Statistika našeho portálu

  • 101 017 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

Chodské slavnosti v Domažlicích

11.08.2017 - 13.08.2017 Domažlice

Západočeské Domažlice jsou většinou obyvatel vnímány jako město se silnou tradicí lidových zvyků a obyčejů. Jistě tak nepřekvapí skutečnost, že se zde odehrává jeden z nejstarších folkloristických festivalů – Chodské slavnosti (první ročník se konal již v roce 1955).Chodské slavnosti aneb Vavřinecká pouťDlouhou tradici má i termín konání slavností, určený na první víkend po 10. srpnu,…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Západočeské Domažlice jsou většinou obyvatel vnímány jako město se silnou tradicí lidových zvyků a obyčejů. Jistě tak nepřekvapí skutečnost, že se zde odehrává jeden z nejstarších folkloristických festivalů Chodské slavnosti (první ročník se konal již v roce 1955).

Chodské slavnosti aneb Vavřinecká pouť

Dlouhou tradici má i termín konání slavností, určený na první víkend po 10. srpnu, korespondující s vyhlášenou domažlickou Vavřineckou poutí. Ta byla původně církevní slavností, konanou na památku světce, jemuž byl dotyčný církevní kostel zasvěcen. V Domažlicích byly v minulosti slaveny poutě tři (svatojánská, mariánská a samozřejmě svatovavřinecká). Hlavním pilířem celé akce jsou národopisné vystoupení hudebních a tanečních souborů, představujících tradiční dudácké rytmy, pestré tance a historické obyčeje.

Kromě místních souborů se návštěvníci mohou těšit i na špičku mezi celorepublikovými soubory. Festivalový program je pečlivě sestaven z přibližně dvou desítek pásem vystoupení, odehrávajících se na pěti pódiích. Návštěvníky jistě potěší informace, že vstup na ně je zcela zdarma. Finanční prostředky si však s sebou vzít nezapomeňte, budete je potřebovat na staročeském jarmarku, konajícím se v historickém centru města. 

Chodské slavnosti 2017

Jedna z největších a nejstarších národopisných slavností.
5 scén a více než 600 účinkujících z Čech i ze zahraničí.
Folklor – tradice – vynikající chodské koláče – starořeský řemeslný jarmark.
Svatá mše svatá na Vavřinečku.
VSTUP ZDARMA!
PROGRAM
CHODSKÉ SLAVNOSTI A SVATOVAVŘINECKÁ POUŤ 2017

Vstup na všechny pořady v rámci hlavního programu ZDARMA!

 

Těšíme se na vás!

 

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 1. říjen

Dnes má svátek Igor

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete