Statistika našeho portálu

  • 86 153 Akcí v kalendáři
  • 5 370 Ubytovacích zařízení
  • 24 154 Míst a památek

Beseda s Marií Šupíkovou - Kladno

13.06.2018 Velká studovna Středočeské vědecké knihovny

Zveme vás na osobní setkání s paní Marií Šupíkovou, přeživším lidickým dítětem. Připomeneme Lidickou tragédii a osudy těch, které to zasáhlo nejvíc. Děti.Je to již dlouhých 76 let, kdy došlo k Lidické tragédii. "Noc z 9. na 10. června 1942 mám pořád v živé paměti," vypráví tichým hlasem Marie Šupíková. Tehdy jí bylo deset a žila v Lidicích. Byla jedním z lidických dětí, které bylo…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Velká studovna Středočeské vědecké knihovny
Oblast
Střední Čechy
Kraj
Středočeský kraj
Okres
Kladno
Obec
Kladno

Fotogalerie k článku

Zveme vás na osobní setkání s paní Marií Šupíkovou, přeživším lidickým dítětem. Připomeneme Lidickou tragédii a osudy těch, které to zasáhlo nejvíc. Děti.

Je to již dlouhých 76 let, kdy došlo k Lidické tragédii. "Noc z 9. na 10. června 1942 mám pořád v živé paměti," vypráví tichým hlasem Marie Šupíková. Tehdy jí bylo deset a žila v Lidicích. Byla jedním z lidických dětí, které bylo vybráno na poněmčení. Díky tomu přežila. Mnozí ostatní takové štěstí neměli. "S tím se vyrovnávám celý život," tvrdí pamětnice v rozhovoru na Novinky.cz.

Říká se, že pokud si lidé nebudou připomínat svoji historii, zaslouží si znovu si ji zopakovat. Přijďte si tedy spolu s námi připomenout, co se událo v pohnutých válečných letech, jichž byla paní Marie Šupíková přímým účastníkem. Je to skutečně velice vzácná příležitost přiblížit si dějinné události, které se odehrávaly jen kousek od vašich nynějších domovů. Kdy z mapy Čech zmizela vesnice Lidice jako pomsta Němců za atentát na říšského protektora Reinharda Heydricha.

Rezervace míst na besedu není nutná. Vstupné zdarma! Beseda proběhne ve Velké studovně od 18:00.

Mapa

Další akce v okolí

Klub přátel knihovny – Karel Nejedl…

05.03.2019 - 05.03.2019
Středočeská vědecká…

Přednáška o Metodě RUŠ.

Motýla jsem tu neviděl a výběr z oc…

07.03.2019 - 23.04.2019
Středočeská vědecká…

Výstava kreseb dětí z terezínského ghetta (Židovské muzeum) a dětí z Izraele oceněné v Mezinárodní dětské výtvarné…

Národní týden trénování paměti - Kl…

11.03.2019 - 11.03.2019
Středočeská vědecká…

Dvě přednášky certifikovaných lektorů trénování paměti Jaroslava Volfa a PhDr. Jakuba Pavlíka o paměti, mnemotechnikách…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete