Statistika našeho portálu

  • 99 253 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Athény východních Čech 2016 - Chrudim

18.04.2016 - 24.04.2016 Chrudim

Redakci Atlasu Česka je ctí představit jeho čtenářům kulturní akce přesahující svým významem, obsahem i formou hranice regionu jeho konání, přinášejíce všem návštěvníkům neopakovatelné estetické, umělecké i vysoce kultivační zážitky. Jednou z takových nadčasových akcí je i festival klasické hudby "Athény východních Čech", konající se pravidelně v dubnu ve východočeské Chrudimi.Co zde uslyšíteCelé…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Velký sál Muzea Chrudim a další
Oblast
Severovýchod
Kraj
Pardubický kraj
Okres
Chrudim
Obec
Chrudim

Fotogalerie k článku

Redakci Atlasu Česka je ctí představit jeho čtenářům kulturní akce přesahující svým významem, obsahem i formou hranice regionu jeho konání, přinášejíce všem návštěvníkům neopakovatelné estetické, umělecké i vysoce kultivační zážitky. Jednou z takových nadčasových akcí je i festival klasické hudby "Athény východních Čech", konající se pravidelně v dubnu ve východočeské Chrudimi.

Co zde uslyšíte

Celé festivalové dění navazuje na tradici Hudební mládeže České republiky a sjíždějí se na něj mladí umělci z celé republiky. O popularitě mezi diváky pak svědčí stále narůstající počet návštěvníků, kteří dokáží vyprodat doslova každý koncert konaný v rámci festivalu. Unikátní auru jednotlivým hudebním vystoupením dodávají i rozmanité a měnící se prostory jednotlivých koncertů, která oscilují mezi Muzeem barokních soch, kostelem nejsvětější Trojice, divadlem Karla Pippicha či chrámem Nanebevzetí Panny Marie.

K festivalu pak neodmyslitelně patří i slavnostní udílení cen za osobnost města Chrudimi a cena starosty města. Do Athén východních Čech bychom zkrátka rádi pozvali každého příznivce a posluchače vážné hudby, která v kulisách středověkého historického města získává specifickou poetiku a zaručuje neopakovatelný, hluboce procítěný zážitek.

Athény východních Čech 2016  - Chrudim

Těšíme se na vás ve dnech 18. - 24. 4. 2016.

 

Těšíme se na vás!

 

Mapa

Další akce v okolí

Masopust 2023 - Hamry u Hlinska

04.02.2023 - 04.02.2023
Račín

Hamry u Hlinska patří k obcím, kde se ještě udržel zvyk staročeských maškar, které se konají jednou v roce na závěr…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 29. leden

Dnes má svátek Zdislava

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete