Statistika našeho portálu

  • 100 946 Akcí v kalendáři
  • 5 394 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

Byla jednou jedna rodina - Zážitkový park Zeměráj Kovářov

13.07.2013 - 14.07.2013 Kovářov

BYLA JEDNOU JEDNA RODINAaneb "Skuteční hrdinové středověku" Prožijte jeden den s obyvateli vesnice ve 12. století. Co dělal táta a co dělala máma? Hrály si i tenkrát děti? Jak dostat dům do kožichu? Může vařit pohanka pohanku? Co to znamená, když se řekne: "je to na jedno brdo"? Tatínkové se mohou seznámit s dávnými postupy při stavbě domu, s historickými typy dřevěných konstrukcí,…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Zážitkový park Zeměráj Kovářov
Oblast
Jihozápad
Kraj
Jihočeský kraj
Okres
Písek
Obec
Kovářov

Fotogalerie k článku

BYLA JEDNOU JEDNA RODINA
aneb "Skuteční hrdinové středověku"
 
Prožijte jeden den s obyvateli vesnice ve 12. století. Co dělal táta a co dělala máma? Hrály si i tenkrát děti? Jak dostat dům do kožichu? Může vařit pohanka pohanku? Co to znamená, když se řekne: "je to na jedno brdo"? Tatínkové se mohou seznámit s dávnými postupy při stavbě domu, s historickými typy dřevěných konstrukcí, s postupem přípravy hliněných vymazávek, vyzkoušet si ruční zpracování dřeva nebo třeba sekání kosou. Maminky namelou mouku, připraví dětem placky na ohni a maso upečou v jámě. Potom vyčešou ovčí vlnu, upředou nit a utkají si ozdobný náramek nebo pás. Děti si mohou vyzkoušet hrnčířský kruh nebo bubny z kozí kůže a zahrát si špalíkovanou.

Kromě toho můžete vyrazit na procházku po jedinečné kilometr dlouhé stezce naboso nebo hledat tajemný poklad. Připraveno je i archeologické naleziště, krytá herna, lukostřelnice a stovka různých her a hlavolamů. A navíc – v Zeměráji potkáte i kouzelníka Ondráše.

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

čtvrtek 21. září

Dnes má svátek Matouš

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete