Statistika našeho portálu

  • 85 403 Akcí v kalendáři
  • 5 370 Ubytovacích zařízení
  • 24 151 Míst a památek

Beseda s Marií Šupíkovou - Kladno

13.06.2018 Velká studovna Středočeské vědecké knihovny

Zveme vás na osobní setkání s paní Marií Šupíkovou, přeživším lidickým dítětem. Připomeneme Lidickou tragédii a osudy těch, které to zasáhlo nejvíc. Děti.Je to již dlouhých 76 let, kdy došlo k Lidické tragédii. "Noc z 9. na 10. června 1942 mám pořád v živé paměti," vypráví tichým hlasem Marie Šupíková. Tehdy jí bylo deset a žila v Lidicích. Byla jedním z lidických dětí, které bylo…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Velká studovna Středočeské vědecké knihovny
Oblast
Střední Čechy
Kraj
Středočeský kraj
Okres
Kladno
Obec
Kladno

Fotogalerie k článku

Zveme vás na osobní setkání s paní Marií Šupíkovou, přeživším lidickým dítětem. Připomeneme Lidickou tragédii a osudy těch, které to zasáhlo nejvíc. Děti.

Je to již dlouhých 76 let, kdy došlo k Lidické tragédii. "Noc z 9. na 10. června 1942 mám pořád v živé paměti," vypráví tichým hlasem Marie Šupíková. Tehdy jí bylo deset a žila v Lidicích. Byla jedním z lidických dětí, které bylo vybráno na poněmčení. Díky tomu přežila. Mnozí ostatní takové štěstí neměli. "S tím se vyrovnávám celý život," tvrdí pamětnice v rozhovoru na Novinky.cz.

Říká se, že pokud si lidé nebudou připomínat svoji historii, zaslouží si znovu si ji zopakovat. Přijďte si tedy spolu s námi připomenout, co se událo v pohnutých válečných letech, jichž byla paní Marie Šupíková přímým účastníkem. Je to skutečně velice vzácná příležitost přiblížit si dějinné události, které se odehrávaly jen kousek od vašich nynějších domovů. Kdy z mapy Čech zmizela vesnice Lidice jako pomsta Němců za atentát na říšského protektora Reinharda Heydricha.

Rezervace míst na besedu není nutná. Vstupné zdarma! Beseda proběhne ve Velké studovně od 18:00.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 16. leden

Dnes má svátek Ctirad

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Nejlevnější cestovní pojištění do zahraničí najdete a do 2 minut sjednáte až s 50% slevou na srovnávači cestovního pojištění Srovnejto.cz

Vaše cestovní pojištění od ePojisteni.cz může trvat pár dní, ale i celý rok.

Na Atlase Česka dále najdete