Statistika našeho portálu

  • 96 277 Akcí v kalendáři
  • 5 389 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Památník Karla Čapka

22.04.2017 Stará Huť

Na Den Země Naučnou stezkou Karla Čapka s dětmi v nosítkách, šátcích i po vlastních nožkáchNaučnou stezku Karla Čapka otevřel Památník Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše v roce 2012, od té doby na ní pravidelně pořádá programy pro veřejnost. V letošním roce připravil procházku pro nosící rodiče i jejich odrostlejší potomky, kteří trasu zvládnou po svých.Naučná stezka Karla Čapka slaví pětileté…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Památník Karla Čapka, Stará Huť
Oblast
Střední Čechy
Kraj
Středočeský kraj
Okres
Příbram
Obec
Stará Huť

Fotogalerie k článku

Na Den Země Naučnou stezkou Karla Čapka s dětmi v nosítkách, šátcích i po vlastních nožkách

Naučnou stezku Karla Čapka otevřel Památník Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše v roce 2012, od té doby na ní pravidelně pořádá programy pro veřejnost. V letošním roce připravil procházku pro nosící rodiče i jejich odrostlejší potomky, kteří trasu zvládnou po svých.

Naučná stezka Karla Čapka slaví pětileté výročí
Když v roce 1936 dostal Karel Čapek a Olga Scheinpflugová jako svatební dar dům ve Staré Huti u Dobříše, nikdo netušil, že zde v roce 1963 vznikne muzeum, které bude připomínat životní osudy a dílo nejen těchto dvou výjimečných osobností české kultury, ale také osudy jejich blízkého přítele novináře a spisovatele Ferdinanda Peroutky.

Čapek si toto místo ihned zamiloval, často se vydával na dlouhé procházky po okolí a jeho nejčastější trasa byla později vyznačena také turistickými značkami. Stará Huť, její historie, fauna a flora, ale stojí rovněž za pozornost. Proto se v Památníku Karla Čapka rozhodli vytvořit v místě Čapkovy oblíbené trasy naučnou stezku.

Projekt byl realizován v roce 2012 díky finanční podpoře ROP Střední Čechy a Středočeského kraje. Finální podoba naučné stezky nabízí tři okruhy rozdílné náročnosti. První okruh 1,2 km, druhý okruh 6 km a třetí okruh 10 km. Na deseti informačních panelech se návštěvníci dozvědí zajímavosti z historie, blíže se seznámí s místní faunou a florou. V Památníku Karla Čapka jsou zdarma k dostání mapy, k zakoupení pak brožura s veškerými informacemi o stezce a pracovní listy pro různé věkové kategorie. Ty jsou také zdarma ke stažení na webu Památníku, kde se zájemci mohou potěšit ještě shlédnutím filmu o této naučné stezce.

Pravidelné programy pro veřejnost
Od počátku vzniku stezky Památník Karla Čapka pořádá také pravidelné pořady pro veřejnost, ať už přímo na trase nebo v prostorech Památníku. Letos Památník chystá akci přímo v terénu stezky. Na oslavu Dne Země v sobotu 22. dubna od 10 hodin jsou zváni všichni nosící rodiče - tedy rodiče nosící své děti v šátcích či nosítkách. Na trasu dlouhou 6 km jsou zváni samozřejmě i všichni ostatní, kteří si chtějí v tento významný den vyrazit do přírody se svými dětmi. Skupiny se ujme průvodkyně Památníku, která v průběhu cesty seznámí s historií stezky, odpoví na otázky ohledně Čapkova života na Strži a s odrostlejšími dětmi si popovídá o ochraně přírody. Na závěr si mohou zájemci v areálu Památníku opéci buřty - oheň, tácky a ubrousky zajistí Památník. A protože je tato akce plánována v rámci oslav Dne Země, bude součástí programu také úklid odpadků, které na stezce zahodili nezodpovědní návštěvníci.

Nezapomeňte si tedy zapsat do diářů sobotu 22. dubna od 10 hodin. Sraz účastníků na parkovišti Památníku u prvního panelu Naučné stezky. 

Těšíme se na vás!

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 25. říjen

Dnes má svátek Beáta

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete