o tradiční akci Zemědělského muzea v Praze – Letenské prase aneb Zabíjačka v muzeu. Zřejmě jediným smutným účastníkem těchto slavností bude několik kyprých pašíků, kteří se však s celodenním děním rozloučí již v jeho úvodu. Následně mohou všichni zúčastnění pozorovat při práci řeznické mistry, kteří klasickou českou zabijačku prokládají rozmanitými prezentacemi, ochutnávkami a prodejem lahodných specialit. O zabijačce.

Motorky v Letňanech

Od čtvrtka do neděle se koná na výstavišti v Letňanech největší výstava tohoto druhu ve střední Evropě. V pořadatelství Motosalonu se pravidelně střídají Brno a Praha a návštěvníci se mohou těšit na reprezentativní zastoupení významných značek dostupných na českém trhu s nejaktuálnějšími novinkami a na bohatý doprovodný program. O Motosalonu.

Česko se hýbe na bruslích

Na střeše nákupní galerie Harfa je veřejné kluziště. Tuto sobotu si tam připravili zábavný program pro nejmenší. Od 11 hodin je pro ně připraven hokejový trénink a zasvěcení do krasobruslařských dovedností. O bruslení na Harfě.

Kočky v Kongresovém centru

O víkendu se koná v Kongresovém centru Mezinárodní výstava koček všech plemen. Jejich krásu můžete obdivovat oba víkendové dny od 9 do 17 hodin. O výstavě.

Středočeský kraj

Ladovské vepřové hody

Kdo z nás by občas nedostal neodolatelnou chuť na čerstvou jitrničku a jelítko, voňavý ovárek, lahodnou tlačenku, ostrý gulášek či třepotající se sulc? O co více je pak tato představa lákavá, když si ji v myslích spojíte s vynikajícím velkopopovickým pivem, čepovaným přímo od pivovarnických mistrů. Ladovské vepřové hody v sobotu od 10 hod. v areálu pivovaru Velké Popovice. O hodech

Výstava o vorařích

Na již zapomenuté řemeslo vzpomíná výstava v Jílovém u Prahy. Až do 21. dubna se zde můžete pomyslně svézt na voru až do Prahy. Výstava nese i stejný název.

Jihočeský kraj

Maškarní na sněhu a lyžích

Tak trochu jiný karneval pořádá šumavské lyžařské středisko České Žleby. Masky tu totiž budou sjezdovat, soutěžit a dovádět ve sněhu. Než roztaje a zmizí až do další zimy úplně. Nepropásněte v sobotu po obědě sněhové radovánky. Maškary na sněhu.

Plzeňský kraj

Svět v láhvi

180 modelů v lahvích, které vytvořil pan Emanuel Hoda ze Strakonic. Vystavená sbírka je zapsána v České knize rekordů. Uvidíte modely ze všech oblastí života: domácnost, sport, hudba, dopravní prostředky. Navštívit ji můžete až do 22. Března v Přešticích. O Světě v láhvi.

Karlovarský kraj

Merkur v Chebu

Legendární stavebnice Merkur s řadou unikátních modelů, si můžete prohlédnout až do 12. května v Chebském muzeu. K vidění tu bude například ruské kolo, těžní věž či Petřínská rozhledná. O Merkuru v Chebu

Ústecký kraj

Kraslice na cibulovém loži

To je název výstavy v muzeu v Žatci, která zpříjemní čekání na velikonoce. Uvidíte nové přírůstky zdejší sbírky, které jsou zdobené tradičními i netradičními technikami. Novinkou je kraslice vyšívaná rybími šupinami. O výstavě kraslic.

Po stopách zámeckých dětí

V březnu si na zámku v Děčíně připravili speciální prohlídky pro malé návštěvníky. Od 11:00 do 15:00 je pro ně připravený poupravený výklad. Půjde se po stopách zámeckých dětí. O dětských prohlídkách.

Liberecký kraj

Snow volleyball

Beach volleyball zná každý, ale víte co snow volleyball? Ano, jedná se o volejbal na sněhu. Zúčastněte se tuto sobotu unikátního turnaje sněhového volejbalu dvou až čtyřčlenných mužstev a ukažte svým protivníkům, že jste dobří i na sněhu! Zápolit se bude na Ještědu. O turnaji

Javorníček na Obřím sudu

Další zajímavá akce se koná z druhé stany Ještědu – ve ski areálu Obří sud Javorník. Vaše ratolest si zde zalyžuje a společnost ji bude dělat skřítek Javorníček. Na děti zde čeká bohatý program.

Královehradecký kraj

Pravěk je kůůl

To je název výstavy, která se koná v Muzeu Východních Čech v Hradci Králové. Výstava nejen pro malé archeology, ale pro všechny, kteří mají rádi pravěk. Vystaveny jsou tu nálezy i obří plastiky s výkladovým textem. Expozice propojuje dávné časy pravěku se současnou tváří přírody. 

Pardubický kraj

Železniční prohlídky na dělostřelecké tvrzi

Na sobotu je přichystána velmi zajímavá akce. Na dělostřelecké tvrzi Hůrka v Králíkách bude celý den ve znamení tzv. železničních prohlídek. Součástí prohlídek s výkladem bude i ukázka lokomotivního posunu v prostoru hlavního muničního skladiště. O železničním dni.

První pomoc pro děti

Nadmíru užitečná akce je na programu v sobotu v Pardubicích. Děti se budou moci pod vedením pracovníků Fakulty vojenského zdravotnictví univerzity obrany naučit základům první pomoci. O kurzu.

Vysočina

Židlochovická výstava vín

Sobotní prezentace vín v Židlochovicích bude rozdělená na dvě části. První zahrne soutěž malovýrobců, druhá výstavu profesionálů z oblastí Moravy, Čech, Dolního Rakouska i Slovenska. Oslavovat se bude 140. výročí povýšení Židlochovic na město. Možné bude samozřejmě vystavované vzorky ochutnat. Ochutnejte…

Jihomoravský kraj

Veletrh pro dítě

Na brněnském výstavišti na Vás čeká bohatý a atraktivní doprovodný program – poradenství pro rodiče, hry, soutěže a atrakce pro děti! O veletrhu

Převlek za zvíře a jdeme do ZOO

ZOO Brno naplánovalo na sobotní odpoledne maškarní veselí. Nabízí se tedy, aby děti dorazily v maskách svých oblíbených zvířátek. Které zvíře bude mít v brněnské ZOO největší zastoupení? Deset nejlepších převleků se bude vyhodnocovat a odměňovat. Maškarní bál

Olomoucký kraj

Nordiing walking v Olomouci

Nově se prosazující sport v České republice a zároveň velmi známou, zdraví prospěšnou pohybovou aktivitu ve Švýcarsku můžete vyzkoušet 9. 3. od 10 do 15 hodin na výstavišti Flora (u pavilonu E). Řeč je o chůzi s holemi, pro znalce známou pod názvem Nordic walking.

Zlínský kraj

Z dějin rozhlasu a televize

Mediálně-historická výstava probíhá od konce ledna na Zámku Kinských ve Valašském Meziříčí. Nese název Vysílá československý rozhlas a televize a k vidění tu jsou například staré radiopřijímače, televizory, gramofony, magnetofony i fotoaparáty.

Karneval pro děti v divadle Zlín

Populární akce pro rodiny s dětmi se koná 10.3.ve 14:30 hod. Vstupné bude 80 korun, program čeká účastníky vskutku pestrý. Divadlo se totiž promění v džungli. O karnevalu.

Moravskoslezský kraj

Cestovatelský festival v Ostravě

Druhý březnový víkend si na výstavišti Černá louka v Ostravě přijdou na své všichni příznivci dobrodružného cestování. Mnoho témat, mnoho diskusí, mnoho zážitků. O festivalu.

Zajímavé akce v okolí

Svatováclavský koncert 2023 - Třebíč

28.09.2023 - 28.09.2023
Bazilika sv. Prokopa,…

Tradiční sváteční koncert vážné hudby.

Open ART Fest 2023 - Praha

28.09.2023 - 29.09.2023
Výstaviště Holešovice -…

Přes 230 umělců - malíři, sochaři, fotografové a další výtvarní umělci z celého světa. Tolik umělců pohromadě? To tady…

Svatováclavský den 2023 - Třebíč

28.09.2023 - 28.09.2023
Bazilika sv. Prokopa,…

Mše, koncert, jarmark

Svatováclavské velebení 2023 - Praha

28.09.2023 - 28.09.2023
park Na Jezerce

Úžasný celodenní program pro celou rodinu.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

čtvrtek 28. září

Dnes má svátek Václav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete