Statistika našeho portálu

  • 90 179 Akcí v kalendáři
  • 5 378 Ubytovacích zařízení
  • 24 169 Míst a památek

Chodské slavnosti Vavřinecká pouť 2019 v Domažlicích

09.08.2019 - 11.08.2019 Domažlice

Chodské slavnosti jsou jednou z největších a nejstarších národopisných slavností, oslava folkloru a tradice - vynikající chodské koláče, staročeský řemeslný jarmark a Svatovavřinecká pouť. Vstup zdarma

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Chodské písničky, tance, lidová vyprávění i ukázky lidové tvořivosti lákají do Domažlic stále více návštěvníků.

Program:

PÁTEK 9. 8. Pódium u brány na náměstí

18.00 SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ FESTIVALU

SOBOTA 10. 8. Pódium u brány na náměstí

10.00 - HYJTÁCÍ Z MRÁKOVA
11.00 - S PLZEŇÁKY ZA FOLKLOREM – ŽIVĚ Z CHODSKA
12:30 - S DĚTMI NA CHODSKU
14.30 - POTŘEKOVSKÝ VOKÝNKO
18.00 - NA CHODSKO NEJEN Z VALAŠSKA
21.00 - PSOHLAVCI
23.00 - DUDÁCKÉ ŠTANDRLE aneb "Chodsko má talent"

SOBOTA 10. 8. Pódium pod Chodským hradem

10.00 - XI. NÁRODNÍ PŘEHLÍDKA DUDÁKŮ
12.30 - BULAČINA

OKÉNKO HOSTŮ:

14.00 - Cimbálová muzika z Tvrdonic
15.00 - Folklorní soubor Tarina, Rumunsko
16.00 - Valašský vojvoda
17.00 - MUZIKANTSKÉ ÚSMĚVY
19.00 - POKLAD CHODSKA

SOBOTA 10. 8. JARMAREČNÍ SCÉNA (před Chodským hradem)

10.00 ARVENA – Vesnická renesance (taneční skupina)
10.30 STAROPRAŽŠTÍ PARDÁLOVÉ – staropražské písničky
11.00 DIVADLO ŠUS – O Smolíčkovi
12.00 STAROPRAŽŠTÍ PARDÁLOVÉ – staropražské písničky
12.30 DEI GRATIA – historická hudba
13.00 STAROPRAŽŠTÍ PARDÁLOVÉ – staropražské písničky
13.30 ARVENA – Gotické tance za dob Karla IV.
14.00 DIVADLO ŠUS – Tři pohádky
15.00 DEI GRATIA – historická hudba
15.30 ARVENA – Gypsy (taneční skupina)
16.00 DIVADLO ŠUS – Pohádky proti pláči
17.00 DEI GRATIA – historická hudba

SOBOTA 10. 8. Ostatní program

10.00 POUTNÍ MŠE SVATÁ NA VAVŘINEČKU

NEDĚLE 11. 8. Pódium u brány na náměstí

09.00 Koncert dechové hudby ZUŠ Jindřicha Jindřicha Domažlice LIDUŠKA
10.00 Koncert dechové hudby Domažličanka, kapelník: Jan Mleziva
11.00 Koncert dechové hudby Jižani, kapelník: Miroslav Dvořák
12.30 Koncert dechové hudby Vrchovanka, kapelník:Petr Němec
13.30 Koncert dechové hudby Horalka, kapelník: Josef Kubalík
14.30 Koncert dechové hudby Dupalka, kapelník: Michal Jansa
15.30 Koncert dechové hudby Hájenka, kapelník: Miroslav Paleček

NEDĚLE 11. 8. JARMAREČNÍ SCÉNA (před Chodským hradem)

10.00 HOLBA – historická hudba
10.30 ARVENA – Vesnická renesance (taneční skupina)
11.00 DIVADLO ŠUS – Tři pohádky
12.00 TĚŽKÁ PÁRA – staropražské písničky
12.30 HOLBA – historická hudba
13.00 ARVENA – Gotické tance za dob Karla IV.
13.30 TĚŽKÁ PÁRA – staropražské písničky
14.00 DIVADLO ŠUS – Pohádky proti pláči
14.30 HOLBA – historická hudba
15.00 ARVENA – Gypsy (taneční skupina)
15.30 TĚŽKÁ PÁRA – staropražské písničky

NEDĚLE 11. 8. Ostatní program

10.00 POUTNÍ MŠE SVATÁ NA VAVŘINEČKU

 

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 23. září

Dnes má svátek Berta

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete