Statistika našeho portálu

  • 101 428 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 9. - 10. července

Fotogalerie k článku

Hlavní město Praha

V Praze to samozřejmě jako každý týden žije, kromě různých hudebních akcí, festivalů nebo třeba letních kin, můžete vyrazit třeba na unikátní multimediální výstavu eMOTION, která je zpracováním obrazů a plakátů Alfonse Muchy v nadživotní velikosti - to vše v pohybu a 3D prostoru. Výstava, kterou byste v Praze určitě neměli minout, se rozkládá na více než  2.000 metrů čtverečních prostoru Jízdárny Pražského hradu

O víkendu se chystá další novinka, v sobotu 9. července 2022: Úřad vlády poprvé otevře veřejnosti zrekonstruovanou zahradu Strakovy akademie. Zájemci z řad veřejnosti si tak budou moci poprvé prohlédnout nově zrekonstruovanou. Úřad vlády ČR během prázdninových měsíců zahradu zpřístupní každou sobotu a vstupné bude zdarma.

 

Středočeský kraj

Prostory bývalého pivovaru v Sedlci v Kutné Hoře na tři dny ožijí studentským divadlem! Umělecká skupina OLDstars totiž 8. - 10. července představí v Kutné Hoře svůj nejnovější repertoár v rámci benefičního festivalu OLDstars on the ROAD. Těšit se tak můžete na divadelní maraton tří desítek inscenací přímo v srdci UNESCEM chráněného města. Pro diváky bude připraveno stanové městečko s kompletním sociálním zázemím i stravovací služby. 

Ve Středočeském kraji vás dále zveme do Krňan na Benešovsku, kde se v sobotu bude konat 17.ročník hudebního festivalu Třebsínská Zvonička. Můžete se těšit na bohatý hudební program: kapely jako Žalman & spol, Jaroslav Samson Lenk, Ivan Mládek, Kupa nebo Dixie Banjoband. Chybět nebude spousta dobrého jídla, pití, program pro děti a možnost stanování.

 

Jihočeský kraj

V Českém Krumlově se v sobotu i v neděli vůbec poprvé bude konat oblíbený Mint Market - trh s autorskou módou, šperky, designem a delikatesami. Na náměstí Svornosti se představí na padesát tvůrců z celé republiky a Slovenska, to vše za příjemné atmosféry a samozřejmě s originálními designovými produkty a dobroty od lokálních prodejců. Vstup je zdarma a bez bariér.

Areál kláštera Bechyně vás zase láká na 30. ročník celostátní divadelní přehlídky divadelních souborů Divadlo v trávě. Celý den se budete moci těšit na krásně ztvárněné pohádky, jako například na Malého prince, Sněhurku nebo Dášenka, čili život štěněte. 

S dětmi se také můžete vydat na zříceninu hradu Helfenburk u Bavorova, kde se můžete vrátit do časů minulých. V sobotu bude pro děti i dospělé připraven bohatý středověký program - k vidění budou rytíři, tanečnice, vyzkoušíte si šerm, nebo dokonce střílení.

 

 

Plzeňský kraj

Ve městě Klatovy o víkendu započte tradiční oblíbená Klatovská pouť. Na návštěvníky čeká zhruba padesát atrakcí. Kromě atrakcí se lidé mohou těšit během poutě na mezinárodní folklorní festival, v rámci kterého nebude chybět řemeslný jarmark, výstava klatovských karafiátů a chovatelů. Jako tradičně se také bude konat mše s průvodem městem s obrazem Panny Marie Klatovské. Připravena je také řada koncertů s interprety jako Inflagranti a Josefa Vojtka.

 

Karlovarský kraj

Jak nejlépe zakončit filmový festival v Karlových Varech? No přeci koncertem oblíbené skupiny Monkey Business! Přijďte si užít poslední hudební vystoupení letošního ročníku KVIFF, bude to opravdu jízda. Kapela zahraje ve 21 hodin v Mattoni Life Baru u Vřídla.

Kromě věhlasného filmového festitivalu, kolem kterého se v současné době točí celý svět showbyznysu, vás pozveme do Mattoni muzea. Stejně jako v minulých letech můžete v době Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary navštívit západočeskou obec Kyselka. Zdarma vás odveze Mattoni bus, který pojede trasu Karlovy Vary, Divadelní náměstí – Kyselka a zpět. Bude jezdit v období od 3. 7. do 9. 7. 2022 vždy dvakrát denně.

 

Liberecký kraj

Svezte se českým rájem historickým vlakem!  V sobotu 9.7. pojedou parní vlaky v trase Turnov-Semily a Turnov-Rovensko p.Tr. U vlaků tažených parní lokomotivou 310.0134 ve stanicích Turnov, Semily a Rovensko pod Troskami budou v divadelním voze soupravy probíhat loutková představení LS Na Židli pro děti. Podrobný jízdní řád najdete zde. 

Dlaskův statek ožije každou prázdninovou sobotu řemeslem. Řemeslníci předvedou tradiční lidová řemesla, především pak ta, která se váží k tradičnímu zemědělství a zpracování produktů, které se odnepaměti v chalupách v Pojizeří získávaly. Například ovčí a kozí kůže a kožešiny, ovčí rouno, dřevo, proutí či peří. Na Dlaskově statku se s nimi návštěvníci nejen seznámí, ale především si tradiční řemeslné postupy vyzkouší, například různé techniky používané při zpracování dřeva, kůží, ovčího rouna nebo lnu. Řemeslné soboty doplňují novou stálou expozici Na statku od jara do zimy – Tradiční zemědělství a agrární obyčeje v Pojizeří.

 

 

Královéhradecký kraj

Přijďte si užít letošní jubilejní desátý ročník Festivalu Na Ostrovech! V malebném Pekelském údolí vám zahrají Tomáš Linka a Přímá linka, Robert Křesťan a Trapeři Karel Kahovec a George&Beatovens, Luboš Pospíšil TRIO, Nugget (AU/CZ), Lenka Slabá a Triolla a skvělý 9th Illinois String Band. Vstupenky zakoupíte v předprodeji za 390 Kč, na místě pak za 450 Kč. ZTP/P a děti do 140 cm zdarma. Pořadem provází oblíbený moderátor z Country rádia Milan Schmidt.

 

Pardubický kraj

V Lanškrouně se můžete těšit, hlavně děti - na zábavné, které v sobotu pořádá Kulturní centrum Lanškroun. Za dětmi zavítá Divadlo já to jsem se svým Kolotočem pohádek. Po pohádce se děti mohou těšit na ukázku policejní techniky, canisterapii a stánek BESIP se soutěžemi. V případě nepříznivého počasí se akce uskuteční na sále lanškrounského zámku.

 

Jihomoravský kraj

Zveme vás na komentovanou prohlídku kostela Nanebevzetí Panny Marie ve Valticích (v doprovodu průvodce), která je vedena v českém jazyce. Prohlídka trvá asi 30 – 45 minut. Návštěvníci se během prohlídky seznámí s historií kostela a jeho uměleckou výzdobou. Prohlédnou si loď druhého největšího kostela brněnské diecéze, uvidí jeho obrazovou výzdobu (mimo jiné také Rubensův obraz Nejsvětější Trojice), sochařskou výzdobu, prohlédnou si křtitelnici. Zájemci mohou vystoupat také k varhanám, kde zazní ukázka varhanní hry. Prohlídku je nutné rezervovat předem. 

Kromě toho se ve Valticích můžete zúčastnit i komentované prohlídky klášterního kostela sv. Augustina. Tato prohlídka bude trvat asi 30 minut. Návštěvníci se během prohlídky seznámí s historií kostela a řádu milosrdných bratří. Závěr prohlídky bude zaměřen na místní varhany – popis stroje a ukázka varhanní hry.

 

 Zlínský kraj

Všichni rockeři ze Zlínska Nechť se povinně dostaví do areálu likérky R. Jelínek ve Vizovicích, protože legendární hudební festival Masters of rock je zpět! Po 2letém covidovém odkladu, se letos v létě koná v důvěrně známém prostředí likérky R. Jelínek a oslaví návrat rocku a metalu k životu. A bude to pořádná oslava! Headliner festivalu, legendární Judas Priest  zde oslaví své 50. výročí velkou a slavností megashow! 

 

Olomoucký kraj

Zřejmě nejlákavější akcí v Olomouckém kraji tento víkend bude festival Přehrady - dvoudenní hudební festival pro celou rodinu. Kromě hudebních vystoupení populárních kapel, je to především víkend plný aktivit a zážitků. Návštěvníky čekají divadla, dílničky, bubnování, workshopy, setkání s kapelami, ale především pláž, koupání, vodní sporty a další kupa vodních radovánek. V pátek a v sobotu se festival koná na Plumově a můžete se mimo jiné těšit třeba na UDG, Mirai, Pokáče nebo Jelena.

 

Moravskoslezský kraj

Přijďte dne 9. a 10. července na hrad Sovinec na tématickou prohlídku Přízrak temné věže aneb Lapkové a kati při práci na loupežnické stezce. O vínekdu Vás budou mít tu čest bavit těžkooděnci v plné zbroji, šermířská společnost Divadlo bez střechy a další šermířská skupina Malberk. Nebudou chybět ani pohádky pro nejmenší, kovářské řemeslo, výroba svíček či řemeslo hrnčířské. Smozřejmostí je prohlídka hradu z průvodcem.

 

Zajímavé akce v okolí

Adventní tvořivé dílny 2023 - Kyjov

02.12.2023 - 08.12.2023
Vlastivědné muzeum Kyjov

Dovolujeme si Vás pozvat do Vlastivědného muzea Kyjov na tvořivé dílny.

Vánoční trhy v Praze 2023

02.12.2023 - 06.12.2023
Praha

Kouzelné vánoční trhy s krásně navrženými dřevěnými domky probíhají na různých pražských náměstích, například na…

Modlitba za demokracii 2023 - Praha

06.12.2023 - 06.12.2023
Kostel sv. Kříže -…

Vážení přátelé a příznivci, věříme, že se již těšíte na adventní čas. S radostí bychom vás chtěli pozvat na výjimečný…

Hvězdná Toyota roadshow v Praze na …

06.12.2023 - 06.12.2023
Praha

Toyota během akce podrobněji představí všechny čtyři druhy alternativních pohonů, které aktuálně nabízí.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 6. prosinec

Dnes má svátek Mikuláš

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete