Statistika našeho portálu

  • 88 556 Akcí v kalendáři
  • 5 378 Ubytovacích zařízení
  • 24 162 Míst a památek

Dračí setba - zimní bitva v Městských lesích - Hradec Králové

12.01.2019 Rytířské hradiště v Městských lesích

Dračí setba po patnácté - zimní bitva se koná v sobotu 12.ledna 2019 ve 14:00 (nácvik od 12,00) na Rytířském hradišti v Městských lesích Hradec Králové.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Rytířské hradiště v Městských lesích
Oblast
Severovýchod
Kraj
Královéhradecký kraj
Okres
Hradec Králové

Fotogalerie k článku

Těšit se můžete na bitvu barbarů a rytířů nebo také souboje "Kruh zrady".

Dračí setba 2019
Před hradem je tržiště ze čtyř stánků (látky, svíčky, košíky, nálevna), u mostu vpravo hranice s kůlem, vlevo koš s hořícím dřevem.

1) Před hradem stojí zemský správce Posadov s paladinem, spoutanou čarodějkou a celým rytířským vojskem. Přichází náčelník s barbarským vojskem a chce propuštění čarodějky, zemský správce odmítne, barbaři zaútočí, ale jsou rozprášeni a zahnáni.

2) Čarodějka je připoutána ke kůlu a chystá se její upálení (příchod vojáka s pochodní). Z lesa přicházejí vikingové se stany a vedou dialog s Posadovem o tom, že se tady usídlí. Čarodějka volá, že vikingům kouzlem zajistí nezranitelnost, když ji zachrání. Vikingové postaví jeden stan před příkop nalevo od mostu vchodem ke hradu a s druhým zacouvají vchodem k hranici. Vyvolají hádku s houfcem pana z Mečkova, během které jeden odpoutá čarodějku a zavede ji do stanu, na kůlu visí její plášť. Vikingové jsou zahnáni a prchají se stanem za most vlevo.

3) Voják s pochodní zjistí, že čarodějka zmizela, Mečkov vyráží za Vikingy, pobijí je i s čarodějkou a vrátí se pochlubit paladinovi, ten je zchladí, že čarodějku nelze zabít ocelí. Z lesa vyrazí barbaři, střetnou se s rytíři a v polní srážce jsou opět zatlačeni do lesa.

4) Čarodějka obživne a udělá kouzlo, ze stanu vyrazí trpaslíci, zplundrují a zapálí tržiště. Při pokusu od průnik do hradu jsou odraženi paladinem.

5) Paladin vede výsměšný dialog s čarodějkou o nezranitelnosti osvoboditelů, ona oživí Dračí setbu, paladin rohem přivolá rytíře a všichni se stáhnou do hradu.

6) Útoky na hradby se střelbou, odraženy.

7) Náčelník požádá čarodějku o proražení brány do hradu, ta vyšle Dračí setbu, která se pomalu probojovává dovnitř. Zastaví je paladin kouzelnou vodou z hraní studny ve věži.

8) Čarodějka vyšle trpaslíky prokopat se do hradu a okouzlí jim náčiní, vyrazí do jeskyně a začnou kopat (dýmovnice).

9) Útoky na hradby, výpad rytířů, polní srážka, oddělení vojsk.

10) Předstoupí Dračí setba s čarodějkou a Dobřenice s paladinem. Dobřenice se rozestoupí a paladin se chystá znovu zahnat Dračí setbu, ta se také rozestoupí a čarodějka kouzlem vyrazí paladinovi kotlík s vodou. Ten zařve, že dojde pro další kouzelnou vodu do studny ve věži a odchází do hradu.

11) Dračí setba pobije Dobřenice a barbaři zatlačí rytíře (zasažení umírají) do hradu.

12) Trpaslíci obsadili věž se studnou, Posadov vyjedná svobodný odchod za truhlu zlata, náčelník přijímá. Z hradu vychází zbytek rytířského vojska s nosítky s paní z Posadova, ta u diváků sestoupí z nosítek, takže se ukáže, že sedí na truhle, zatímco u hradu Dračí setba mává prázdnou truhlou.

Mapa

Další akce v okolí

Slavnosti koní, historie a řemesel …

30.06.2019 - 30.06.2019
Kuks

Přehlídka pro milovníky koní a koňských spřežení v prostředí romantického Kuksu.

Krkonoše Amerikou - Vrchlabí

02.08.2019 - 03.08.2019
Vrchlabí

4. SRAZ AMERICKÝCH VOZIDEL A MOTOCYKLŮ

153. výročí bitvy u Hradce Králové

28.06.2019 - 29.06.2019
Chlum

Severozápadně od Hradce Králové na vyvýšenině Chlum byla 3. července 1866 svedena prusko-rakouská bitva, která byla…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Soutěž s Atlasem Česka

Soutěžte s námi o luxusní ubytování v hodnotě 15.000 Kč pro dvě osoby na tři noci s plnou penzí a welness programem v překrásném rodinném Penzionu Dvorce v jižních Čechách.

Více na stránce Soutěž.

Kategorie

středa 26. červen

Dnes má svátek Adriana

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete